Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

To trzeba zobaczyć - mieszkaniec Rudy Śląskiej w znanym teleturnieju

 • Dodano: 2012-02-22 13:00, aktualizacja: 2012-02-24 13:17

Niebawem będzie można obejrzeć mieszkańca naszego miasta - Rafała Augusiewicza na antenie telewizji TVN w programie "Milion w Minutę" u boku samego Marcina Prokopa, gdzie, uchylając rąbka tajemnicy, będzie niesamowite show i dobra zabawa... To, czego można spodziewać się po 22-letnim rudzianinie wiedzą jego znajomi. Wkrótce będziemy mogli wszyscy o tym się przekonać.


Zatem i show, i niesamowite napięcie, a przy tym doskonała zabawa oraz … wygrana to wszystko w programie "Milion w Minutę".

Rafał Augusiewicz do życiowych wyzwań podchodzi zawsze ambitnie i z ogromnym zaangażowaniem. Rafał od zawsze lubi być najlepszym w tym co robi. Marzy o pracy konferansjera i prezentera. Doświadczenie sceniczne nabył podczas pracy i występów z zespołem "Nienegatywni", którego był założycielem i liderem. Liczne koncerty, scena, wywiady nauczyły go odpowiedniego podejścia do publiczności bez względu na wiek, jak i kontaktu z widzami.  Rafał pochwalić może się nowatorskimi pomysłami takimi jak między innymi aukcja na jednym z ogólnopolskich portali aukcyjnych, w której "wystawił" sam siebie, a która nabrała dzięki mediom rozgłosu w całej Polsce.


1.Co było powodem zgłoszenia do teleturnieju? Chyba nie tylko chęć wygrania pieniędzy?

Rafał Augusiewicz: Do udziału w teleturnieju zgłosiłem się po obejrzeniu reklamy programu "Milion w Minutę" w telewizji TVN. Był to moment największego rozkwitu zespołu "Nienegatywni", którego byłem liderem i założycielem oraz czas kiedy byłem pamiętany jako partner na studniówkę z głośnej aukcji portalu Allegro. W tym czasie też postanowiłem sobie nie zaniżać poprzeczki, a jedynie piąć się w górę. Udziałowi w programie początkowo w ogóle nie towarzyszyła myśl o wygranej, a jedynie chęć pokazania się i próba zaistnienia w show biznesie. Zdawałem sobie sprawę, że nie będzie to łatwe, ale perspektywa wystąpienia w show na antenie jednej z największych stacji telewizyjnych w Polsce oraz swoisty egzamin swoich możliwości i umiejętności bardzo skutecznie zmotywowały mnie do tego i umożliwiły przejście kolejnych etapów eliminacji. Przygodę  z programem wspominam bardzo pozytywnie. Wiązało się to z nieustannymi treningami mimo, że za oknem był piękny środek ciepłego lata i wakacji. Udział w programie pozwolił mi na poznanie wielu ciekawych i interesujących osób w tym ekipę TVN realizującą program i oczywiście Marcina Prokopa, który nawiasem mówiąc jest bardzo sympatycznym człowiekiem.

2. Kto jest dla Pana wzorem jeśli chodzi o karierę medialną.

Rafał Augusiewicz: Odpowiadając na to pytanie z pewnością w tej sytuacji kolokwialnym będzie podanie nazwiska samego Marcina Prokopa. Niemniej faktycznie należy on, wraz z Kamilem Durczokiem  do grona najbardziej przeze mnie cenionych dziennikarzy i prezenterów telewizyjnych. Na tym jednak nie kończą się moim zdaniem wzorce i osobowości scen telewizyjnych czy muzycznych, lecz marzy mi się stworzenie własnej indywidualności i unikatowości. Mam pomysły i wizję na samego siebie i starać się będę je realizować.

3. Jakie plany na przyszłość – związane bardziej z muzyką czy z konferansjerką?

Rafał Augusiewicz: Pragnę możliwie najbardziej i najskuteczniej wykorzystać okazję jaką dał mi udział w programie "Milion w Minutę", spełniając swoje plany zawodowe związane z show biznesem, realizując się w tym temacie jako osoba lubiąca scenę, występy i kontakt z publicznością. Równolegle chciałbym w dalszym ciągu kontynuować moją karierę muzyczną czy nagrywając utwory solowo czy w nowo tworzonym zespole.

4. A może udział w kolejnym teleturnieju, np. "Tak to Leciało"?

Rafał Augusiewicz: Jak to, w "Tak to leciało"?  Przecież nie umiem śpiewać! :) A na poważnie pragnę skorzystać z możliwości, jakie daje mi emisja programu na antenie stacji TVN, a o kolejnych swoich udziałach w podobnych show będę myślał zapewne w niedalekiej przyszłości – bądźcie na bieżąco.

5. Co pozostaje na razie w sferze marzeń do zrealizowania  w przyszłości.

Rafał Augusiewicz: Moim największym marzeniem jest prowadzenie własnego programu telewizyjnego lub radiowego w jednej z większych stacji telewizyjnych, praca na scenie, kontakt z publicznością, który bardzo lubię i cenię. Lubię kontakt z ludźmi i chciałbym dać ludziom niezapomniane chwile radości i rozrywki.

6. Gdzie można Pana w najbliższym czasie zobaczyć?

Rafał Augusiewicz: Emisja programu z moim udziałem odbędzie się na antenie stacji TVN w dniu 26.02 i 4.03 tj. niedziela o godzinie 18:00 – serdecznie zapraszam Wszystkich przed ekrany telewizorów, obiecuję – będzie się działo! Planuję też zorganizować wielkie, wspólne oglądanie odcinka, które odbędzie się w dniu 4.03 w jednym z rudzkich pubów. Po dalsze informacje dotyczące dokładnego miejsca, godziny, oraz po kawałek mojej twórczości i bieżące informacje zapraszam Wszystkich na mój profil na popularnym portalu społecznościowym – Facebook, do zobaczenia :)
 

Zapraszamy mieszkańców naszego miasta do wspólnego oglądania programu z udziałem Rafała Augusiewicza do pubu Warka, mieszczącego się przy ul. Pokoju 18a w Nowym Bytomiu. 

Data: 26 lutego, 4 marca  
Godz. 17:30 

Komentarze (59)    dodaj komentarz »

 • Lidia

  Chłopcze ty idź lepiej do jakiejś szkoły, (mam tu na myśli oczywiście państwową uczelnię, w trybie dziennym, a nie wyższą prywatną szkółkę niedzielną. Kolejny, nie mający nic do powiedzenia, nie posiadający żadnej wiedzy , na jakikolwiek temat,pcha się do telewizji. I co on chce powiedzieć? Porażka! Chłopcze Prokop, Durczok I Wojewódzki mają wyższe, wartościowe wykształcenie i wiedzę ogólną!

 • romek

  chodził na wydz. Górnictwa i Geologii na kier. Inżynieria Bezpieczeństwa ;p ale zrezygnował po 1 albo 2 semestrze

 • BETI

  A JA WIEM ŻE Z NASZEJ RUDY ŚLĄSKIEJ JESZCZE JEDEN CHŁOPAK JEST GWIAZDĄ W TVP A DOKŁADNIE W "BITWIE NA GŁOSY" W DRUŻYNIE EDYTY GÓRNIAK POLECAM OGLĄDAĆ I WSPIERAĆ ESEMESAMI GRUPĘ .JA OSOBIŚCIE JESTEM ZA NIMI I ESY BĘDĘ WYSYLAĆ I TO SĄ GWIAZDY :)

 • Michał Szeliga - Nienegatywni

  Sądzę, że ta dyskusja już nie ma wiele wspólnego z występem Rafała w TVN. Mam nadzieję, że tak gorliwa dyskusją będzie również po naszym koncercie. Nienegatywni zagrają tuż przed The Traiin 21.03 (dzień wagarowicza) start godz 11.00! w Miejskim Centrum Kultury. Ja oczywiście wszystkich zapraszam, wpadnijcie oceńcie. A puki co 4.03 czekają nas emocję przed telewizorem od godziny 18tej. Ja osobiście odcinek zobaczę po próbie za pośrednictwem internetu.

  • Michał Szeliga - Nienegatywni
   2012-02-29 23:03
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Melon

  Kupcie się gwiazdę za złotówka. Gwiazda z Fryny jest na aukcji za złotówka bo więcej nikt za niego nie zapłaci. Ten człowiek nie mo rozumu, som siebie na aukcję wystawił, jak tania dz... i jeszcze się tym chwoli. Jako to gwiazda, bo na tych zdjęciach wyglądo jak tani frajer.

 • Paweł S

  Jak to czytam to widzę jak bronią się poplecznicy Gwiazdora. Ci co znają go krótko, stają murem za swoją Gwiazdą zaś Ci co znają go naprawdę, których wykołował mówią tylko prawdę. Skoro wszystko mu się w starym układzie sypało, chłopaki ze NN wywalili Gwiazdora na zbity pysk, nie miał nic, wielkie zero to zaczął się otaczać nowymi ludzmi i dziewczyną, która go nie zna wiedzą o nim tylko tyle ile on im sam opowie, a co mówi? W takim teleturnieju to każdy może wziąć udział. Nic wielkiego nie zrobił chyba że za kulisami jak po każdym koncercie wielki cyrk, ale tam chyba tłumów panienek nie było. Kicha normalna, na jego miejscu z domu bym nie wyszedł, tak jak i na miejscy jego obrońców. Wstydu chłopie narobiłeś nie tylko sobie, ale osmieszyles cale miasto. Wyjedx tam gdzie nikt cię nie zna, przefarbuj włosy, dorób się długiej brody, okulary na nos i może tam ci się uda robić z ludzi baranów tutaj wara od nas. PS każdej dziewczynie radzę się zastanowić co pisze. Skoro Gwiazdorowi po takim nędznym występie szajba odbija to kim on jest? Pomyślcie wszyscy.

 • ZIomek

  Ralfomann, Gratulacje i nie pisze tego zeby sie podlizywac bo jo do ciebie nic nie mom tylko poprostu ciesze sie ze dazysz do swojego celu, ale mam jedna uwage daz do celu ale nie po trupach i wypisywaniu kilku slow za duzo badz przekrecaniu prawdy.

 • Kasia Łucka

  Wiecie co?! Schowajcie swoje bezpodstawne żale i zawiść do kieszeni. Zachowajcie się jak dorośli ludzie, bo póki co to tylko chronicie własny tyłek tymi oszczerstwami! Nawet jak przyjechaliście do mnie to przez cały weekend słuchałam jaki to Rafał jest beznadziejny i po co mu ten program. Byłam na kilku koncertach i próbach i widziałam co się dzieje. Rafała traktowaliście jak ścierkę do podłogi, a "Panem Gwiazdą" to możecie sobie nazywać swojego Michała bo to on ma największy wpływ na cały zespół. Szkoda, że dorośli ludzie są tacy podatni na wpływ innych. Poza tym Rafał sam odszedł z zespołu, a nie został wyrzucony o czym sami dobrze wiecie, tylko udajecie przed wszystkimi wielki zespół. Jesteście nieodpowiedzialni. Jak przychodzi pojechać po sprzęt to się okazuje, że nie ma komu bo jesteście na kacu, wy beztrosko zapijaliście, kiedy Rafał z nami siedział w studiu TVNu i na każdym kroku walczył o wypromowanie nazwy zespołu w TVNie! Nie przyłożyliście najmniejszego palca do jego wyjazdu, pokazaliście mu zero wsparcia, a w zamian mieliście dostać największą promocję swojego życia - na szczęście - miesiąc później było drugie nagranie i Rafał już wiedział, że nie ma sensu. Zadbajcie najpierw o swój wizerunek sceniczny to może, co nie dogracie to nadrobicie wyglądem, bo Rafał was już nie uratuje swoją kreatywnością, jak coś się stanie podczas koncertu A tak na marginesie, to nie tylko ja, Wojtek czy Agnieszka mogą bronić Rafała. To jest mój pierwszy komentarz w tej sprawie i mam nadzieję że ostatni!P.S. Mateusz, ze swoimi wyliczankami to wróć do podstawówki, bo zawiało żałością. Każdy, kto w oczekiwaniu na podpis markerem na kartce wystoi w mrozie kilka godzin za szybą studia jest ciekawym tematem zboczenia zawodowegoP.P.S. Nie potrzebuję współczucia. Chyba go nie znasz skoro tak mówisz. Nie mogłam trafić na lepszego faceta! Typowe Jak komuś się życie układa to wszyscy niby-przyjaciele się odwracają

 • Karla

  Kasiu Ty też za niego płacisz? i stawiasz? chyba tak bo to styl Twojej gwiazdy.

 • Dawid Kowalewski

  Kasiu Twoja Gwiazda dobrze gra przy Tobie... a Michał nigdy nie chciał być gwiazdą... Rafał był WYRZUCONY z zespołu i jeżeli miał jechać po sprzęt życzył sobie zapłaty za paliwo (propo picia raz była taka sytuacja). Mało jeszcze znasz szczegółów o swojej Gwiazdeczce.

 • Też Kasia

  Racja mało wiesz Kasiu i tak wykorzysta Cię na ile się da i ... zostawi, jak zawsze. W tym jedynie Twoja gwiazdka jest dobra. Lepiej porozmawiaj z ludźmi, którzy go znają, a nie słuchaj jego haseł. Ja je dobrze znam.

 • Żaneta

  Sama żałosna jesteś. Jeszcze chyba nie poznałaś swojej Gwiazdy tak dobrze jak my ją znamy. Pomyśl Kasia skąd biorą się na tym forum te wpisy. Udaje gwiazdę to fakt, ale nawyrabiał też sporo i to też jest fakt. Nie daj się wodzić pozorantowi chyba, że sama jesteś taka jak on.

 • Hanka

  NIe wiesz co piszesz. Otwórz oczy, popytaj jak się dowiesz prowdy to już nie będziesz tak pisać. Widzę, że ciebie też sobie okręcił wokół małego palca, jak wszystkich naiwniaków. I już

 • Justina

  właśnie otwórz oczy Kasiu, popatrz, pomyśl, wyciągnij wnioski. Robiąc to wcześniej nie napisałabyś takiego komentarza bo byłoby Ci wstyd. Przykro mi, że jak zrozumiesz to wszystko będzie Ci wstyd i bardzo przykro. Nie bądź ślepa, czy Ty jesteś pewna, że znasz swoją gwiazdę?

 • Wojciech Hasa

  Może moja wypowiedź odebrana zostanie jako beznadziejna obrona Rafała i jego osoby, ale czytając niektóre komentarze uważam, że też coś powiedzieć muszę. Moim zdaniem to już nie chodzi o wysokość wygranej, ale o sam fakt, że Rafał sam podjął decyzję o swoim udziale w programie, w mojej obecności również spędzał godziny na ćwiczeniach. Nie był on jedynym, który chciał się dostać do programu, ale jednym z tysięcy, który się dostał. Owszem znacie Rafała długo, tak wynika z waszych "relacji" - ja nie! Ja znam Rafała "długo, ale krótko" niemniej nie mogę powiedzieć, że Gwiazdorzy, nie widziałem i nie odczułem jego blasku, a prawie codziennie mamy ze sobą styczność. Znam Rafała jako normalnego gościa, który widząc czego chce, sukcesywnie, krok po kroku realizuje swoje plany. Tak, zgodzić się mogę z komentarzem o wspólnym oglądaniu, też wiem ile w tym będzie fałszu, obłudy, zakłamania. Nie będę apelować do Michała, Mateusza, Dawida bo po co, skoro nawet się nie znamy - powiem tylko, że każda szanująca się firma, organizacja w tym zespół nie wywleka brudów na światło dzienne. Są sprawy i sprawy o jednych się mówi inne trzeba przemilczeć, porozmawiać w gronie zainteresowanych nie zaś na forum, robiąc niezainteresowanym bigos w głowie, dając banalne podstawy tym, którzy do chwili ukazania się na portalu tego artykułu nie mieli pojęcia kim lub kto to jest Rafał Augusiewicz. Kończąc dodam, że "wspólne oglądanie" nie miało być powodem robienia z Rafała Gwiazdy, ale okazją do małej imprezy, których przecież nam brakuje, w końcu nie codziennie ktokolwiek z nas bierze udział w występie telewizyjnym, dostarczając pozytywnych emocji. Radzę też NIENEGATYWNEGO podejścia do siebie, otoczenia i życzliwości wokół tej , codziennej gonitwy "już" za niemal wszystkim. Na, a Ty Rafał wiesz dobrze jak jest ...

 • Michał

  To co napisałeś ma sens. Jednak proszę Cie abyś nie traktował mojego pierwszego postu jako wylewanie brudów. To jest wylewanie prawdy. Do momentu do puki nikt nie zaczął wchodzić na temat zespołu to ta dyskusja mało mnie interesowała. Nawet te informacje o tym, że nasz bohater był założycielem i liderem, nie robiły na mnie większego wrażenia. Po komentarzach, jak to NN robią krzywdę Rafałowi, powiedziałem sobie koniec. Sądzę, że gdyby nie ten program nadal mielibyśmy wokalisty i dalej kontynuowalibyśmy pasmo sukcesów. A tak pół roku przerwy, zupełnie nowy materiał, zupełnie nowi ludzi. Ja mam nadzieje, że NN jak i Ralfowi będzie tylko lepiej.

 • Swojak

  I po co to piszesz rzałosny gorylu żałosnej gwiazdy. Zapłacioł ci czy co. Tyż mosz zryty beret i tyla.

 • AgMi

  zaprasza na oglądanie z jego udziałem, wielka sensacja. Podrywacz uczyć będzie uwodzenia haha kogo? Sam niech się uczy. A w tej knajpie będą tylko ci co chcą bogatego znać ci co znają go to nie przyjdą bo go mają gdzieś. Weź gwiazdo przychamój bo cie blask oslepi.

 • Norek

  Z niego to tako gwiazda jak norek z kanałów. Jak go widza to mi się śmiać chce. Ta duma go rozwala, myśli że każdy go tak uwielbia, a my go tutej dosyć za to wszystko momy. Zawsze boł gwiazdom i chciol limuzynami jezdzic. Tacy jak łon to nic niy osiagaja, siedza w Mopsie i cwaniaczom. A ty jego niby lasce to wspulczuc czeba takiego Kiepskiego.

 • Dawid Kowalewski

  Znam historie NN i jeżeli ktoś mówi, że Michał Szeliga podcina komuś skrzydła to nie zna zespołu ani Michała... Największy wkład finansowy, organizację imprez i zaangażowanie miał Michał... a Pan Gwiazdor... nawet nie potrafił znieść własnego mikrofonu ze sceny "bo się już dość narobił". Przez całą współpracę z NN napisał może ze dwa teksty piosenek, a resztę Adrian Winczewski który był współzałożycielem. Zachowania naszej gwiazdy często były nieodpowiednie na koncertach i za kulisami... Więc proszę mi wierzyć, że jedyne czego mogli mu zazdrościć nowi NN to pieniędzy jakie wygrał, bo wielu z nich osiągnęło więcej, a na pewno nie kompromitują się tak jak powód tej całej imprezy.

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.

Drogi Użytkowniku!

Dokładamy wszelkich starań by korzystanie z naszego serwisu było dla Ciebie komfortowe.

Dlatego staramy się dopasować dostępne w nim treści do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu przez administratora danych osobowych w celach analitycznych i statystycznych.

Przez dalsze korzystanie, bez zmian ustawień w zakresie prywatności, z naszego serwisu wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twojej przeglądarce.

Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić w przeglądarce ustawienia dotyczące plików cookies, a także uzyskać dodatkowe informacje o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach z naszej Polityki Prywatności.

Przejdź do serwisu