Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Szpital w Goduli - kończą się przetargi

 • Dodano: 2013-10-09 07:45, aktualizacja: 2016-01-10 10:04

Jeszcze tylko tydzień pozostał do zakończenia przetargu na remont w jednym z budynków Szpitala w Goduli. Chodzi o budynek „E”. Remont ma obejmować prace ogólnobudowlane jednej kondygnacji oraz łączących się z nią klatek schodowych. Tutaj przeniesiona zostanie większość poradni funkcjonujących przy szpitalu. Obecnie, szukając odpowiedniej poradni trzeba było pokonywać labirynt szpitalnych korytarzy. Po remoncie sytuacja ma ulec zmianie.

Nie jest jeszcze znana konkretna data rozpoczęcia prac. Wspomniany wcześniej przetarg kończy się 15.10.2013. Jeżeli wszystko się powiedzie, remontu możemy spodziewać się jeszcze w tym roku. Ustaliliśmy, iż pojawił się już chętny wykonawca.

To jednak nie koniec planów modernizacyjnych. Wspominaliśmy już o tym, iż władze miasta planują remont oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Ponadto ogłoszono przetarg na remont dachu między budynkami A i F. W tym przypadku także pojawiła się chętna firma. W chwili obecnej zbierana jest dodatkowa, uzupełniająca dokumentacja. Decyzja w sprawie tego przetargu także pojawi się w okolicach przyszłego tygodnia.

Na planach się nie kończy. W szpitalu trwają prace remontowe w myjni inkubatorów na oddziale neonatologicznym. W dalszej perspektywie przygotowane zostanie pomieszczenie dla Banku Mleka Kobiecego. 

Największa cześć prac przeprowadzona zostanie dzięki wsparciu miasta, które przeznaczyło na ten cel milion złotych. 

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • serceboli

  Miasto wykłada nasze podatników pieniądze na remonty szpitala na Goduli gdzie potem my jako pacjenci nie mamy zapewnionej niejednokrotnie należnej opieki . na oddziale chirurgii sa zatrudnione osoby zwane pielęgniarkami bez powołania do tego zawodu ,bez serca i bez skrupułów .Brak podstawowych zasad kultury osobistej .Na etat pielęgniarki powinna byc weryfikacja i zbierana opinia pacjentów .Wtedy jedna z drugą by sobie przypomniały co nalezy do ich obowiązków przy ciężko chorych pacjentach.Wystarczy wejśc na oddział i popatrzeć jak 4 pielęgniarki dzień w dzień siedzą na tyłkach i broń Boże o coś prosić .

 • anulka

  Ciekawe czy bedziesz taki mądry jak twoja życiowa partnerka bedzie zmuszona tam leżeć oczekując waszego potomka.nie daj Boże w zimie bo strasznie wieje z tych starych spruchniałych okien.oddzialy ginekolog patologii ciąży i polozniczy przyjmują pacjetki z całego Śląska i aż wstyd że tak wygląda ten oddział

 • Matka polka

  Ale żadna kobieta z rudy śląskiej nie ma obowiązku leżeć na patologii ciąży akurat tam. Wrecz dziwie się kobietą, które będąc w ciąży chcą rodzić na goduli. Dla mnie ten szpital to umieralnia!!

 • anulka

  Ciekawe czy bedziesz taki mądry jak twoja życiowa partnerka bedzie zmuszona tam leżeć oczekując waszego potomka.nie daj Boże w zimie bo strasznie wieje z tych starych spruchniałych okien.oddzialy ginekolog patologii ciąży i polozniczy przyjmują pacjetki z całego Śląska i aż wstyd że tak wygląda ten oddział

 • Kamil

  W końcu jak sama nazwa wskazuje jest to patologia ;)

 • edzio

  ooo tak. swieto racja

 • Sylwia

  Pani Ordynator OKULISTYKI - PACJENT Z NFZ CZUJE SIE JAK SMIEĆ !!!!!!!

 • jana

  gorszego niż ortopedia to nie ma

 • tyjok

  a łozka na oddziale chirurgi urazowo-ortopedycznej pamiętają okres wczesnego Gierka ....masakra

 • madlen

  Tez jestem zdania, że oddział patoligii ciąży powinien być wyremontowany bo aż woła o pomste do nieba. Normalnie wstyd, pochwalic można jedynie siosrty z personelu naprawdę bo Pan kierownik oddziału istna porażka.

 • anulka

  Wyremontujcie wkoncu patologie ciąży bo to najgorszy oddział w tym szpitalu.miasto powinno w pierszej kolejnosci zainwestować w ten oddział

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.