RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

  • Dodano: 2009-11-12 14:15, aktualizacja: 2009-11-12 15:26

W związku z obchodami Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w dniu 14 listopada, firma Pro–Medical S.C. "Gabinet Stopy Cukrzycowej" organizuje Dzień Otwarty dla mieszkańców Rudy Śląskiej.

W siedzibie Przychodni Specjalistycznej SP ZOZ przy ul. Niedurnego 50 d w godz. od 9:00 do 15:00 będzie można nieodpłatnie: zmierzyć poziom glukozy we krwi, określić BMI, zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, uzyskać informacje na temat objawów cukrzycy i jej prewencji, zapoznać się z zasadami prawidłowego odżywiania, uzyskać informacje na temat aktywności fizycznej w cukrzycy, zapoznać się z zasadami prawidłowej pielęgnacji stóp w cukrzycy.

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą został ustanowiony w 1991 roku przez  Międzynarodową Federację ds. Cukrzycy (IDF - International Diabetes Federation) oraz Światową Organizacją Zdrowia (WHO - World Health Organization). Od tego czasu w wielu krajach całego świata jest on obchodzony jako dzień, w którym organizowane są akcje  mające na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat tego schorzenia. W tym roku obchody odbywają się pod hasłem "Edukacja diabetologiczna i prewencja".

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Rudy Śląskiej do skorzystania z akcji.

Bliższe informacje: Justyna Kapuściok, tel. 728 462 960, Pro-Medical, tel. 32 244 28 89.


 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.