Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

W SP nr 6 jest "Piękna klasa"

  • Dodano: 2017-10-25 07:00, aktualizacja: 2017-10-25 07:17

Pod auspicjami marketów Stobud "Fachowy Sąsiad" zakończona została trwająca trzy miesiące akcja społeczna "Piękne Klasy". Akcja dedykowana była dla placówek edukacyjnych (szkoły, przedszkola) z Katowic, Mysłowic, Sosnowca, Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Gliwic i Zabrza.

Celem akcji było dokonanie wspólnej metamorfozy klas – miejsca, gdzie dzieci spędzają tak wiele czasu oraz pobudzenie do wspólnego, społecznego działania i pokazania, że razem można wiele.

Piękne klasy nagrodzone – FINAŁ I Edycji akcji Piękne klasy zorganizowanej przez Polską Sieć Marketów Budowlanych STOBUD. Klasa z SP nr 6 w Rudzie Śląskiej zajęła II miejsce.

Zgodnie z misją firmy: "Fachowy Sąsiad Stobud - inspiruje, doradza, wspiera i pomaga" sieć marketów chciała zachęcić i pokazać, że w ramach zwykłej, sąsiedzkiej pomocy można wspólnie osiągnąć piękne efekty, wyzwolić masę pozytywnej energii i pokazać siłę w lokalnej społeczności. Początkiem akcji było przekazanie przez firmę Stobud farb potrzebnych do pomalowania szkolnych sal oraz wsparcie doradcze ich architekta.

Akcja dodała wszystkim skrzydeł, gdyż okazało się, że grono pedagogiczne oraz duża część rodziców są w swoich działaniach na rzecz dzieci niezmiernie zaangażowani, kreatywni i pracowici. Wymiernym efektem akcji są więc nie tylko pięknie odmalowane, ale również gustownie ozdobione i dobrze wyposażone klasy, w których pojawiły się takie nowości jak panele sensoryczne, kąciki relaksu, dekoracyjne pompony, dywany, czy kafelki pomalowane bardzo praktycznymi farbami, w szczególności dedykowanymi dla dzieci np. magnetyczną, tablicową, czy fluorescencyjną ( z kolekcji Kids Style). Po metamorfozie klasy można czuć się jak w pięknym dziecięcym pokoju, gdzie jest miejsce na naukę, zabawę i relaks.

Dodatkowo, na zakończenie akcji, odnowione klasy brały udział w konkursie na najładniejszą metamorfozę. W internetowym głosowaniu zwyciężyła klasa Pani Natalii Wojciechowskiej i Barbary Wodzyńskiej ze Szkoły Podstawowej nr 13 z Mysłowic (zebrała ponad 4000 głosów!) . Drugie miejsce przypadło w udziale, klasie Pani Agaty Skalaba i Pani Aleksandry Zych ze  SP nr 6 z Rudy Śląskiej (prawie 1400 głosów!), zaś trzecie miejsce zdobyła klasa Pani Joanny Wosianek SP 53 w Katowicach. Nagrody w postaci farb magnetycznych, tablicowych i fluorescencyjnych od partnera akcji - firmy Tikkurila trafiły do rąk wychowawców oraz uczniów. Nie zabrało również innych gadżetów, takich jak kolorowanki czy odblaski ufundowane przez firmę Stobud. Dzieci z tych klas są zachwycone, szczęśliwe i dumne ze swoich miejsc nauki.

Zarówno zaangażowane Panie nauczycielki, jak i przedstawiciele firmy Stobud zgodnie powtarzają, że radość i szczęście dzieci, to najpiękniejsze momenty i nagrody Akcji Piękne klasy.


Właściciele marketów Stobud Fachowy Sąsiad zapewniają, że to nie koniec działań społecznych i już zapowiadają kolejną inicjatywę prospołeczną. Co to będzie - przekonamy się niebawem!

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Nl

    Od malowania szkoły jest woźny albo firma. Nauczyciel i klasa mogą co najwyżej gazetkę zrobić. W urzędów miejskim tez pracownicy ściany malują i myją okna po godzinach? Żeby było ładniej? Nie sadze.

  • fafik

    A jak dzieci wyjdą z tej pięknej klasy, to wchodzić będą do brzydkich klas. Kolejna bzdura po akcji GW pt. Szkoła z klasą, bo kto się do niej nie zapisał, zostawał Szkołą bez klasy. Wy nie róbcie akcji, wy uczcie i wychowujcie, jak Pan Bóg przykazał, jak to drzewiej się robiło

  • Ola

    Współczuje wychowawcom. Musiały sie wykazać teraz jeszcze festyn jakiś o loteria i będzie nagroda dyrektora. A nauka? Nieważne.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.