Wiadomości z Rudy Śląskiej

W halembskim kościele stanął... elektroniczny dozownik wody święconej!

 • Dodano: 2021-01-03 12:45

Pandemia wpłynęła na zmiany w każdej dziedzinie życia. Nawet w kościołach musiano wprowadzić pewne innowacje, aby zapewnić parafianom bezpieczeństwo podczas brania udziału w obrzędach religijnych. Takim sposobem w jednym z halembskich kościołów pojawił się elektroniczny dozownik z wodą święconą!

Wiara w czasach pandemii

W czasach pandemii koronawirusa życie zmieniło się nie do poznania. Maseczki, ciągła dezynfekcja i konieczność zachowania odstępu – to tylko kilka stałych zasad, których obecnie należy przestrzegać. Ze względu na bezpieczeństwo parafian, w wielu miejscach kultu ograniczono liczbę osób mogących brać udział w nabożeństwie. Z kościołów zniknęły tradycyjne kropielnice z wodą święconą, jednak zastąpiły je... elektroniczne dozowniki!

Od parafian dla kościoła

Elektroniczny dozownik na wodę święconą stanął przy wejściu do kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej w dzielnicy Halemba. Był to dar od rodzin parafii, które w trosce o bezpieczeństwo całej społeczności, postanowiły uczynić coś dobrego. Duszpasterze z parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej już zapowiedzieli, że przy wejściu do kaplicy stanie kolejny dozownik z wodą święconą, zasponsorowany przez anonimową grupę parafian.

Bezpieczeństwo podczas mszy – podstawa!

Pamiętajmy, że również w kościołach obowiązują nas zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa. Przede wszystkim podczas przebywania na terenie świątyni należy zakrywać nos i usta oraz zachować odpowiedni odstęp. Planując wyjście na mszę, warto pamiętać o tym, że w kościołach wprowadzono limity osób – dla przykładu, w parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej w Halembie w jednym momencie w kościele może znajdować się 40 osób

Nie zapominajmy o elektronicznych dozownikach, które, oprócz tego, że stanowią niemałą atrakcję, to dbają o bezpieczeństwo parafian! 

Zobacz także

Komentarze (27)    dodaj komentarz »

 • boluś

  Woda śfiyncono z automatu ' to i rozgrzeszynie 'tyż by sie zdoło z automatu. A niy dmuchać ksiyndzowi w końfesjonale! Prziłaża wciskom grzechy na pulpicie i dostaja wydruk z pokutom'byle'by sie im te maszynki niy grzoły kiej niykierzy ksiynża' i niy dopytywoły ło szczegóły"

 • Bubik

  A w Licheniu mosz woda świyncono z kokotaka

 • Padre

  Kwestia czasu jak mszę będą w większości on line...

 • Christ

  Lepiej żeby ich wcale nie było

 • Wierna

  Super pomysł !

 • Mario

  Parę lat temu pu[...]i program o bakteriach gdzie ich jest najwięcej, okazało się że w wodzie święconej w kościołach jest mnóstwo bakterii kałowych.A dlaczego to już sami się domyślcie

 • Majk

  Oszczędzałes wodę w domu .

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.