Wiadomości z Rudy Śląskiej

Tańce i śpiew, czyli Majówka na "Karolu"!

 • Dodano: 2024-05-27 09:30

25 maja, na terenie po byłej kopalni „Karol” rozbrzmiała muzyka! Towarzystwo Miłośników Orzegowa zaprosiło mieszkańców do wspólnej zabawy w ramach „Majówki na Karolu”! Była muzyka na żywo, tańce i przepyszne jedzenie!

Zabawa przy „Karolu”

Teren po dawnej kopalni „Karol” znów ożył! Wszystko dzięki Towarzystwu Miłośników Orzegowa, we współpracy z CIS „Stary Orzegów”, Sport Rebel, Rowery.ruda.pl i Markiem Kaziorem. W ramach „Majówki na Karolu” uczestnicy mogli wysłuchać muzyki na żywo w wykonaniu Grzegorza Szromika, Katarzyny Sroki i Mariana Brzozy oraz wziąć udział w interesujących rozmowach na temat kopalni „Karol” i roli górnictwa na Śląsku. Jak na majówkę przystało, nie mogło zabraknąć kiełbasy z grilla i chleba ze smalcem! Zmienna pogoda nie popsuła nastrojów!

Imprezę swoim patronatem objął prezydent miasta Michał Pierończyk, który również wziął udział w wydarzeniu.

Nie mogliście się pojawić? Bez obaw! Nagrania z wydarzenia możecie znaleźć w poniższych postach zamieszczonych przez Towarzystwo Miłośników Orzegowa w swoich mediach społecznościowych!
 

Komentarze (6)    dodaj »

 • Ernest_Vitczok

  Mieszkam na Orzegowie i kompletnie nic nie wiedziałem! TMO to dość hermetyczna organizacja w ostatnim czasie!

 • orzegowianin

  Na dzielnicy widziałem kilka plakatów ,nawet na osiedlu przed sklepem widziałem ogromną planszę z historią kopalni i plakatem, O imprezie słyszałem nawet w radiu Katowice., Szeroko też było to wydarzenie nagłaśniane, w lokalnych mediach a od wielu dni na facebookowym profilu TMO i na stronie orzegowskiej. Sam nie mogłem być ,ale wielu moich znajomych o tej imprezie wiedziało. Wystarczy raz na tydzień wejść na wspomniane strony ,a tam wszystko jest na bieżąco.Korzystam z takiej możliwości więc o tym co dzieje się na Orzegowie wiem, bo gdzie niby tego się mam dowiedzieć.

 • boluś

  NASZE PODATKI ! Impra dlo Wybranych ! I żodnego [...]iątka z Sąsiedztwa ! O gorszych Miyszkańcach Orzegowa i RUDY ŚLĄSKIEJ iny wspomna !

 • Maja

  Oh Boluś,boluś.Przyjść mógł absolutnie każdy ,były plakaty,a impreza nie była z twojego podatku tylko z kieszeni członków tego stowarzyszenia.Nie siej fermentu.

 • boluś

  Brakło ZAPROSZEŃ ? Ci co mieli BYĆ ? BYLI !

 • czemu

  dlaczego takie imprezki nie są wcześniej nigdzie nagłośnione,

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również