Wiadomości z Rudy Śląskiej

Święty Mikołaj odwiedził dziś małych pacjentów Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej

 • Dodano: 2021-12-06 10:45, aktualizacja: 2021-12-06 14:32

Małych pacjentów oddziału pediatrycznego w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej odwiedził dziś Święty Mikołaj. Dzieci otrzymały od niezwykłego gościa prezenty w postaci kalendarzy adwentowych, przygotowanych przez uczniów rudzkich szkół.

Święty Mikołaj odwiedził małych pacjentów Szpitala Miejskiego

Szkoła Podstawowa nr 18 z Rudy Śląskiej po raz kolejny postanowiła umilić małym pacjentom pobyt w dwóch śląskich szpitalach. Do 26 listopada można było zgłaszać kalendarze adwentowe, które w ramach akcji charytatywnej "Podaruj dzieciom w szpitalu uśmiech" trafiły dzisiaj do pacjentów przebywających na Oddziale Pediatrycznym Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej oraz w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

- Kalendarze adwentowe przekazała nam Szkoła Podstawowa nr 18 z Rudy Śląskiej, która ogłosiła konkurs w ramach akcji charytatywnej "Podaruj dzieciom w szpitalu uśmiech". Ideą akcji było własnoręczne wykonanie kalendarza adwentowego z 24 okienkami zawierającymi niespodzianki. Zobaczcie jakie cuda trafiły do dzieci. Dziękujemy - czytamy na stronie Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. 

W 2018 roku zorganizowano pierwszy tego typu konkurs szkolny w SP nr 18. Rok później mogli w nim uczestniczyć uczniowie wszystkich rudzkich szkół podstawowych. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Odbywa się w dwóch kategoriach (uczniowie klas I-IV oraz uczniowie klas V-VIII). 

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj »

 • Ula55

  Zdrowia dla wszystkich pacjentów. siepomaga waleczna Agatka Kuberska

 • Znajoma

  Życze wszystkim pacjętom szybkiego powrotu do zdrowia i spędzenia świąt w swoim domu z rodziną. ratujmy nasze dzieci. Siepomaga waleczna Agatka Kuberska

 • wdzięczna pacjentka

  Profesjonalny pełen ciepła personel medyczny{ordynator lekarze pielęgniarki} Dający poczucie bezpieczeństwa pomoc i wsparcie.Pani salowa również bardzo miła pomocna pocieszy nie tylko dobrym słowem ale i kanapka gdy człowiek trafi nieprzygotowany,. a w czasie pandemi do sklepu nie można wyjść..

  • wdzięczna pacjentka
   2021-12-06 20:08
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Pacjentka

  Na chirurgii też był

 • Ciocia

  Nasza Lenka zadowolona

 • Anna

  Piękna inicjatywa! Dzieci choć troszkę mogły poczuć magię Mikołaja :) Wszystkim dzieciakom życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.