RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ulica Podlaska - na jej utwardzenie poczekamy

 • Dodano: 2015-09-30 14:00, aktualizacja: 2015-10-28 23:00
Mieszkańcy ulicy Podlaskiej w Halembie nie mają łatwego dojazdu do domów. Pył wzniecający się na drodze podczas suszy, błoto po deszczu, do tego dziury i wyboje - taka przeprawa czeka osoby chcące dostać się do zabudowań, których powstaje tam coraz więcej, a droga ciągle pozostaje nieuporządkowana.
 
W imieniu mieszkańców o rozwiązanie problemów interweniowali już radni. Zapytaliśmy w rudzkim magistracie, czy istnieją plany utwardzenia drogi prowadzącej do domów przy ul. Podlaskiej w Halembie i kiedy mieszkańcy mogą spodziewać się takich robót.
 
Okazuje się, że miasto ma w planach remont tej drogi. Nastąpi to jednak nieprędko. 
 
Wykonanie dokumentacji projektowej na utwardzenie ul. Podlaskiej zostało ujęte w propozycjach do projektu budżetu Miasta na rok 2016 - informuje nas rzecznik magistratu, Adam Nowak.
 
W przyszłym roku zostanie sporządzony projekt, lecz samo utwardzenie nie zostało jeszcze zaplanowane w budżecie.
 
Do czasu ewentualnego wykonania utwardzenia gruntowe odcinki tej ulicy utrzymywane będą jak dotychczas, w ramach bieżących remontów dróg - dodaje rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ruda Śląska.
 
Mamy w mieście sporo takich dróg dojazdowych, o których remont czy utwardzenie ubiegają się mieszkańcy graniczących z nią posesji. Wiele jest ich w Kochłowicach i Halembie. W tym roku wykonywane są modernizacje ulic Przemysłowej, Jagiełły i Dojazdowej, o które mieszkańcy także długo walczyli.

Pokaż na mapie

Komentarze (9)    dodaj »

 • majkel

  na domy ich stać? a na drogę już nie? fotoradar także postawić

 • wn

  czy ty wiesz o czym piszesz? budowa dróg jest rolą miasta, m.in. po to zbiera kasę za sprzedaż gruntów i podatki

 • rozbawiony

  Kreatywność redakcji mnie zaskakuje. Wczoraj tu jakiś delikwent pisał, że niepotrzebnie informuje się o każdym wypadku na portalu, że chce poczytać o mieście. I proszę napisali artykuł czego w mieście nie zrobią. Jestem zaskoczony. Każdego dnia można taki artykuł spłodzić, np. 2015 rok w którym znika tramwaj 18 tory nie!, przedszkole nie zostało ocieplone latem bo lepiej zimą, w tym roku darmowa komunikacja już była itp.

 • Kasia

  Mieszkańcy chcą wiedzieć, czy na przykład ich konkretna ulica będzie zrobiona. Dobrze, że informują ich, a przy okazji na forum, że NIE BĘDZIE - wiadomo wtedy, jak władza dba o lud, który 10 lat domaga się drogi. Mają tylko te chlubne czyny opisywać?

 • Hanys

  tam nigdy domów nie było, pobudowali sie gorole w polu to niech teroz cierpiom

 • wn

  twojego osiedla też kiedyś nie było

 • anty

  Racja, nie rozumiem o co pretensje. Przez brak drogi dojazdowej kupili działki za mniejsze kwoty, a teraz narzekają :)

 • xxx

  Ale im zazdrościsz.

 • ...

  Akurat tam są jedne z najdroższych działek w mieście. Kolejna sprawa to jest to droga gminna i zwykła osoba nawet gdyby chciała to musi uzyskać pozwolenia na utwardzenie drogi, a do tego skoro podatek ludzie płacą to też wymagają żeby coś z tego mieć.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.