RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

To było huczne 30-lecie

 • Dodano: 2016-09-08 18:45, aktualizacja: 2016-09-09 09:28

30 lat minęło niczym jeden dzień. Dom Pomocy Społecznej "Senior" obchodził dziś uroczystość 30-lecia istnienia. Były występy, wyróżnienia i ogromny tort.

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w orzegowskiej parafii. Podopieczni, personel domu oraz władze miasta i goście chcieli podziękować za lata działania placówki. 

Dom to nie ściany, to przede wszystkim ludzie. Wielu z nich związanych jest z tym miejscem od kilkudziesięciu lat. W Domu Pomocy Społecznej mieszkają 4 osoby, które zamieszkują dom od początku jego istnienia. Wśród personelu także kilkoro osób pracuje tam od pierwszych lat funkcjonowania domu. Dyrektor Jolanta Kaczmarczyk-Całek podziękowała im dziś za ten czas, wręczając pamiątkowe upominki.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Towarzyszyła temu wspólna zabawa przy akompaniamencie zespołów. Było wesoło, rodzinnie i promiennie. Tutaj mimo przeciwności losu nikt nie daje po sobie poznać, że jest chory czy słabszy.

Nasi mieszkańcy chętnie się bawią, są aktywni na arenie miejskiej. Spotykają się ze znajomymi z domów pomocy z Ustronia, Tarnowskich Gór. Takie wizyty powodują, że osoby wychodzą z czterech ścian, są weseli, uczestniczą w życiu społecznym. - tłumaczy Seweryna Stryj, pracownik działu organizacji DPS Senior.

Od tych 30 lat, od których istnieje dom w Orzegowie, wiele się tutaj zmieniło. Dom się rozwija.

Stale podnosimy standardy. Staramy się, aby wyposażenie było nowoczesne. Przez ostatnie 2 lata przeprowadziliśmy wiele prac remontowych - wykonano nową elewację, wyremontowano pokoje podopiecznych. Chcemy,aby żyło się tu jeszcze wygodniej. - dodaje Seweryna Stryj.

Jak podopieczni trafiają do orzegowskiego ośrodka?

Mieszkańcy domu są do nas kierowani przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wydawana jest decyzja kierująca osobę do naszego domu. Głównie mieszkają u nas rudzianie, ale mieszkańcy gmin ościennych także się zdarzają. Nasz dom przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych, większość to osoby w podeszłym wieku - tłumaczy Pani Seweryna.

Domowi Pomocy Społecznej "Senior" życzymy wszystkiego dobrego!

Pojawiła się fotorelacja z obchodów 30-lecia domu - zapraszamy do galerii zdjęć.

Komentarze (7)    dodaj »

 • Ada

  Szkoda że nie zaproszono byłych pracowników, którzy tam pracowali podeszli na emeryturę

 • Ania

  Rzeczywiście, te artykuły są co najwyżej mierne :(

 • ???

  Czy pani Pilocik próbuje dorównać pani Garlaczek w ilości popełnianych tekście błędów???

 • what

  Drogie Panie wreszcie zablokujcie tego krytycznego użytkownika. Staje się to nudne jak po 100 - kroć czyta się jego/jej liczne hejty.

 • ???

  Panie nie zablokują tego, bo korzystają z tych podpowiedzi i czasem po takim komentarzu poprawiają najbardziej żenujące błędy.

 • do what

  Mądra redakcja powinna raczej coś zrobić z poziomem piszących w niej pań. Skoro nawet byle czytelnika drażnią liczne komentarze wytykające błędy w artykułach, to tym bardziej powinien to być sygnał dla redakcji. Ale redakcja dalej ośmiesza się swoim poziomem i przepuszcza tej jakości artykuły. Nie sądzę, żeby " krytycznym użytkownikiem" była jedna i ta sama osoba. Naprawdę są osoby, które chciałyby przeczytać wiadomości o swoim miescie na poziomie człowieka wykształconego.

 • meleks

  Do kapusty czy marchwi tam kształcom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.