Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trzy razy nie zastosowała się do kwarantanny. Rudzianka zapłaci 5 tys. złotych kary

 • Dodano: 2020-04-08 06:15, aktualizacja: 2020-04-08 06:26

Rudzianka, została ukarana za niestosowanie się do kwarantanny.

Kobieta w ciągu jednego dnia dwukrotnie opuściła mieszkanie w którym odbywała obowiązkową kwarantannę, za to została ukarana mandatem. Gdy trzeci raz wyszła z domu sprawę przejął Powiatowy Inspektor Sanitarny i nałożył na nią 5 tys. złotych kary.


Ten przypadek niech będzie przestrogą dla innych osób, które przebywają w obowiązkowej kwarantannie

Nie warto, a nawet nie wolno wychodzić ze śmieciami, czy do piwnicy. Kompletnym brakiem rozsądku i zagrożeniem jest wyjście do sklepu czy na spacer. 39-letnia rudzianka, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie i lekceważący stosunek do wydanych przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego poleceń będzie musiała zapłacić. Decyzją Inspektora Sanitarnego została na niż nałożona kara administracyjna w wysokości 5 tys. złotych.

Komentarze (36)    dodaj komentarz »

 • Rsl

  Mam kwarantannę sanepid kazał mi jechać zrobić test i co teroni to mają głęboko gdzieś i nie słuchajcie tv rzeczywistość wygląda inaczej

 • Schlezien

  Masz rację domyślam się, no cóż to jest Polska.

 • Rusałka

  Skoro 3 razy się nie dostosowała to potrójna kara 30000 zł

 • Gosia

  Zgadza się

 • kici-kici

  No no to to super okazja do kicia ,

 • Santa

  Narażenie innych osób przez tą Panią powinno być karane mandatem 30 tysięcy zł. Ewentualnie karą do odpracowania społecznie po zniesieniu stanu epidemii. Szkoda, że nie ma budynków przeznaczonych wyłącznie dla ludzi w kwarantannie. Gdyby istniały zapewne zostałaby tam przewieziona na dwutygodniowy odpoczynek i zapewne reszcie łamiącym przepis dałoby to do myślenia i trochę spokoju służbie zdrowia w końcu. A tak następować będzie tylko loteryjne bezsensowne koło. Znowu ktoś się zarazi, pomyśli, "A co mi tam, wyjdę sobie TYLKO ze śmieciami". Ludzie mamy 21 wiek! Każdy potrafi użyć telefon. Macie rodziny, znajomych, a jak nie to dajcie znać służbom, że potrzebujecie pomocy. Nie bądźcie egoistami.

 • mieszkaniec

  A nie lepiej podać kto to do publicznej wiadomości przynajmniej ludzie którzy mieli kontakt z tą osobą dali by się przebadać a tak dusimy się w własnym sosie

 • Kasia

  Proszę skontrolować dzikie ogródki na kafhauzie tam patole siedzą z dziećmi i sąsiadami i piją

 • Do Kasi

  Sama jesteś patol.

 • oj nie ładnie

  Sama tam piłaś z nimi alkohol a teraz kapujesz.

 • Beti

  Te kary są niezgodne z konstytucją żeby wlepiać mandaty rząd musi ogłosić klęskę żywiołowa można odwołać się do sądu

 • Luk87

  KWARANTANNA A OGRANICZENIE DOT. WYCHODZENIA Z DOMU. Mandatu nie trzeba przyjmować, a przyjętego mandatu nie trzeba płacić.Jak stanowi art. 228 Konstytucji RP – ograniczenie wolności i praw człowieka i obywatela mogą być ustanowione tylko w czasie obowiązywania jednego ze stanów nadzwyczajnych, który może zostać wprowadzony tylko na podstawie ustawy, w drodze rozporządzenia podanego do wiadomości publicznej. Do tej pory nie odważono się wprowadzić stanu nadzwyczajnego, (przyp. są trzy stany nadzwyczajne (1) wojenny, (2) wyjątkowy, (3) klęski żywiołowej), a wprowadzenie stanu epidemii na terenie RP nie jest jednym z tych stanów i nie może być podstawą do ograniczania naszych praw i wolności. JESLI OTRZYMASZ MANDAT MOŻESZ:1. Wnioskować do Sądu w trybie art. 101 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia o uchylenie przyjętego mandatu karnego – z powodu nałożenia grzywny za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie, ponieważ ustawa z 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, na mocy której Minister Zdrowia wprowadził ograniczenia, nie daje ku temu podstaw.2. wnioskowanić o uniewinnienie, jeśli wskutek odmówienia przyjęcia przez nas mandatu Policja złoży do Sądu wniosek o ukaranie.

 • Trgf

  Ciebie powinni wlepić za gupoty co wypisujesz

 • Rudzian

  Nie masz racji bo jest ogłoszony stan epidemi radzę zapoznać się z przepisami a nie kogoś wprowadzić w błąd

 • Krysia

  Nie ma odwolania prosze nie wprowadzac ludzi w blad !! To jest decyzja administracyjna - nie ma odwolanoa w tym trybie do WSA albo NSA. I nie broncie bo glupich nie sieja po co lazi i stwarza zagrozenie

 • Fafik

  Można też oskarżyć o celowe narażanie innych na utratę zdrowia i życia. Do tego nie trzeba stanu nadzwyczajnego. Kilka latek posiedzi to zmądrzeje.

 • KRZYSZTOF

  To jest chore, karać ludzi za prawo do życia...dlaczego Ludzie z sejmu i senatu mogą się poruszać????Wiecie????Bo Oni mieli testy zrobione i nie są nosicielami....Powinni test zribic po 5u dniach kwarantanny i pozwól żyć normalnie gdyby nie był pozytywny.Oczywiscie z zachowaniem przepisów,,sklep,apteka, lekarz...

 • As

  Jakie prawo do życia ? Jeżeli była na kwarantannie to powinna się do niej stosować i nie zarażać! Debilu!

 • B.M

  Karać ludzi za prawo do życia? Jest objęta kwarantanną więc powinna siedzieć na tyłku i nie narażać innych. Według ciebie to jest normalne, że wyszła? Gratuluję rozumowania.

 • XXX

  Powinna dostac 15 tys i bez gadania niech sie nauczom

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.