Wiadomości z Rudy Śląskiej

W sobotę ulicami Rudy Śląskiej przejdzie "Defilada Świadomych Ślązaków"

 • Dodano: 2021-08-13 08:30, aktualizacja: 2021-08-13 10:29

"Defilada Świadomych Ślązaków" 14 sierpnia przejdzie ulicami Rudy Śląskiej. Uczestnicy wydarzenia od godz. 14.00 będą gromadzić się przed Hutą Pokój w Rudzie Śląskiej, skąd wyruszą w pochodzie prowadzącym ulicami naszego miasta.

"Defilada Świadomych Ślązaków" odbędzie się 14 sierpnia w Rudzie Śląskiej

- Celem defilady jest pokazanie, że nie damy się zastraszyć dla reżimowego rządu, nie pozwolimy na niszczenie Polskiego Górnictwa, Hutnictwa, Rolnictwa, Łowiectwa ani żadnych sektorów gospodarki, bo wszystko, co jest w Polsce jest własnością Narodu, a nie bandy skorumpowanych polityków! To jest nasze bogactwo naturalne i nikt nam tego nie odbierze [pisownia oryginalna] - czytamy na stronie wydarzenia.

Organizatorzy marszu zapewniają, że wydarzenie będzie miało charakter pokojowy, a zgromadzenie zostało zarejestrowane w rudzkim magistracie i jest w pełni legalne.

- Defilada będzie miała charakter pokojowy, więc zapraszamy z całymi rodzinami nawet z dziećmi, zgromadzenie jest zarejestrowane w urzędzie miasta i jest w pełni legalne. Zapraszamy wszystkich, którzy nie ulegli propagandzie rządu i chcą żyć w wolnej Polsce, oraz którym los ojczyzny nie jest obojętny. Stańmy wszyscy ramię w ramię dla dobra naszych dzieci, wnuków i nas samych - czytamy na stronie wydarzenia.

Uczestnicy wydarzenia przejdą ulicami Rudy Śląskiej 14 sierpnia. Marsz zakończy się około godziny 18:30 przy kopalni  Halemba. 

- Idziemy w czterech kolumnach pieszych, będzie nam towarzyszyć muzyka harcerska. Zapraszamy muzyków i orkiestry, które chcą wystąpić przed publicznością bez segregacji sanitarnej, bo nie popierają faszystowskich metod i rozumieją, że muzyka ma łączyć, a nie dzielić [pisownia oryginalna] - czytamy na stronie wydarzenia.

Więcej informacji na temat tego zdarzenia znajdziecie TUTAJ

Podobne marsze już kilkukrotnie odbyły się na terenie Rudy Śląskiej

Podobne marsze już kilkukrotnie odbyły się na terenie Rudy Śląskiej. Ostatni miał miejsce w kwietniu bieżącego roku. Uczestnicy tych wydarzeń sprzeciwiają się wprowadzaniu obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa oraz niszczeniu polskiej gospodarki. 

Przypomnijmy też, że w ubiegłym roku w Rudzie Śląskiej zorganizowano kilka edycji marszu "Odwołujemy plandemię – zdejmij maskę". Jak wskazywali wówczas organizatorzy, był to protest m.in. przeciwko pandemii, fałszywym testom, manipulacji statystykami, zablokowaniu dostępu do opieki medycznej oraz ograniczaniu swobód poprzez noszenie maseczek.

Komentarze (85)    dodaj »

 • dobry komuch pisowski

  "Defilada" przeszła, ale nie zauważyłem orkiestr dętych oraz Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, jak jest przedstawione na zdjęciu powyżej

 • Kwiat23

  Organizatorzy z marszu 14 08 2021 nie potrafią się nawet dobrze przedstawić . wstyd .

 • Ap

  Widziałem tą "defiladę ". Jeżeli tak będzie wszystko wyglądało ze strony targiwicy to jestem spokojny o POLSKĘ.

 • Ciekawy

  Orkiestra była?

 • boluś

  Łod kiej Ślonzoki Defilujom ? Zdorzało im sie Maszyrować , Protestować ,Manifestować ,Sztrajkować ale DE'filować ? ku . .a to jakieś GOROLSKIE ŚWIYNTO !

 • Joy

  PrZeciez to lewaki z UE chca zamykac kopalnie ird. To jaki rząd niby swiadomi slazaki pietnuja? Rudego se weźcie to was wypyka w moment. Cp za ciemnogrod.

 • dobry komuch pisowski

  Prawda, to po pierwsze, że Rudy szumowski z pis wypykał Polske w sprawie respiratorów i bezużytecznych masek a pisowscy politycy twierdzą, że nic sie nie stało a ciemny lud oczywiście w to wierzy. Po drugie "jaśnie oświecony patrioto" pisowski wskaż źródło informacji o chęci zamykania kopalń przez lewaków z UE, poniewaz na dzień dzisiajszy, to pis zamyka kopalnie a jeszcze w 2015 na rynku w Rudzie Śląskiej pisiory z ludzkim panem żoliborskim, szydło, kukizem, dudą obiecywali, że jak dojda do władzy, to nie zamkna żadnej kopalni i nie zwolnia żadnego górnika.

 • lyjo

  Nie dajmy się wciągać w jakieś dziwne marsze bez konkretnego, wyraźnego celu. Tym bardziej podszyte chorymi teoriami antyszczepionkowców.

 • Świadomy

  Defilada?oj ślimaki,ślimaki,co wy z siebie robicie

 • Kasp

  Kabaret

 • Erich Krzympa

  Wis [...]is

 • Ap

  Prawdziwy Ślązak to tylko w rezerwacie.

 • Marmar

  Kolejny festywal pretensjonalnych dziwaków wychodzących na ulicę, żeby zrobić wyrzyg swoich ideologii. Zostawcie nam Śląsk w spokoju! Takimi marszami przynosicie nam tylko wstyd! A górnictwo to przeszłość. Zróbcie marsz w celu ratowania klimatu i naprawy skutków węgla na środowisko. Pewnie jacyś konfederaści.

 • hanys

  doprowdy niy znojdzie sie do tych goroli piyńciu miejsc we Rybniku, Toszku abo Lublińcu?

 • dobry komuch pisowski

  tam przebywają chorzy psychicznie, a nie [...]....i

 • pioler

  To w końcu o co walczymy? O Ślonsk, o Polskę, czy może o jakąś matkę polkę, bo już się pogubiłem...

 • Stev

  Defilada?świadomych Ślązaków!?i do tego na plakacie przemarsz wojska w galowych mundurach i orkiestra Górnicza!Jak to się ma do tej garstki oszołomów,zadymiarzy wzbudzających jedynie politowanie .Oby nie było jak ostatnio.Wysokie mandaty,a potem płacz

 • tesia

  Jeśli się boisz mandatu to nie przychodź, a nie wypisuj bzdur.

 • foliarze

  tesia antycovidianka się odezwała. Zapamiętaj jest wolność słowa każdy ma prawo wyrazić swoją opinię.

 • Gosc

  Super, będę, na marszu w sobotę w Katowicach też byłam. Co raz więcej świadomych ludzi STOP PLANdemii!

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również