RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Święto rudzkich świetlic

  • Dodano: 2016-06-08 13:00, aktualizacja: 2016-06-08 15:14
Blisko 500 podopiecznych rudzkich placówek opiekuńczo-wychowawczych będzie rywalizować w najbliższą sobotę w kilkunastu konkurencjach sportowych podczas "Świetlandii". Jest to coroczny festiwal rudzkich świetlic środowiskowych i socjoterapeutycznych.
 
 
 
Festiwal odbędzie się w Rudzie Ślaskiej po raz 14. Jego ideą jest integracja świetlic środowiskowych oraz prezentacja umiejętności podopiecznych tych placówek. Każdego roku imprezę przygotowują inne placówki. W tym roku organizacja przypadła w udziale Ośrodkowi Św. Elżbieta i Zgromadzeniu Sióstr Świętej Elżbiety.
Tegoroczna rywalizacja odbędzie się na dwóch obiektach – w hali MOSiR w Halembie oraz na boisku GKS "Grunwald". W hali planujemy przeprowadzenie głównie konkurencji indywidualnych, natomiast na boisku rozegrane zostaną turnieje piłki nożnej oraz gra w dwa ognie – wylicza Beata Ogórka, zastępca dyrektora Ośrodka Św. Elżbieta.
Początek tegorocznej "Świetlandii" zaplanowany został na godz. 9:00, 11 czerwca /sobota/ w hali MOSiR w Halembie przy ul. Kłodnickiej. Weźmie w niej udział blisko 500 uczestników. Będą oni rywalizować w kilkunastu konkurencjach indywidualnych i drużynowych, m.in.: tenisie stołowym, piłce nożnej, grze w dwa ognie i tzw. piłkarzyki. Zakończenie zawodów zaplanowane zostało na godz. 14:15.
 
 
 
Festiwal Świetlic Środowiskowych "Świetlandia" organizowany jest w Rudzie Śląskiej od 2003 roku. W 2005 r. organizatorzy imprezy zostali nagrodzeni przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej.
 
 
 
W Rudzie Śląskiej funkcjonuje 9 świetlic środowiskowych i socjoterapeutycznych. Cztery z nich prowadzone są przez Ośrodek św. Elżbieta Caritas Archidiecezji Katowickiej, po dwie przez Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza i Placówkę Wsparcia Dziennego. Jedną świetlicę posiada natomiast Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety. Ponadto Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza utworzyło ognisko wychowawcze w Bykowinie, a Ośrodek św. Elżbieta dwie całodobowe placówki. Dodatkowo Ośrodek Pomocy Dzieciom i Rodzinie prowadzi 7 mieszkań dla podopiecznych. We wszystkich tych placówkach przygotowanych jest blisko 500 miejsc dla dzieci i młodzieży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.