Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sympatycy Ruchu Chorzów ufundowali dzieciom niezwykły upominek

 • Dodano: 2017-04-13 12:30, aktualizacja: 2017-04-14 08:34

Członkowie Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Sportowego Ruch Chorzów "Niebieska Ruda Śląska" odwiedzili dziś dzieci z Ośrodka Adaptacyjnego w Bykowinie. Przywieźli prezent - maszynę do popcornu!

Kibice Ruchu Chorzów wystartowali z kolejną akcją charytatywną. Dziś zaprezentowali jej efekty. Odwiedzili Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych przy ul. Wita Stwosza, aby podarować najmłodszym to, na co czekali. To maszyna do robienia popcornu, która uświetni wszystkie imprezy i festyny w ośrodku. Dodatkowo kibice przywieźli ze sobą torby pełne zabawek, gier i materiałów edukacyjnych. Wraz z nimi przybyła maskotka drużyny - orzeł Adlerek.

Jak to się stało, że kibice zawitali w progi ośrodka z taką niespodzianką?

Prosta sprawa. Otrzymaliśmy sygnał, że jest potrzeba, aby pomóc dzieciakom z ośrodka w zakupie sprzętu do robienia popcornu. Niebieska Ruda Śląska zawsze stara się nieść wsparcie, kiedy trzeba. Szczególnie najmłodszym. Bardzo często angażujemy się w akcje - mówi Rafał Nowakowski ze Stowarzyszenia NRSL.

Na uroczystym wręczeniu prezentów w ośrodku wraz z kibicami ze stowarzyszenia był także Martin Konczkowski, piłkarz Ruchu Chorzów, prywatnie mieszkaniec naszego miasta, a także dzielnicy, gdzie znajduje się ośrodek dla dzieci.

Największy szacunek nalezy się dzisiaj Niebieskim Kibicom z Rudy Śląskiej. To oni zorganizowali całą zbiórkę. Ja dostałem zaproszenie, aby dziś z nimi być, z czego bardzo chętnie skorzystałem, bo też lubię pomagać. To nie pierwszy raz, kiedy stowarzyszenie Niebieska Ruda Śląska niesie pomoc i robią takie akcje. Szkoda, że nie jest to nagłaśniane, a najbardziej eksponowane są te mniej przyjemne incydenty autorstwa osób, które mianują się kibicami. Sam jestem z Rudy Śląskiej, wiem o ich zaangażowaniu w społeczne działania. Za to wielkie dzięki - mówił Martin Konczkowski, zawodnik drużyny.

Zanim najmłodsi otrzymali upominki i główną niespodziankę w postaci maszyny do popcornu, zaprezentowali gościom piosenki w swoim wykonaniu. Na twarzach kibiców widać było wzruszenie tak ciepłym przyjęciem ze strony dzieci. Dyrektor ośrodka wiele razy dziękował za zaangażowanie w zbiórkę i prezent, jaki sprawił dzieciom mnóstwo radości.

W każdym śląskim klubie ze strony kibiców widać tę chęć niesienia pomocy i radości innym. Spotykamy się z tym i jesteśmy bardzo wdzięczni. Hasło "sport zbliża ludzi" stało się dziś faktem. Kibice to ludzie, którzy potrafią robić fajne rzeczy i mieć wielkie serca. Nasze dzieci potrzebują wsparcia. Korzystamy z pomocy wielu osób i organizacji. Dziękuję "Niebieskiej Rudzie Śląskiej" - pokazali, że nie ma barier. - usłyszeliśmy od dyrektora Arkadiusza Staisza.

Takie działania dają nadzieję i wyjaśniają, co znaczy być prawdziwym kibicem. Akcję stowarzyszenia poparł sam klub sportowy Ruch Chorzów.

Od dłuższego czasu ściśle współpracujemy z Fan Clubem "Niebieska Ruda Śląska", który jest bardzo aktywny i mocno angażuje się w akcje prospołeczne. To kolejna ze świetnych inicjatyw kibiców z Rudy Śląskiej, którą chętnie wspieramy. Radość obdarowanych dzieci to ogromna frajda dla nas wszystkich i nagroda za włożony trud - powiedział nam Witold Jajszczok, rzecznik prasowy Ruchu Chorzów.

Kiedy tylko goście opuścili ośrodek, dzieci wraz z opiekunami musieli wypróbować nowy nabytek. Dzisiejszy podwieczorek będzie dla nich niezapomniany - zjedzą własnoręcznie zrobiony popcorn!

Zobacz także

Komentarze (22)    dodaj komentarz »

 • ja

  Super!!!!

 • sl

  goja power!!!!

 • Mama

  jestem mama jednego z dzieci z ośrodka. Popcorn to rzecz która mogą jeść wszystkie dzieci. Każdy krytykując powinien najpierw wejść chociaż na fb ośrodka i zobaczyć imprezy organizowane przez ośrodek. Widzielibyscie ile ta akcja przyniosła radości dzieciom. I oczywiście od razu maszyna poszła w ruch chociaż plan był przetestować ja dopiero w tygodniu godności niepełnosprawnych

 • jurek-ogórek

  Ciekawe czemu ma służyć nagłaśnianie tej sprawy? Bo jakiś super szlachetny wyczyn to nie jest. Dziennie ktoś funduje bądź wpłaca większą lub mniejsza gotówke na szczytny cel. Ale tu kibolska grupa musiała fest rozdmuchac sprawę.

 • Niebieski

  A co Ty Jurku ogórku zrobileś za szczytny cel ?? chyba zurek babci ino

 • Mama jednego z dzieci w ośrodk

  Skoro to nic takiego to dlaczego Osrodek ma ciężko. Znalezienie sponsora na tak drogie rzeczy graniczy z cudem. Zapraszamy zasponsoruj coś dla ośrodka. Osobiście zadbam o to żeby wszyscy o tym usłyszeli

  • Mama jednego z dzieci w ośrodk
   2017-04-15 21:01
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • HKS

  Twój ograniczony mały rozumek i tak tego nie pojmie.

 • STOP!

  Rzeczywiście - niesamowity prezent - maszyna do popcornu. Maszyna do popcornu - to jest na pewno to, co dzieciom niepełnosprawnym w takim ośrodku jest najbardziej potrzebne. Nie jakiś tańszy sprzęt rehabilitacyjny (wg możliwości finansowych darczyńcy), zabawki, książki, tylko maszyna do popcornu. Choć z drugiej strony popcorn na pewno zdrowszy niż chipsy lub ewentualne odpalenie racy w pomieszczeniu zamkniętym...

 • Babsi

  Te dzieci naprawdę o tym marzyły... One też chcą cieszyć się życiem! Jak inne dzieci - brać udział w imprezach, robić coś razem, zajadać smakołyki, w tym przypadku wspólnie robić popcorn i go pałaszować na festynach integracyjnych ze zdrowymi dziećmi. Nie szufladkujmy - dziecko niepełnosprawne to już nie tylko sprzęt do rehabilitacji i patrzenie na świat przez okno.

 • Mirranda

  Właśnie Babsi dzieci dostały taki podarunek jak chciały i to się liczy.

 • sympatyk śląskiej piłki

  Do kibiców(kiboli) to oczywiście rzecz warta pochwały , sami widzicie ile radości niesie dawanie jej innym , może idźcie tą drogą i rywalizujcie takimi czynami z innymi środowiskami kibiców.I nie malujcie już tych ścian bo to ani Górnikowi ani Ruchowi w niczym nie pomoże a tylko szpeci otoczenie .Jeżeli kochasz swój klub i go szanujesz to uszanuj i miejsce gdzie mieszkasz.

  • sympatyk śląskiej piłki
   2017-04-13 22:16
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Klaudyna

  Panowie kibice - szacun.

 • Kajo

  Brawo wy!

 • fanka GÓRNIKA

  no i fajnie ,ze są sympatycy tego klubu ,którego ja nie jestem fanka ,ale wszystko co robi się grzecznie i serdecznie cieszy i niech kibole wezmą przykład ,że mozna się zachowywać przyzwoicie .BRAWA dla młodych i szacun .

 • sk

  Majk---->to fakt wśród kibiców znajdą się osoby negatywne to samo można powiedzieć o grupie księży, policjantów, nauczycieli czy polityków itd wszędzie znajdą się czarne owce, myślę jednak że nie warto wszystkich wrzucać do Jednego worka tym bardziej że ta akcja jest naprawdę pozytywna i nie widzę w niej złych wzorców do naśladowania po drugie temat jest o pomocy dla dzieci a nie o malowaniu. Pozdrawiam serdecznie :)

 • ...

  Ale to akurat ci co są na tych zdjęciach są także odpowiedzialni za te malunki. Nie wiesz, a piszesz.

 • zbibol

  Niebiescy jestżech z wos dumny

 • majk

  a może ufundują farby na ściany bloków, które są popisane przez kiboli ruchu??????

 • ZGREDEK

  ty ufunduj a powstanie coś super :)

 • różnica

  Tak przez pseudo kiboli.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.