Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Szpital spełnił marzenie chorej Oliwki - została ratownikiem!

  • Dodano: 2017-12-07 14:00

Szpital Miejski w Goduli spełnił marzenie 7-letniej Oliwki, która walczy z nowotworem. Dziewczynka na jeden dzień została ratownikiem medycznym!

Do szpitala w Goduli Oliwka przyjechała karetką na sygnale - po raz pierwszy nie jako pacjentka! Niemal 7-letnia rudzianka, która sama potrzebuje pomocy w walce ze złośliwym nowotworem, marzy o tym, aby pomagać innym jako ratownik medyczny. 7 grudnia to marzenie udało się spełnić-tego dnia dziewczynka pełniła dyżur na Izbie Przyjęć rudzkiego szpitala. Kompleksowo zajęła się jednym pacjentem-różowym misiem. Założyła mu gips i zrobiła EKG. Wszystko w fachowym stroju, który przygotowano dla niej w wersji mini.

Widać, że ją to interesuje, jest odważna, śmiało sięga po różne instrumenty i narzędzia. To ogromna radość, że ktoś tak młody chce zostać właśnie ratownikiem medycznym, nie lekarzem, pielęgniarką czy innym supermenem, to fantastyczna sprawa. Z takim nastawieniem ma duże szanse na spełnienie marzenia o tej pracy-mówi Adam Długosz, ratownik medyczny godulskiego szpitala, pod którego okiem Oliwka pracowała w czwartek na Izbie Przyjęć.

7-letnia Oliwka była w przeszłości pacjentką rudzkiego szpitala. Na początku 2015 roku trafiła tu z powodu wystąpienia anemii oraz utrzymującego się od kilku tygodni osłabienia organizmu. Następnie została pacjentką na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej zabrzańskiej placówki.Tam przeprowadzono kolejne, bardziej szczegółowe badania, które wykazały obecność guza jamy brzusznej-Neuroblastoma III stopnia. To jeden z najbardziej złośliwych nowotworów o wysokiej zdolności do dawania przerzutów. Dziewczynka ma już za sobą operację usunięcia guza, radioterapię i chemioterapię. Obecnie choroba jest w stanie remisji.

12 grudnia małą rudziankę czeka kolejna hospitalizacja i seria zabiegów. Kilka dni później - 24 grudnia - będzie obchodziła urodziny.

Oliwka może kontynuować leczenie za granicą, niestety ten rodzaj terapii nie jest finansowany przez NFZ. Każdy z nas może pomóc w uzbieraniu potrzebnej kwoty-dziewczynka jest podopieczną Fundacji Iskierka, szczegóły na temat darowizn znajdziecie tutaj.

Oliwka jest dziś szczęśliwa, za co bardzo dziękujemy. Na początku się troszkę zestresowała, ale teraz już się rozkręciła. W domu często bawi się w ratownika, leczy misie i lalki, jest zawsze uśmiechnięta - mówi pani Ewelina, mama Oliwki.

Była to pierwsza tego typu akcja w godulskim szpitalu, ale, jak zapewnia Arkadiusz Loska, rzecznik placówki, na pewno nie ostatnia!

Szpital spełnił marzenie chorej Oliwki - została ratownikiem!

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Ola

    Brawo:)

  • Kasia

    Super! Dużo zdrówka życzę dzielna ratowniczko!!!:-)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.