Wiadomości z Rudy Śląskiej

To skuteczny rodzaj kuracji odchudzającej - Wacław Rejdych

  • Dodano: 2013-10-02 11:15

Rozmawiamy z Wacławem Rejdychem, właścicielem Centrum Dietetycznego NATUR HOUSE.

Dlaczego postawił pan na taką działalność?
Wacław Rejdych.: W ubiegłym roku postanowiłem zainwestować w nowy typ działalności, czyli Centrum Dietetyczne NATUR HOUSE. Długo zastanawiałem się nad tym wyborem. Mogę zdradzić, że rozważałem taką ewentualność prawie dwa lata. Dzięki temu miałem możliwość przeanalizowania wielu aspektów funkcjonowania w takiej branży. O wyborze zdecydowały długofalowy potencjał wzrostu, atrakcyjna relacja wartości inwestycji do przewidywanego zwrotu, a przede wszystkim rosnące i powszechne zapotrzebowanie na usługi dietetyczne. I co również bardzo ważne – osobiste przekonanie że odpowiednie odżywianie ma kluczowe znaczenie dla mojego zdrowia, wyglądu i samopoczucia. 


Proszę opowiedzieć coś o swojej działalności.
W.R.: Działalność centrum dietetycznego NATUR HOUSE polega na niesieniu pomocy osobom, które mają problemy z wagą. Żyjemy w czasach, w których jednym z głównych problemów społecznych jest otyłość i nadwaga. W związku z tym, walka z takimi problemami stała się naszym głównym celem.


Czym więc wyróżnia się centrum NATUR HOUSE, na tle innych?
W.R.: Jest to bardzo zdrowy, bezpieczny i równocześnie skuteczny rodzaj kuracji odchudzającej. W głównej mierze opiera się ona na trzech podstawowych filarach.

Pierwszym z nich jest indywidualnie dopasowana dieta. W NATUR HOUSE dieta jest oparta o sprawdzone naukowo zachowania ludzkiego organizmu. Tutaj raczej nie znajdziemy żadnych ”cudownych recept” . Nasze diety są zdrowe i bezpieczne, a dzięki odpowiednio przeprowadzonemu wywiadowi są indywidualnie dopasowane do każdego klienta. Ponadto trzymamy się zasady, że dietą nie można się głodzić. Jadłospis jest tak dobrany, że nie wywołuje u człowieka uczucia głodu. Należy bowiem pamiętać, iż organizm jest tak skonstruowany, że podczas uczucia głodu magazynuje tłuszcze i węglowodany na zapas. W związku z tym, diety w NATUR HOUSE absolutnie nie dopuszczają do sytuacji, w której nasi klienci chodzą głodni.

Drugi filar związany jest z doborem odpowiednich środków uzupełniających nasza dietę, czyli suplementów. W NATUR HOUSE sami produkujemy takie suplementy. Opierają się one o wyciągi z ziół, warzyw i owoców, czyli wyłącznie naturalnych komponentów. Interesując się problematyką odżywiania, uświadomiłem sobie z jakiego rodzaju jakością produktów żywnościowych (lub „żywnością”) mamy obecnie do czynienia. Dostępne są badania, które mówią o ilości witamin i minerałów w masowo produkowanej żywności. W porównaniu z wynikami sprzed trzydziestu lat, dochodzimy do dosyć przerażających wyników np.: banan „utracił” 95% ilości witaminy B6, a rośliny korzenne 75% magnezu . Najgorsze jest to, że niedoboru wynikającego z jakości współczesnej żywności nie uda nam się nadrobić ilościowo. Dlatego też suplementacja, jest mocnym argumentem pozwalającym, zarówno uzupełniać owe niedobory, jak i wspierać procesy chudnięcia.

Trzecim filarem, na którym wspiera się kuracja w NATUR HOUSE jest motywacja. Polega ona na cotygodniowych wizytach kontrolnych i rozmowie z dietetykami. Nie uświadamiałem sobie wcześniej jak bardzo ważną sprawą, ale i ogromnym problemem, jest utrzymywanie pewnej dyscypliny. Szczególnie w odniesieniu do nawyków żywieniowych. Trzy czwarte naszych klientów było już wcześniej na jakiejś kuracji odchudzającej, która się nie udała. Dlaczego? Często z powodu braku wsparcia. W  NATUR HOUSE dietetyczka pomaga w codziennym stosowaniu zdrowych nawyków żywieniowych i na bieżąco dopasowuje kurację do potrzeb klienta i fazy chudnięcia.
Takie połączenie odpowiednio dobranej indywidualnej diety wspartej naturalnymi suplementami ułatwiającymi odchudzanie i stała opieka w trakcie całej kuracji jest wyjątkowa.

Czy podczas kuracji w NATUR HOUSE niepotrzebny jest dodatkowy wysiłek fizyczny?
W.R.: Bardzo gorąco namawiamy swoich klientów do aktywności fizycznej. Przy czym dodatkowy wysiłek fizyczny osób z prawidłową wagą raczej nie sprawia problemu. Natomiast dla kogoś, kto ma czterdzieści, pięćdziesiąt kilo nadwagi, taki wysiłek może stanowić niemały problem. Dlatego trzeba w pierwszej kolejności, odpowiednią dietą, dać takiemu organizmowi nieco oddechu. Po tym czasie ów organizm sam zacznie dopominać się o wysiłek fizyczny. W związku z tym, jednoznacznie rekomendujemy wysiłek fizyczny, niemniej jednak, gdybym miał ustawić pewnego rodzaju ranking, to na pierwszym miejscu ulokowałbym dietę.


Czyli możemy schudnąć nie ruszając się z domu?
W.R.: Na samym początku tak. Później jednak rezultaty są zdecydowanie lepsze, jeśli dołączymy do tego aktywność fizyczną.


Kto jest klientem centrum?
W.R.: Nie można ukryć, że w dużej mierze są to kobiety. Statystyki mówią jednak o tym, że to mężczyźni mają większe problemy z wagą. 50 procent pań ma nadwagę i otyłość. ,a Mężczyzn z takimi przypadłościami jest aż 63 procent. Natomiast kobiety posiadają szybszy mechanizm mobilizujący je do odchudzania. Mężczyźni częściej klepią się po brzuchu, mówią: „no, dobrze wyglądam” i raczej się tymi swoimi kilogramami nie przejmują ignorując poważne zagrożenia. A konsekwencje są groźne: choroby układu krążenia, nowotwory, problemy ze stawami i kręgosłupem. Tak więc najliczniejszym gronem klientów NATUR HOUSE są rudzianki. Jednak zachęcam także panow, aby przynajmniej pomyśleli o darmowej konsultacji z dietetyczką.

Czy są jakieś przeciwwskazania odnośnie diety proponowanej przez NATUR HOUSE?
W.R.: W NATUR HOUSE każdy może nauczyć się zdrowo odżywiać. To jest fundamentalna korzyść dla każdego, kto przyjdzie do nas na bezpłatną konsultację. Zanim dietetyczka ułoży plan kuracji, musi przeprowadzić głęboki wywiad dietetyczny. I rzeczywiście są rodzaje schorzeń, które wykluczają możliwość podjęcia diety w NATUR HOUSE. Bywają niestety różnorodne schorzenia np. hormonalne, przy których zastosowanie naszych kuracji, związanych również z suplementacją, jest niemożliwe. Niemniej jednak, są to bardzo  rzadkie przypadki.


Zbliża się zima, jak zadbać o sylwetkę?
W.R.: Tutaj nie powiem niczego odkrywczego. Należy dobrze się odżywiać i nie zaniedbywać aktywności fizycznej. Nie przejmować się słotą i tym, że dzień krótszy, a temperatura trochę niższa. Wychodzić na spacer, na grzyby czy popularny Nordic Walking – ruch na świeżym powietrzu poprawia samopoczucie i wzmacnia odporność organizmu.


Co sadzi Pan o środkach chemicznych stosowanych w różnych kuracjach odchudzających?
W.R.: Naturalne środki są znacznie bezpieczniejsze dla organizmu człowieka i przez umiejętny ich dobór, pod kontrolą dietyczki, można osiągnąć bardzo dobre rezultaty. Każda chemia, szczególnie zastosowana nieumiejętnie, może rodzic poważne ryzyko i zagrożenie dla zdrowia, a czasem i życia. Jednakże nie mogę całkowicie zaprzeczyć chemii. Przecież współczesna farmacja opiera się na naukowych rozwiązaniach w zakresie chemii, które umiejętnie dobrane przez lekarza, są skuteczne. Natomiast, jeśli chodzi o kwestie związane z otyłością, to chemia jest tutaj absolutnie zbędna. Naturalne procesy, wsparte naturalnymi środkami i zdrowym trybem odżywiania gwarantują zdrowe chudnięcie.


Czy Ruda Śląska jest dobrym miejscem dla prowadzenia takiego typu biznesu?
W.R.: Ruda Śląska jest miastem aktywnym, w mojej ocenie dobrym do prowadzenia interesu. Nie widzę tutaj istotnych różnic w odniesieniu do innych miast na Śląsku. Statystycznie, wszędzie mamy tyle samo osób potrzebujących pomocy dietetyka. Dobrze się czuję prowadząc interes w Rudzie Ślaskiej. Tym bardziej, że angażujemy się w różnorodne, lokalne wydarzenia. Współpracujemy z Wydziałem Zdrowia UM, czy rudzkim Sanepidem. Staramy się pojawiać na różnorodnych akcjach społecznych. Przykładowo, w tej chwili prowadzimy akcję „Uwaga Nadwaga!”. Prowadzimy prelekcje i darmowe porady w różnorodnych miejscach, pojawiamy się w szkołach. W czasie wiosny odwiedziliśmy dwanaście takich placówek, a spotykając się z dziećmi i rodzicami uczyliśmy zasad zdrowego odżywiania.


Czego w takim razie życzyć centrum?
W.R.: Tego żeby mieszkańcy Rudy Śląskie zaufali fachowcom od odchudzania. Aby przejawiali chęci do pracy nad sobą, i cechowali się świadomym podejściem do kształtowania swojej sylwetki i zdrowia.

Tego też życzymy. Dziękuję za rozmowę.

DANE:
Centrum Dietetyczne NATUR HOUSE

41-700 Ruda Ślaska
ul. Czarnoleśna 17/1
tel. 604 094 430
STRONA INTERNETOWA