Wiadomości z Rudy Śląskiej

To było huczne 30-lecie

 • Dodano: 2016-09-08 18:45, aktualizacja: 2016-09-09 09:28

30 lat minęło niczym jeden dzień. Dom Pomocy Społecznej "Senior" obchodził dziś uroczystość 30-lecia istnienia. Były występy, wyróżnienia i ogromny tort.

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w orzegowskiej parafii. Podopieczni, personel domu oraz władze miasta i goście chcieli podziękować za lata działania placówki. 

Dom to nie ściany, to przede wszystkim ludzie. Wielu z nich związanych jest z tym miejscem od kilkudziesięciu lat. W Domu Pomocy Społecznej mieszkają 4 osoby, które zamieszkują dom od początku jego istnienia. Wśród personelu także kilkoro osób pracuje tam od pierwszych lat funkcjonowania domu. Dyrektor Jolanta Kaczmarczyk-Całek podziękowała im dziś za ten czas, wręczając pamiątkowe upominki.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Towarzyszyła temu wspólna zabawa przy akompaniamencie zespołów. Było wesoło, rodzinnie i promiennie. Tutaj mimo przeciwności losu nikt nie daje po sobie poznać, że jest chory czy słabszy.

Nasi mieszkańcy chętnie się bawią, są aktywni na arenie miejskiej. Spotykają się ze znajomymi z domów pomocy z Ustronia, Tarnowskich Gór. Takie wizyty powodują, że osoby wychodzą z czterech ścian, są weseli, uczestniczą w życiu społecznym. - tłumaczy Seweryna Stryj, pracownik działu organizacji DPS Senior.

Od tych 30 lat, od których istnieje dom w Orzegowie, wiele się tutaj zmieniło. Dom się rozwija.

Stale podnosimy standardy. Staramy się, aby wyposażenie było nowoczesne. Przez ostatnie 2 lata przeprowadziliśmy wiele prac remontowych - wykonano nową elewację, wyremontowano pokoje podopiecznych. Chcemy,aby żyło się tu jeszcze wygodniej. - dodaje Seweryna Stryj.

Jak podopieczni trafiają do orzegowskiego ośrodka?

Mieszkańcy domu są do nas kierowani przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wydawana jest decyzja kierująca osobę do naszego domu. Głównie mieszkają u nas rudzianie, ale mieszkańcy gmin ościennych także się zdarzają. Nasz dom przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych, większość to osoby w podeszłym wieku - tłumaczy Pani Seweryna.

Domowi Pomocy Społecznej "Senior" życzymy wszystkiego dobrego!

Pojawiła się fotorelacja z obchodów 30-lecia domu - zapraszamy do galerii zdjęć.

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Ada

  Szkoda że nie zaproszono byłych pracowników, którzy tam pracowali podeszli na emeryturę

 • Ania

  Rzeczywiście, te artykuły są co najwyżej mierne :(

 • ???

  Czy pani Pilocik próbuje dorównać pani Garlaczek w ilości popełnianych tekście błędów???

 • what

  Drogie Panie wreszcie zablokujcie tego krytycznego użytkownika. Staje się to nudne jak po 100 - kroć czyta się jego/jej liczne hejty.

 • ???

  Panie nie zablokują tego, bo korzystają z tych podpowiedzi i czasem po takim komentarzu poprawiają najbardziej żenujące błędy.

 • do what

  Mądra redakcja powinna raczej coś zrobić z poziomem piszących w niej pań. Skoro nawet byle czytelnika drażnią liczne komentarze wytykające błędy w artykułach, to tym bardziej powinien to być sygnał dla redakcji. Ale redakcja dalej ośmiesza się swoim poziomem i przepuszcza tej jakości artykuły. Nie sądzę, żeby " krytycznym użytkownikiem" była jedna i ta sama osoba. Naprawdę są osoby, które chciałyby przeczytać wiadomości o swoim miescie na poziomie człowieka wykształconego.

 • meleks

  Do kapusty czy marchwi tam kształcom.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.