Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trwa dobra passa piłkarek z Bielszowic

• Dodano: 2018-04-16 12:00

Trwa dobra passa piłkarek z Bielszowic. W niedzielne popołudnie pokonały wyżej notowaną w tabeli drużynę z Jarosławia 23:20 prowadząc do połowy 11:7. Był to 5 mecz z rzędu dziewczyn z Zgody bez porażki.

W początkowych minutach spotkania na parkiecie nie działo się nic nadzwyczajnego, po za żółtą kartką Oli Jaroszewskiej (w 3min) + 2 min za dyskusję oraz w tej samej minucie 2 min kary dla Natalii Kity. Na pierwszą bramkę spotkania kibice zebrani w hali Zgody musieli czekać do 6 minuty, dla drużyny z Jarosławia zdobyła ją Wiktoria Kostuch i było to jedyne prowadzenie gości w tym spotkaniu.

Zgoda odpowiedziała od razu bramkami Dominiki Krzysteczko z skrzydła oraz z karnego Magdy Kuberek. W kolejnych minutach widowisko na parkiecie bardziej przypominało zawody zapasów w stylu wolnych. Do 23 minuty spotkania wynik oscylował w okolicach remisu. Zgoda wychodziła na prowadzenie, Jarosław ją doganiał. W międzyczasie w bramce Zgody świetnie sobie radziła Natalia Podsiedlik, broniąc między innymi dwa rzuty karne w odstępie 1 minuty.

Końcówka I połowy to przewaga bielszowiczanek. Dzięki bramkom Oliwii Fraksztajn (24 min i na sekundy przed końcową syreną), Oli Jaroszewskiej (26 min), Kasi Wojcik (25min), Sandry Pietrowskiej (25min) gospodynie odskoczyły na 4 bramki swoim rywalkom (11:7).

Druga połowa spotkania to kontrola wyniku przez miejscowe.  Od 45 min (17:11) w szeregach Zgody dochodzi do niepotrzebnych strat piłek i niewykorzystanych okazji. Jarosław zdobywa bramkę za bramką i wypracowana przewaga gospodyń zaczyna topnieć wraz z upływającym czasem. Najpierw w 50 minucie goście zmniejszają stratę do 4 bramek (18:14), a w 55min do 3 bramek (20:17). Ostatnie minuty spotkania to nerwy na boisku jak i na trybunach. W 58min bramkę dla Zgody zdobywa Natalia Kita, w odpowiedzi Jarosław rzuca 2 bramki i na tablicy wyników widnieje wynik 22:20. W ostatnich sekundach spotkania bramkę dla Zgody zdobywa Gabi Zelek i gospodynie wygrywają cały mecz 23:20 !!!

ZGODA: Podsiedlik – Kuberek (4), Jaroszewska (4), Zelek (3), Ściuka (2), Zwierko (2), Fraksztajn (2), Dominika Krzysteczko (2), Pietrowska (2), Wojcik (1), Kita (1), Olszynka, Martyna Krzysteczko, Zawada.

SAN JAROSŁAW: Kostuch (5), Hołowaty (4), Majerczyk (4), Ochońska (3), Chrapek (2), Piśko (1), Kawa (1)…

KARY: Zgoda: 10min / Jarosław: 16min
KARNE: Zgoda 6/8  = Jarosław 4/2
WIDZÓW: 100

SĘDZIOWIE: Kowalczyk/Kubik (Zawadzkie)

UWAGI: W 36min żółtą kartką została upomniana trenerka drużyny gości, za podważanie decyzji sędziego.