RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ulica Bielszowicka do naprawy

  • Dodano: 2017-07-07 09:30

Odnawiana niedawno ulica w okolicach ZSP nr 6 znów posiada pęknięcia i nierówności, postawiono znak ograniczenia prędkości. Czy będzie remont? Znamy stanowisko Urzędu Miasta w tej sprawie.

Okazuje się, że prace naprawcze na tym terenie planowano już w 2013 roku. Uszkodzenia zostały oznakowane na zlecenie przedsiębiorcy górniczego, jednak z powodu konieczności przeprowadzenia remontu wodociągu znajdującego się we wnętrzu Bielszowickiej, termin został przełożony na rok 2017.


Ponieważ, uszkodzenia jezdni ulicy Bielszowickiej uległy pogłębieniu, w III kwartale 2016 roku nieprawidłowości mogące zagrażać bezpieczeństwu użytkowników drogi zostały usunięte w trybie awaryjnym przez firmę działającą na zlecenie przedsiębiorcy górniczego - informuje Barbara Mikołajek Wałach, naczelnik Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta Ruda Śląska.  

Jednocześnie planowane są działania mające związek z przebudową ulicy Bielszowickiej na odcinku od ulicy Wiejskiej do 1-go Maja, wynikającej z dokumentacji projektowej budowy trasy N-S.

Wobec zaistniałej sytuacji zbieżności zadań, wykonanie przebudowy odcinka ulicy Bielszowickiej od skrzyżowania z ulicą 1 Maja do skrzyżowania z ulicą Wiejską będzie przedmiotem uzgodnień pomiędzy Miastem a przedsiębiorcą górniczym - dodaje Barbara Mikołajek Wałach.


Źródło: Anna Nocoń

Komentarze (2)    dodaj »

  • ryl

    Ta droga to jest porażka

  • Bielszowiczanka

    Tak... Problem w tym, że tak naprawdę ul. Bielszowicką wyremontowano tylko wzdłuż utworzonych ogródków działkowych. Widać to bardzo dokładnie jadąc od ul. 1Maja.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.