Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Przychodni Brackiej Polska-Wirek w ubiegłą sobotę odbyła się "Biała sobota"

 • Dodano: 2023-11-20 14:15

W Przychodni Brackiej Polska- Wirek w ubiegłą sobotę odbyła się "Biała sobota". Mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji. Była to kolejna odsłona akcji profilaktycznych organizowanych przez Fundację "Unia Bracka" na terenie Rudy Śląskiej w tym roku. Z bezpłatnych badań i konsultacji mogły skorzystać zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. 

Przychodnia Bracka Polska- Wirek 

Pacjenci Przychodni Brackiej Polska- Wirek od połowy września mogą korzystać z opieki medycznej w nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni nowego budynku. Dzięki rozpoczętej w ubiegłym roku inwestycji Ruda Śląska zyskała między innymi nową poradnię dla dzieci, w której przyjmuje lekarz pediatra, a także prowadzone przez zewnętrznego partnera pracownie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.

W nowym budynku, na powierzchni ponad 900 m2, powstało kilka stref medyczno-diagnostycznych zapewniających kompleksową opiekę zdrowotną świadczoną w przyjaznych pomieszczeniach, z wykorzystaniem zaawansowanego technicznie sprzętu medycznego. Z usług przychodni pacjenci mogą korzystać nieodpłatnie w ramach finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia jak również komercyjnie.

"Biała sobota" w Przychodni Brackiej Polska- Wirek 

W ubiegłą sobotę w przychodni odbyła się "Biała Sobota". Podczas okcji mieszkańcy Rudy Śląskiej mieli okazję skonsultować się z lekarzami, uzyskać potrzebne porady i przeprowadzić darmowo niezbędne badania. 

Każda osoba, niezależnie od tego czy była pacjentem Przychodni Brackiej, mogła skorzystać z wielu darmowych badań przesiewowych. Dla mieszkańców Rudy Śląskiej przygotowano m.in.:

 • badania USG jamy brzusznej, 
 • konsultacje lekarza pediatry wraz z omówieniem wyników badań,
 • warsztaty pn. „W gabinecie u doktora...”, podczas których każde dzieci uczyły się, jak opatrzyć swojego misia,
 • badania słuchu, 
 • konsultacje lekarskie wraz z badaniem EKG, 
 • pomiary poziomu ciśnienia wraz z poradą, 
 • badania spirometrii, 
 • pomiary poziomu glukozy wraz z poradą, 
 • konsultacje fizjoterapeutów, 
 • badania USG tarczycy

Akcja odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska. Na miejscu pojawiła się wiceprezydent Anna Krzysteczko.

- W Przychodni Brackiej Polska – Wirek została dziś zorganizowana "Biała sobota". Jak można było się przekonać, mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z takich akcji. Bardzo się z tego cieszę, gdyż to świadczy o coraz większym poczuciu naszej świadomości, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna i regularne wykonywanie badań. Bardzo dziękuję przedstawicielom Unii Brackiej za zorganizowanie dzisiejszej „Białej soboty”. Przy okazji mogłam obejrzeć nową przychodnię, która działa w Kochłowicach od września br. Gratuluję pięknej inwestycji! - napisała wiceprezydent Rudy Śląskiej. 

Warto podkreślić, że celem Białej Soboty jest podniesienie świadomości zdrowotnej oraz promowanie profilaktyki zdrowotnej. Dla wielu pacjentów jest to doskonała okazja, by zadbać o swoje zdrowie i skorzystać z usług medycznych, które mogą poprawić jakość ich życia.

W Przychodni Brackiej Polska-Wirek w ubiegłą sobotę odbyła się "Biała sobota"

Komentarze (1)    dodaj »

 • Mama

  Wszystko pięknie zorganizowane tylko dlaczego nie ma dostępu do lekarzy specjalistów od zaraz. Dzieci nie powinny czekać w kolejkach do specjalistów po roku czy nawet więcej. Jak mamy szybko wykrywać choroby jak nie ma profilaktyki. Potem każdy się dziwi że dziecko trafiło zbyt późno do lekarza jak objawów nie ma a lekarze pediatrzy niechętnie dają skierowania na badania podstawowe. Uważam że każdy człowiek czy mały czy duży powinien mieć 1 raz w roku robiony rezonans całego ciała. Może wtedy udałoby się szybko stawiać diagnozę i szybko zacząć konkretnie leczyć.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również