Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Sytuacja Huty Pokój jest zła!" - hutnicy chcą rozmawiać z Grzegorzem Tobiszowskim

 • Dodano: 2017-09-05 12:30

Pracownicy Huty Pokój martwią się o swój zakład, miejsca pracy i warunki, w jakich przyszło im pracować. Dzisiaj przed południem pod Miejskim Centrum Kultury zgromadzili się, aby wspólnie wziąć udział nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, w której uczestniczy Wiceminister Energii, Grzegorz Tobiszowski. Choć sesja ma dotyczyć sektora górnictwa, hutnicy liczą także na zainteresowanie problemem ich zakładu. W żółtych związkowych kamizelkach zarówno kobiety jak i mężczyźni pracujący w nowobytomskiej hucie przeszli do MCK i zasiedli na widowni, licząc na możliwość wypowiedzi.

Chcemy zabrać głos podczas sesji, aby zwrócić uwagę Pana Grzegorza Tobiszowskiego na sytuację Huty Pokój. Jest ona zła, z dnia na dzień coraz gorsza. Jeżeli tworzy się projekt Śląskie Huty Stali, to warto zainteresować się tym, w jaki sposób jest on wprowadzany. Zarząd spółki nie wywiązuje się z obietnic. Zarobki od długiego czasu stoją w miejscu, o ile nie spadają. Ludzie masowo się zwalniają, bo nie mają na co liczyć. To jeszcze nie jest protest, ale jeżeli sytuacja spółki nie ulegnie poprawie, nie wykluczamy takiego przebiegu wydarzeń. Oczekujemy wysłuchania nas i podjęcia kroków ku uratowaniu naszej huty - powiedział nam przed budynkiem Przewodniczący WZZ "Sierpień 80" w Hucie Pokój.

Niestety jeszcze przed rozpoczęciem sesji okazało się, że związkowcom nie zostanie udzielony głos podczas posiedzenia. Wiceminister Tobiszowski podczas krótkiej rozmowy z przewodniczącym w kuluarach obiecał jednak, że jeszcze dziś odwiedzi hutników, aby porozmawiać o sytuacji spółki. O szczegółach dowiemy się niebawem.

Szukasz pracy? Ogłoszenia czekają Tutaj

Do Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" w Hucie Pokój należy ok. 200 pracowników.

Dzisiaj pod MCK jest nas tylko część, ponieważ inni musieli iść do pracy, ale sprawa dotyczy całego zakładu. Liczymy na interwencję w naszej sprawie. - mówił nam przewodniczący.

Relację z trwającej właśnie nazdwyczajnej sesji Rady Miasta poświęconej branży górniczej przedstawimy niebawem.

"Sytuacja Huty Pokój jest zła!" - hutnicy chcą rozmawiać z Grzegorzem Tobiszowskim

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (79)    dodaj komentarz »

 • W kużony

  Ludzie zatrzymomy za niedługo przeładunek wongla na Hucie jak się znami nie liczą.!!!

 • Koleś

  Weźcie sie do roboty, a nie narzekac. Ile godzin pracujecie skoro o 14 już jestescie na bramie, a za ile macie placone? Ile razy macie przerw na śniadanie i kawe czy papierochy?

 • Hutnik

  I to godo chop co kiedyś społ na walcach ateraz bo mi plecy jest kierownikiem nic niewartym ale na godzinę 28zł wiecie mój bajtel by to ogarnął za pół z tego!!!!!

 • Nie płaczek

  Tak jest panie Adamie popieram w 100% do roboty

 • [...]ogrom

  Tak jest nie płaczem za 6000 netto

 • Hutnik

  Ty lepiej powiedz kto ci załatwił sztuczne stanowisko za grubą kasę że się wypowiadasz na nasz temat a jak masz jakiś problem to ja się chętnie zamienię z twoim stanowiskiem pracy i wynagrodzeniem wtedy zobaczymy czy będziesz taki mądry

 • Zakręcony

  Pytanie ile ty czasu pracujesz a ile pierdzisz w stołek. Bo widzę że chyba jestes czyims pupilkiem albo faktycznie nie masz co robić.......

 • obserwator 111

  Przeczytałem wszystkie komentarze.Dobrze że nie pracuję w takiej firmie.Żal mi Huty że ma takich pracowników co srają do własnego gniazda ,żal bo w hucie pracowali moi rodzicie a teraz pracują tam teraz tylko same niedorajdy co płaczą i narzekają na los.Jakbyście byli coś warci to poszukalibyście sobie lepszej pracy a nie skamlali o państwową kasę.Tyle dostajecie ile jesteście warci.

 • Rudzianka

  Ty zasmolony PALANCIE jestes zalosny.Twoi rodzice powinni sie wstydzic,wychowali takiego PALANTA!!!

 • Obserwator 112

  Dlaczego ubliżasz tym zpracowanym ludziom twoi rodzice ciekawe czy byli by ściebie dumni za tę twoją wypowiedź myślę że masz fajną robotę daj cynk gdzie pracujesz i zaile to się tam przyjmiemy pozdrów rodziców. Dużo zdrowia jak by stracili w Hucie Pokój?

 • Solidny Pracownik

  Mam 37 lat pracy i na pewno pracowałem za czasów twoich rodziców i niewieżę że pracowali w ciężkich warunkach i byli za tą pracę dobrze wynagradzani bo wy daje mi się że pracowali na wyższym szczeblu i niestosowano nanich mobingu lub traktowania poniżej godności człowieka rodziców się niepytaj bo wiesz jak się pracuje w takich warunkach za 12.50zł

 • Związkowiec Sierpień 80

  Chyba ty pracujesz W tej hucie I masz niezły zarobek I zarabiasz dużo pieniędzy I pierniczysz same gupoty .Ty się lepi zwolnij I będzie spokój I pieniądze na podwyszki dla ludzi panic szycha!!!

  • Związkowiec Sierpień 80
   2017-09-28 12:22
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • ZWIĄZKOWIEC ,,SIERPIEŃ 80"

  LUDZIE W JEDNOŚCI JEST SIŁA,, JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO" ZROZUMCIE TO W KOŃCU NA KAŻDEGO Z WAS MOŻE KIEDYŚ PRZYJŚĆ CZAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • ZWIĄZKOWIEC ,,SIERPIEŃ 80"
   2017-09-26 23:47
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Nic do stracenia

  A ja wam powiem że urlop R. J. był przymusowy, dopóki nie ucichnie na jego temat. Najwyżej do środy ma się rozstrzygnąć co dalej z nim. Zobaczymy. Bo ktoś murem za nim stoi i broni. Jedyną bronią dać zbiorowe wypowiedzenia, że pod nim nie będziemy pracować i dać linki naszych postów do węglokoksu.

 • Hutnik wpg

  Zwiazki wystosowały pismo o podwyżki 300 zł netto zobaczymy czy walcownicy tak zwane cioteczki lizuski przyłaczą szie do ewentualnego protestu i strajkau czy podkulą ogonek mowa o wpg b1

 • Zwiąskowiec

  IDYMY W KOŃCU NA WOJNA ŁO GODNE ZAROBKI LUDZIE TRZYMAJCIE SIĘ W KUPIE. KUPA ŁOBALIŁA KOMUNA I KUPA ŁOBALI WÓJCICKIEGO .I TA CAŁO MAFIA RUJNUJĄCA ZAKŁADY I WYCIĄGAJĄCA ZNICH MILIONY!!!!!

 • Hutnik

  Trzeba wyjsc na ulice zorganizowac protest zawiadomic media i przedstawic całą sytuacje dość czekania na cud

 • Wojna

  Władca hal i dyrekcji. Nimi też rządzi. I racja ludzie, jesteśmy z jednego wydziału, niektórzy pracowali z nim na kotłowni. Skrzyknijmy się i zróbmy porządek.

 • ZIOMAL

  R.J CZYLI WŁADCA HAL I DYREKCJI POWINIEN WYLECIEĆ W KOSMOS ZA CAŁOKSZTAŁT SWOJEJ PRACY ARTYSTYCZNEJ.POPIERACIE HUTNICY TEN POST?

 • Hutnik wpg

  Popieramy Robercika i reszte cza wypierniczyc zagrozic strajkiem poki ich nie wyrzucą

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.