Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trwa zbiórka na tablicę upamiętniającą Ernesta Pohla!

 • Dodano: 2017-11-30 13:00, aktualizacja: 2017-11-30 14:13

Trwa zbiórka na tablicę upamiętniającą wychowanka K.S. Slavia i jednego z najwybitniejszych zawodników polskiej piłki-Ernesta Pohla. Każdy może się dołączyć!

Inicjatorem zbiórki jest były wychowanek rudzkiego klubu Marek Szymański i ma przy tym pełne poparcie władz Slavii Ruda Śląska.

Tablica będzie symbolem pamięci wielkiego piłkarza, a zarazem lekcją dla młodzieży, że nawet zaczynając w małym klubie, dzięki ciężkiej pracy, można zostać wielkim sportowcem, jakim był niewątpliwie Ernest Pohl. Stadion jego imienia jest w Zabrzu, a u nas chyba trochę o nim zapomniano. Próbujemy to zmienić, tym bardziej że niedługo Klub będzie obchodził 100-lecie istnienia-mówi Dariusz Dobiech, prezes K.S. Slavia

Przypomnijmy, Pohl ma na koncie 186 bramek w Ekstraklasie i 38 bramek w Kadrze Polski.

Część potrzebnych środków udało się już zebrać, brakuje dwóch tysięcy złotych. Zbiórka społeczna trwa na stronie zrzutka.pl-każdy może się przyłączyć! Obecnie 56 darczyńców zebrało ponad połowę potrzebnej kwoty.

Projekt tablicy jest już gotowy, zostanie wykonana z czarnego granitu. Wciąż trwają ustalania, czy miałaby zawisnąć na zewnątrz, czy w budynku klubowym w dzielnicy Ruda. Jeśli powstanie będzie to pierwsza, ale jak zapowiada prezes Dobiech, nie ostatnia tablica upamiętniająca ambitnych wychowanków najstarszego klubu w mieście.

Co sądzicie o tej inicjatywie?

Trwa zbiórka na tablicę upamiętniającą Ernesta Pohla!

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Chebziok

  Latało sie po slawi,były tam fajne dziołchy/na barakach/.

 • IzuzI

  W aktualnościach na 3 podali że Grazia obawia się o swoje bezpieczeństwo i złożyła zawiadomienie na policję. A ja uważam, że trzeba się liczyć z konsekwencjami wyrażania swoich nieprzemyślanych wypowiedzi na FB. G/

 • Kolega

  Już parę dni o tym media ogólnopolskie szumią. Nasze rudzkie nie. Przykre to. A swoją drogą wpis na fb był niezgodny zajmowanego stanowiska!

 • Ruda.

  Jeszcze żeby Slavia awansowała było by super mieć w Rudzie klasową drużyne.

 • IzuzI

  Super akcja. Należy pamiętać o gwiazdach Śląska.

 • kiki

  Brawo za inicjatywę

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.