Wiadomości z Rudy Śląskiej

Uczcili 80 rocznicę poświęcenia kościoła w Czarnym Lesie!

 • Dodano: 2018-10-16 20:00

13 października wczesnym rankiem, o godzinie 5.00 spod kościoła p.w. Ducha Świętego ruszyła Sztafeta Biegowa na Jasną Górę. Celem było uczczenie 80 rocznicy poświęcenia kościoła w Czarnym Lesie. Współorganizatorami sztafety byli Krzysztof Koźlicki i ks. Tomasz Sakwerda.

Uczestnicy sztafety zebrali się pod kościołem już o 4.30, po krótkiej odprawie biegacze ruszyli w kierunku Częstochowy. Uczestnikom sztafety do granicy miasta z Bytomiem towarzyszyli funkcjonariusze rudzkiej Straży Miejskiej. Dziewięcioro biegaczy (7 mężczyzn i 2 kobiety) pokonało trasę o długości 71 km w 6 godzin i 30 minut pokonując odcinki pięciokilometrowe.

- Wczesnym rankiem temperatura ok. 8-10 stopni powodowała, że wszyscy biegli dosyć szybko, po godzinie 9.00 temperatura wzrosła i bieganie stało się o wiele przyjemniejsze – mówił pan Darek, jeden z uczestników biegu.

Przez całą drogę biegaczy wspierał jadący na rowerze Dawid Roger – który przejechał 95% całej drogi. Wspólnie grupa pokonała ostatni podbieg pod Jasną Górę ul. Barbary.

- Po 71 km o godzinie 11.30 zameldowaliśmy się na Jasnej Górze, ostatni 1 km wszyscy uczestnicy sztafety biegli razem. Przybyliśmy do kaplicy Pani Jasnogórskiej, by podziękować za opiekę nad naszą sztafetą – mówił Krzysztof Koźlicki.

O gdzie 14.00 w intencji uczestników sztafety i wszystkich parafian z okazji 80-lecia poświęcenia Kościoła p.w. Ducha Świętego odprawiona została Msza Święta.

Warto przypomnieć, że kościół pw. Ducha Świętego został poświęcony przez biskupa Juliusza Bieńka 16 października 1938 roku. W 1939 roku zamontowano na wieży kościelnej dzwony, które po trzech latach Niemcy, w czasie okupacji, skonfiskowali i przetopili na uzbrojenie. 28 maja 1957 roku dekretem biskupa powstała pełnoprawna parafia w Czarnym Lesie.

Uczcili 80 rocznicę poświęcenia kościoła w Czarnym Lesie!

Komentarze (7)    dodaj »

 • yahu pawul - fryna

  kolejne kretyństwo !!

 • Frank

  Gratulacje i Szacunek dla Biegaczy!!! Fajny pomysł

 • Jan

  Ruda to jeszcze nie wstała z kolan - tu księża wiedzą że żyją,,,,ha ha ha .

 • xd

  1 miasto 1 kościół RESZTĘ ZLIKWIDOWAĆ lub na inne cele ,lub sami wierni utrzymywać.

 • ksiądz

  A w czym Ci te kościoły przeszkadzają?Napisz wszyscy jesteśmy ciekawi

 • Wierny

  Najważniejsze że jest 1 Kościół liczba budynków nie ma znaczenia

 • Na stos

  Tym bardziej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również