Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

W sportowym stylu świętowali Dzień Niepodległości!

  • Dodano: 2017-11-11 15:45

W lasach halembskich świętowano dzisiaj Uroczystość 11 listopada na sportowo. Zorganizowano tam XXIV Biegi Niepodległości. W biegu głównym na 12 km, który rozpoczął się o godz. 12:00, wzięło udział ponad 300 zawodników. Uczestnicy tego biegu podzieleni zostanli na siedem kategorii, w zależności od płci i wieku. Najmłodsi zawodnicy powinni mieć skończone 16 lat.

Ograniczenia wiekowe nie dotyczyły biegu rekreacyjnego, który odbył się na dystansie 4 km. Wystartował on o godz. 11:00. O tej porze na trasę wyruszyło ponad 400 osób w tym miłośnicy Nordic Walking.

- Po raz pierwszy bieg z okazji Święta Niepodległości w Rudzie Śląskiej został zorganizowany w 1994 r., a jego inicjatorem był Henryk Kopeć, medalista Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, zawodnik, a później trener i kierownik sekcji lekkiej atletyki w KS „Pogoń" Ruda Śląska. Zależy nam na tym, żeby ta inicjatywa była kontynuowana, po pierwsze z uwagi na jej sportowy i patriotyczny charakter, a po drugie z szacunku dla jej pomysłodawcy – tłumaczy Zygmunt Grzybek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

W sportowym stylu świętowali Dzień Niepodległości!

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.