Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Świetlandia 2018

  • Dodano: 2018-06-14 08:15, aktualizacja: 2018-06-14 06:52

16.06 Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza organizuje 16 już edycję święta wszystkich rudzkich placówek dla dzieci – Świetlandia 2018.

W tym roku dzięki uprzejmości MOSiRu z Rudy Śląskiej impreza odbędzie się na Burloch Arenie. Tegoroczna Świetlandia organizowana jest w ramach zadania publicznego: Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym. „Mam alternatywę. Programy profilaktyczne z zakresu narkomanii oraz uzależnień behawioralnych.” Świetlandia 2018 jest współfinansowana przez Miasto Ruda Śląska. Podczas imprezy dzieci będą mogły skorzystać z wielu różnych atrakcji: dmuchany zamek i  zjeżdżalnia, gry i zabawy z chustą, malowanie włosów i twarzy oraz różne konkurencje sportowe i zręcznościowe. Ważną częścią imprezy będą warsztaty ogólnorozwojowe m.in. malowanie koszulek, kubków, cuda z filcu, hip-hop, taniec nowoczesny, samoobrona, malowanie parasolek, robienie świeczek i mydełek. Ponadto wszystkie placówki już od kilku tygodni przygotowują się do Świetlandii. Podopieczni placówek biorą udział w zajęciach profilaktycznych dot. uzależnień oraz wystartowali w konkursie na najlepsze hasło profilaktyczne. Placówka, której hasło zdobędzie największą ilość punktów otrzyma nagrodę w wysokości 1000 zł do wykorzystania na alternatywne formy spędzania czasu. Do udziału w imprezie zaproszeni są również rodzice naszych podopiecznych. Podczas Świetlandii rodzice będą mogli zwiększyć swoją wiedzę dot. uzależnień behawioralnych oraz pierwszej pomocy. W tegorocznej Świetlandii wspierają organizatorów również pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z Rudy Śląskiej. 

Jak co roku swoją obecnością imprezę uświetnią pani prezydent miasta Ruda Śląska, pani zastępca prezydenta miasta Ruda Śląska oraz przedstawiciele rady miasta.

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.