Wiadomości z Rudy Śląskiej

Świętowali 15-lecie istnienia!

  • Dodano: 2017-06-02 16:15

W miniony czwartek w Domu Kultury Bielszowice odbył się uroczysty jubileusz Katolickiego Parafialnego Klubu Sportowego Halemba, który działa w Rudzie Śląskiej już 15 lat. W skład klubu wchodzi sekcja akrobatyki sportowej i siatkówki dziewcząt.

- Początkowo nasz klub zrzeszał dzieci i młodzież w różnych dyscyplinach sportowych takich jak: gimnastyka sportowa, siatkówka, tenis stołowy, szachy, kolarstwo. Jednak obecnie w obrębie klubu działają dwie sekcje, czyli akrobatyka sportowa i siatkówka dziewcząt. Musieliśmy ograniczyć sekcje, ponieważ prowadzenie aż tylu wiąże się z ogromnym nakładem finansowym - zaznacza Danuta Wodarska, prezes KPKS-u Halemba.

Obecnie w klubie trenuje ponad 300 zawodników, a do każdej sekcji zapisanych jest ponad 160 zawodników. Natomiast przez lata działalności klubu jego członkowie odnosili liczne sukcesy podczas różnych zawodów m.in. w Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy w Niemczech oraz Mistrzostwach Świata w Chinach. Do sekcji akrobatycznej należą dzieci w wieku od 5 do 18 roku życia,  z kolei do sekcji siatkówki zapisują się najczęściej dziewczęta od 4 klasy szkoły podstawowej.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • lutek

    Inwestować i nie żałować! Popieram.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.