Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej - nowy zawód w naszym mieście

  • Dodano: 2017-04-01 08:00, aktualizacja: 2017-03-31 14:14

Szybki Internet, telewizja kablowa, szerokopasmowa komunikacja - czy bez tych zdobyczy technologicznych można jeszcze współcześnie funkcjonować? Odpowiedź jest oczywista - nie! Specjaliści są poszukiwani na rynku. Od września 2017r. rusza możliwość kształcenia techników szerokopasmowej komunikacji elektronicznej.

To nowy zawód, którego możliwość kształcenia uzyskał Zespół Szkół nr 5 przy ul. A. Jankowskiego 2 jako jedyna szkoła w naszym mieście.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Ministerstwa Cyfryzacji i odpowiadając na oczekiwania pracodawców, szkoła rozpoczęła już współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami branży.

Zamierzeniem obu stron jest umożliwienie młodym ludziom rozwoju zainteresowań związanych z powyższym kierunkiem. Uczniowie będą mogli odbyć praktyki oraz staż zawodowy u jednego z najprężniej rozwijających się operatorów telekomunikacji na Górnym Śląsku. Spółki działalność skupiają wokół usług dostępu do Internetu i telefonii stacjonarnej oraz telewizji cyfrowej. - mówią nauczyciele z ZS nr 5.

Młodzież, która rozpocznie naukę na kierunku elektroniczna komunikacja szerokopasmowa, będzie uczestniczyła w licznych warsztatach praktycznych w w/w firmach. Warsztaty te zostaną włączone w proces nauczania praktycznego. Ponadto część uczniów będzie mogła w tych firmach realizować praktyki zawodowe. Współpraca między stronami zaowocuje również wzbogaceniem bazy dydaktycznej szkoły o materiały pozyskane od firmy. Pozwolą one na wykonywanie ćwiczeń praktycznych w szkolnej pracowni.

Absolwenci będą mogli znaleźć zatrudnienie w firmach obsługujących sieci światłowodowe w podmiotach medialno-komunikacyjnych, u operatorów telekomunikacyjnych, a także firmach zajmujących się produkcją sprzętu wykorzystywanego przez sieci szerokopasmowe.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.