Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trenowała w Rudzie Śląskiej, a teraz po raz kolejny wywalczyła złoto na igrzyskach!

 • Dodano: 2021-08-03 15:30

Lekkoatletka Anita Włodarczyk zdobyła kolejny złoty medal na igrzyskach olimpijskich! Sportsmenka po raz kolejny udowodniła, że jest mistrzynią świata.

Anita Włodarczyk w Tokio 2021


Anita Włodarczyk jest trzykrotną złotą medalistką igrzysk olimpijskich, czterokrotną mistrzynią świata oraz wielokrotną rekordzistką świata, Europy i kraju w rzucie młotem. Przed wyjazdem na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio mistrzyni trenowała rzuty młotem na stadionie lekkoatletycznym w Rudzie Śląskiej.

- Ależ to jest fantastyczna wiadomość!!!. Anita Włodarczyk została po raz trzeci mistrzynią olimpijską w rzucie młotem. Zapewne pamiętacie, że mistrzyni formę na olimpiadę w Tokio szlifowała na naszym stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Czarnoleśnej. Cieszę się, że nasz obiekt przyczynił się do tego sukcesu – napisał w mediach społecznościowych Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Podwójne świętowanie!

To olbrzymi sukces Włodarczyk. Udało jej się rzucić młotem na odległość 78.48 m SB. Dzisiejsze olimpijskie zmagania polscy sportowcy kończą z medalami. Drugie miejsce zajęła Zheng Wang (Chiny) z wynikiem 77.03 m SB, a trzecie - Malwina Kopron (Polska) z wynikiem 75.49 m SB.

- Anita Włodarczyk jest pierwsza lekkoatletką na świecie, której udało się zdobyć złoto w tej samej konkurencji na trzech kolejnych igrzyskach olimpijskich. Pani Anita Włodarczyk ogromne gratulacje – dodał Krzysztof Mejer.

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Ziga

  Trza załatwić honorowe obywatelstwo. W końcu tu była…Nie wiem czemu nie ma infoKto nasze złotka trenował

 • też Anita

  Pięknie, szczere gratulacje.

 • Abcde

  News jakby sam vice ją trenował no i oczywiście jego fota obowiązkowa

 • żymła z bajlagom

  do djoska niy mocie inkszych problymow jak take d.u.p.s.t.w.a.

 • JP3

  Podobno dwa lata temu jechała A4 przez Rudę i zatrzymała się na stacji benzynowej za potrzebą.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.