Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Rudzie Śląskiej powstanie trzecia restauracja McDonald's?

 • Dodano: 2019-10-19 10:00, aktualizacja: 2019-10-26 11:32

Niedawno informowaliśmy, że przy ulicy 1 Maja 315/317 rozpoczęła się budowa restauracji McDonald's. Jak się okazuje to nie jedyne miejsce w Rudzie Śląskiej, gdzie stanie nowa restauracja tej popularnej sieci. Kolejny lokal ma powstać przy autostradzie A4!

W Rudzie Śląskiej powstanie kolejna restauracja McDonald's?

Na spotkaniu władz miasta z mieszkańcami Wirku i Czarnego Lasu, podczas dyskusji na temat nowej restauracji McDonald, która powstaje w Wirku, wiceprezydent Krzysztof Mejer poinformował, że to nie jedyny lokal tej popularnej sieci, który powstanie w najbliższym czasie w Rudzie Śląskiej.

- O tym jeszcze Państwo nie wiedzą. W Rudzie Śląskiej - przy autostradzie A4 - powstanie jeszcze jedna restauracja McDonald. O wiele większa niż te, które znajdują się na terenie naszego miasta. Z dużym zapleczem parkingowym. Restauracja ta stanie w pobliżu siedziby firmy Liebherr - powiedział Krzysztof Mejer.

Na razie nie posiadamy żadnych informacji dotyczących samej budowy czy dokładnej lokalizacji nowej restauracji.

Warto przypomnieć, że w Rudzie Śląskiej działa już restauracja tej popularnej sieci, która znajduje się przy ulicy Zabrzańskiej 49 w Rudzie, a we wrześniu br. dowiedzieliśmy się, że przy ulicy 1 Maja 315/317 powstanie kolejna restauracja McDonald's. Prace budowlane mają zakończyć się do końca listopada br.

Jeden z największych pracodawców w Polsce

Przedsiębiorstwo zostało założone 15 maja 1940 w San Bernardino w Kalifornii przez braci Richarda i Maurice’a McDonaldów. Od 1953 firma udziela franczyz. Większość restauracji McDonald’s serwuje dania zarówno dla gości zajmujących stoliki, jak i kierowców samochodów (McDrive). Pod marką McCafe prowadzona jest także sprzedaż bardziej kawiarnianych produktów.

McDonald’s jest jednym z największych pracodawców w Polsce. Obecnie w 426 polskich lokalach tej sieci, znajdujących się w ponad 150 miejscowościach, zatrudnionych jest ponad 25 tysięcy pracowników. W województwie śląskim sieć otworzyła do tej pory 63 restauracje McDonald's. Znajdują się one praktycznie w każdym mieście na Śląsku, a mieszkańcy chętnie korzystają z ich oferty.

Zobacz także

Komentarze (52)    dodaj komentarz »

 • Gregory91

  Czemu na goduli nie powstanie albo nowy bytom

 • KZ

  Kiedy otwarcie McDonald's na Wirku?

 • Mieszkanka

  Ta lokalizacja przy Plazie to nieszczęście dla mieszkańców osiedla. I nie jest ważne czy tam bida czy nie - w tym miejscu to delikatnie mówiąc NIEPOROZUMIENIE... Takie "restauracje" powinny powstawać, jeśli już, to na ostatecznie na dużych osiedlach lub przy trasach właśnie a nie w centrum miasta. Szwecja pomału wyprasza McDonald'a z kraju a Polska przecownie - to nadal wielka atrakcja. Proponuję władzom miasta przed otwarciem a potem, za kilka miesięcy, sprawdzić pozom otyłości wśród okolicznych mieszkańców, zwłaszcza dzieci... Jak dla mnie ta lokalizacja osiedlowa to zupełny brak empatii wśród naszych włodarzy, byle kasa z podatku wpłynęła...

 • Ciekawski

  Co masz na myśli pisząc: Szwecja pomału wyprasza McDonald'a z kraju ?

 • Cast

  Mieszkanka- nie masz pojęcia o czym piszesz! To był teren prywatny i miasto nie ma nic do tego. Skoro McDonald buduje to już jego problem, czy mu się będzie opłacało.

 • lizok

  Natakie [...]y zezwolenia sie wydaje,proszom ocmentarz na Bykowinie to nie inie.

 • Rudzki

  W opinii Mieszkanki nie ma nic o opłacaniu się tej inwestycji.... a miasto faktycznie ma dodatkowy dochód z podatków... Nie rozumiesz tej prostej zasady? Ciekawy jestem, czy oddziaływanie na otoczenie było tutaj rzetelnie obliczone bo zapachów nie da się wyeliminować raczej...

 • Mieszkaniec

  Ale bzdury.W Szwecji MC po prostu nie jest popularny bo mają swojego MAX burgera.A co władza ma do tego ile jesz tłustego? Nie umiesz się powstrzymać od takiego jedzenia to już twój problem.

 • Rol_nick

  Bzdur powiadasz... Ile kosztuje leczenie otyłości? Nadmiaru cholesterolu, nadciśnienia, cukrzycy? A potem larum, bo do lekarzy kolejki niebotyczne! O wcześniejszym transporcie na cmentarz już nie piszę. Tak więc to nie jest "mój problem" a NASZ problem, bo wszyscy składamy się na leczenie schorzeń wywołanych takim żarciem. Ale masz w jednym rację: każdy musi wybrać sam, tylko od każdego Maca powinien zapłacić dodatkową sumę na leczenie siebie i najbliższych, bo z lenistwa obżerał się śmieciami.

 • Marcin Jan

  Restauracja.....ta z plastikowymi sztućcami

 • Tomasz

  Przecież tam nawet sztućców nie ma w ogóle.

 • Ginter

  Restauracja? Byłeś ty kiedyś w restauracji chłopie? To bar samoobsługowy.

 • Nina

  Hahahah wchodzisz za ladę I sam sobie przygotowujesz zestaw? Ale super.... :)

 • Mody

  A ja tam wolał bym żeby kfc otwarli ni Mc Donalda

 • Ty pa[...]oku

  Tam już jest kfc

 • Ika11

  Zamiast McDonalds proszę o SPALARNIE SMIECI pani prezydent pewnie nie wie w co zainwestowac no cóż tu rzadzi nadal PO bez glowy wydajecie pieniadze

 • Anka

  RESTAURACJA serio ? Fast food bar raczej.

 • Esio

  Wolałbym zdecydowanie KingBurgera ! Na maca , już nie mamy smaka .... .

 • Ty pa[...]oku

  Tam już jest burger king

 • Pracownik październikowy

  Czym może się pochwalić vice i prezydent miasta? Tym, że powstanie McDonald's? Czy my żyjemy na granicy Ugandy z Burkina Faso? Tym mogli się chwalić 20 lat temu. Widać, że władze naszego miasta żyją w poprzedniej epoce. Naszym miastem rządzą dinozaury. Wkrótce odkryją internet.

  • Pracownik październikowy
   2019-10-20 08:34
  • Ocena:
  • odpowiedz

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.