Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Świetne wyniki młodych rudzian w Drużynowych Biegach Przełajowych

  • Dodano: 2017-05-11 09:00

Dnia 09.05.2017 Mysłowice gościły najlepsze drużyny szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich podczas wojewódzkiego finału drużynowych biegów przełajowych.

Na ostatni szczebel współzawodnictwa Śląskiego SZS zakwalifikowały się najlepsze zespoły poszczególnych miast, które następnie musiały okazać się również najlepsze w rywalizacji podczas zawodów rejonowych. Dzięki wywalczonej kwalifikacji Rudę Śląską miały zaszczyt reprezentować drużyny dziewczyn i chłopców z SP nr 6, Gimnazjum nr 9 oraz ZSO nr 3

Na końcowy wynik drużyny składała się suma punktów z miejsc zajmowanych przez 6 osobowe zespoły. Zawodnicy mieli do pokonania dystans od 800 do 1500 metrów. Młodzi rudzianie zaprezentowali się doskonale zajmując czołowe lokaty w województwie w swoich kategoriach. II miejsce zdobyły obie drużyny SP nr 6 oraz drużyna dziewcząt Gimnazjum nr 9, III miejsce dla chłopaków z Gimnazjum nr 9 a na najgorszym dla sportowców IV miejscu uplasowała się drużyna dziewcząt z ZSO nr 3. 

Dodatkowo najlepsi zawodnicy indywidualnie zostali udekorowani na podium, a wśród nich pierwszy wśród gimnazjalistów Kuchman Mateusz, drugi wśród uczniów szkół średnich Kubicki Kamil oraz trzecia w tej samej kategorii Palacz WIktoria. Przypomnijmy że w województwie śląskim zarejestrowanych jest ponad 7000 szkół i placówek oświatowych.

Serdecznie gratulujemy!

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.