Wiadomości z Rudy Śląskiej

W czwartek protest w sprawie finansowania sportu: "Żółta kartka dla zarządu i rady miasta"

 • Dodano: 2020-01-29 10:45

W czwartek o godzinie 16:00 na Placu Jana Pawła II, tuż pod urzędem miasta, rozpocznie się protest przeciwko polityce zarządu i rady miasta wobec finansowania sportu w Rudzie Śląskiej.

Spotykamy się w czwartek 30.01.2020 r. o godzinie 16:00 na Placu Jana Pawła II aby zaprotestować z powodu braku środków na sport w budżecie na 2020 rok. Nie pozwólmy zniweczyć dorobku wielu pokoleń.  Zapraszamy działaczy, trenerów, zawodników i rodziców. Nie bądź obojętny!!! - piszą organizatorzy protestu w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że na dofinansowanie sportu w Rudzie Śląskiej na rok 2020 przewidziano jedynie 300 tysięcy złotych, a kluby mogą starać się o tak zwane małe granty do wysokości 10 tysięcy.

Finanse miasta są wyjątkowo napięte. Zmiany w opodatkowaniu PIT, z którego miasto czerpie sporą pulę środków do budżetu, a także wzrost płacy minimalnej, podwyższone opłaty i podwyżki dla nauczycieli – wszystko to mocno obciąża miejski skarbiec. To jest przyczyna, dla której miasto rezygnuje z realizacji zadań fakultatywnych, a takim niestety jest finansowanie sportu.

Komentarze (98)    dodaj komentarz »

 • Purloch

  Tak miasto skąpi i tyle w temacie.

 • The truth

  Mistrzowie świata ?? Europy ?? Polski ?? Chociaż województwa?? Wygranie turniej burmistrza Pcimia dolnego raczej nie jest powodem do dumy. Pamiętaj sukcesy się liczą od szczebla centralnego. Cała reszta jest bez znaczenia. Mistrz swojego plac. Proszą cie.Wiesz o co chodzi ?? Kluby z dzieciakami sobie poradza ale cały myk jest w tym że wielu trenerów i zawodników miało stypendia miejskie- ja też takie miałem. I fajnie jest wpaść na 2 czy 3 h na trening i skasować hajs. Tutaj się tylko o to rozbija o nic więcej. Każdy klub powinien mieć sponsora. Pamiętam jak ja jeździłem na wszelkiego rodzaje turnieje to nasze koszulki rozgrzewkowe były pełne logo firmy które dały nam kasę

 • Ryś

  To nie rada miasta blokneła dotacje na sport. Tylko Krzyś z pacynkomGD

 • Fryniorz

  Ciekawe ilu będzie ludzi z Pogoni...dużo chcą mało robią...

 • Pio

  Fryniorz o czym ty piszesz . Anonimowo to ty się możesz Cw..u!!!

 • Andrzej S.

  Nie można mścić się na dzieciach za nieumiejętne gospodarowanie pieniędzmi. A podwyżki za śmieci i tak nie będzie. Krzysio zapamiętaj sobie, nie jesteś u siebie, nikt cie tu nie chce.

 • Jaro

  Wróci Stania to zadba o umiejętne zarządzanie pieniędzmi.

 • Jaro

  I nie zrozumieli aluzji to i nie potrafią zarabiać na przyszlość dzieci, muszą żebrać przed UM.

 • dath

  narobi więcej długów niż jest ty debilu ..... a myślisz przez kogo to wszystko i po co nom ten durny aquadrom .....

 • dziadostwo

  Aquadrom co roku generuje ogromne zadłużenie miasta ale o tym się nie mówi.

 • Jaro

  Wróci Stania to będzie super.

 • Młoda krew

  On już emeryt nych bawi wnuki, Pan Wypiór mógł by startować na prezydenta miasta bo miał by poparcie.

 • Hilda

  Stop nierównemu traktowaniu mieszkańców. Ruda Śląska jest Nasza nie auslyndrów. Dlaczego zostały obcięte dotacje tyko dla dzieci (sport, świetlice, zajęcia pozalekcyjne w szkołach). Jakoś kler, mopsiarze i zarządy spółek miejskich nie odczuwają braku pieniędzy w Mieście. Może tak rzetelniej przejżeć wydatki miejskie.

 • Zyta

  EMERYTOM TEŻ ZABRANO -NP, DZWONISZ I JEDZIESZ,Diabetykom itd jedynie KLER ma się dobrze,

 • nowak

  Emeryci też chętnie coś przytulili od rządu . Nie odmawiali. A teraz się budzą z ręką w nocniku. ...

 • Jola

  Dlaczego zabieracie dzieciom możliwość rozwoju fizycznego w Rudzie Śląskiej? Dlaczego mamy przerost biurokracji w mieście, która tak generuje koszty? Dlaczego finansujemy parafie, przecież też się mogą utrzymać z "co łaska"? Dlaczego Miasto robi takie durnoty?

 • Padre

  Przyczyną fatalnych finansów miasta nie jest 1%PIT ani najniższa krajowa, tylko fatane zarządzanie. Po co nam 4 prezydentów jak i tak Krzyś robi co chce. Po co rozrośnięte i przepłacane pseudozarządu spółek miejskich. Po co tak rozrośnięty MOPS. A najłatwiej to dzieci wziąść za zakładników. Może zacznijcie oszczędzanie od siebie albo od dopłat do kościołów

 • halembianeczka

  Już nie mogę słuchać o tym, że ,, 500 + to niech dają na sport ''. Wystarczy, że sportowcy mają 19 lat i już tego waszego 500+ nie mają. Zaraz się pewnie obudzą Ci co powiedzą ,, no to do pracy ''. Ludzie dajcie tym młodym uczyć się i realizować w pasji bez obowiązków, których będą mieli w swoim dalszy życiu po kokardy. W dobie, kiedy wszyscy mamy przylepione telefony i laptopy do ręki to ta sytuacja jest przykra, bo chociaż przez te parę godzin Ci ludzie wylogowali się z wirtualnego świata, poznają co to zdrowa rywalizacja i praca zespołowa, a każdemu z nas potrzebny jest jakiś cel. Wierzę, że się uda! Powodzenia!

 • nie dla idiotów

  Masz rację. Ja nie rozumiem jednego jak sobie radzi taki Bytom czy Mikołów skoro ich stać?! A dlaczego Rudy Śląskiej nie stać? Przecież warunki są te same!!!

 • Bunia

  Bardzo słuszne rozumowanie. Niestety ludzie to zrozumieją gdy albo będą mieli dorosłe dzieci albo będą sie bali wyjść z domów..

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.