Wiadomości z Rudy Śląskiej

W szpitalu znów można odwiedzać pacjentów

  • Dodano: 2017-02-06 14:15

Odwiedziny pacjentów w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej znowu możliwe.

Lekarz naczelny rudzkiej placówki stosownym zarządzeniem odwołał dziś wprowadzony 20 stycznia zakaz odwiedzin chorych w Szpitalu, spowodowany dużym wzrostem zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne w całym województwie, także w Rudzie Śląskiej.

Zakaz został wprowadzony ze względu na hospitalizacje chorych z potwierdzonym rozpoznaniem grypy typu A, w trosce o bezpieczeństwo pozostałych pacjentów.

W tym roku, do chwili obecnej, zarejestrowano u nas 7 potwierdzonych przypadków zachorowań na grypę typu A wśród dorosłych hospitalizowanych w naszej placówce oraz 1 przypadek zachorowania przez dziecko. Ci pacjenci nie zarażali się grypą w Szpitalu, oni z tą grypą do nas przyszli. Trafiali najczęściej z powikłaniami pogrypowymi, a badania potem to potwierdzały, tacy pacjenci zostawali u nas na oddziale. Wszyscy pacjenci, z 8 potwierdzonych do tej pory przypadków zachorowania, zostali już wypisani do domu - relacjonuje Arkadiusz Loska, rzecznik prasowy rudzkiego Szpitala.

#ogłoszenia#

Zakaz odwiedzin został odwołany niezwłocznie po uzyskaniu informacji z oddziałów o braku nowych przypadków podejrzenia/zachorowania na infekcje grypowe u pacjentów nowoprzyjętych lub hospitalizowanych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.