Wiadomości z Rudy Śląskiej

W porze zimowej, ale wreszcie powstanie

 • Dodano: 2016-11-14 14:00, aktualizacja: 2016-11-15 08:32

Miała powstać w wakacje, jej realizacja trwa dopiero teraz. Mowa o strefie rekreacji w Chebziu. Opóźnienie wynikało z faktu, że trzeba było ponawiać przetarg na wykonanie obiektu.

2 listopada w powtórzonym przetargu wybrano wreszcie firmę, która zajęła się tworzeniem strefy aktywności. To lokalny, rudzki przedsiębiorca. Wybrana oferta opiewa na kwotę 166 850,73zł.

Plac budowy został już przekazany firmie, która szybko wzięła się do pracy. W terenie widać już, gdzie znajdą się wybrukowane wysepki z urządzeniami do ćwiczeń. Zostały oddzielone krawężnikami. Do soboty wykonawca ma rozłożyć wokół trawę z rolki.

Obawialiśmy się, że w obecnych warunkach atmosferycznych i przy coraz niższej temperaturze rozłożenie trawnika z rolek będzie niemożliwe. Kontaktowaliśmy się z firmą, ta jednak zapewniła, że ma w tej kwestii doświadczenie i daje gwarancję powodzenia tej operacji i ukorzenienia się trawników - mówi nam naczelnik Wydziału Inwestycji, Piotr Janik.

Szukasz pracy? Ogłoszenia czekają Tutaj

Zostały także zamówione urządzenia, które staną na strefie. To 9 maszyn do ćwiczeń wykonanych ze stali nierdzewnej.

Okres oczekiwania na takie zamówienie to około 6 tygodni. Mamy nadzieję, że wykonawcy uda się zdążyć na czas. Umowa przewiduje ukończenie strefy 15 grudnia. - dodaje Piotr Janik.

Oprócz urządzeń tworzących mini-siłownię przy strefie funkcjonować będzie plac do przerzucania opon, a wokół staną ławki, kosze na śmieci i stojak na rowery. Całość będzie ogrodzona. 

Mieszkańcy Chebzia cieszą się, że w końcu ich dzieci, a także osoby starsze będą miały gdzie się spotkać i aktywnie spędzić czas. Żałują tylko, że piękna strefa rekreacji na inaugurację poczekać będzie musiała aż do wiosny. 

Budowanie takiej strefy w grudniu to nie jest trafiony pomysł. Dzieci szybko z niej nie skorzystają. Obawiam się, że do wiosny może już zostać zniszczona. - mówi Pani Justyna, mama 8-letniego chłopca uczęszczającego do szkoły w Chebziu.

Projekt powstania strefy aktywności przy ul. Plac Szkolny to pomysł, który zwycieżył w głosowaniu podczas ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Wymyślili i wybrali go sami mieszkańcy, którym teraz siłownia ma służyć w urozmaicaniu czasu wolnego.

Pokaż na mapie

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • chebziorz

  Knajpa nom postowcie a niy siłownia na lufcie. Kiedy bydzie sam porządno piwiarnia???

 • dg

  Wy trawę chcecie sadzić w takiej pogodzie, przecież to jest jawna defraudacja pieniędzy, 1m2 kosztuje 30zł plus sadzenie. Czy wy tam macie mózgi? Chyba nie !!!

 • Xxx

  No a złomowce blisko

 • olo

  Gdzie dokładnie to będzie? Będzie monitoring? Bo jak nie będzie to rzeczywiście do wiosny niewiele z tego zostanie.

 • Mieszkaniec

  Nie zapomnijcie od razu zrobić przy tych urzadzeniach wieży wartowniczej, bo dwie trzy noce i znajdziecie na złomie te maszyny,bo okoliczna elita niczego nie uszanuje.

 • ruda

  na bykowinie podobnie w pazdzierniku mieli zrobic to cos co teraz probuja zrobic.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.