Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

W tym roku kawiarnia i tor rowerowy na Burloch Arenie

 • Dodano: 2016-01-07 12:00, aktualizacja: 2017-02-19 00:41
Jakie kolejne inwestycje przewiduje się na rewitalizowanej Burloch Arenie? Pierwsza będzie kawiarnia, następnie tor rowerowy.
 
O tym, co magistrat planuje wykonać w kolejnych etapach modernizowania ośrodka, mówi Piotr Janik, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Ruda Śląska.
 
W 2016 roku w ramach środków przewidzianych w budżecie na rewitalizację Burloch Areny, w pierwszej kolejności planujemy realizację budynku gastronomicznego - odpowiada naczelnik.
 
Realizacja tego pomysłu jako pierwszego wydaje się zasadna, gdyż obecnie mieszkańcy narzekają na brak miejsca do wypicia kawy, spotkania ze znajomymi po treningu czy chociażby pełniącego rolę "poczekalni" dla rodziców, których dziecko korzysta z lodowiska lub toru dla rolkarzy.
 
Jak będzie wyglądać wspomniana kawiarnia?
 
Będzie to obiekt dwukondygnacyjny z dużymi przeszkleniami umożliwiającymi obserwację terenu ośrodka oraz z wydzielonym tarasem dla urządzenia ogródka letniego od strony zieleni na skarpie. Chcielibyśmy jeszcze w pierwszej połowie stycznia wszcząć procedurę przetargową (złożyć wniosek do Wydziału Zamówień Publicznych - opisuje Piotr Janik, naczelnik z rudzkiego magistratu.
 
W następnej kolejności zaplanowana została budowa toru rowerowego, na który czekają miłośnicy jednośladów.
 
Tor okalać będzie teren ośrodka. Wykonany będzie z nawierzchni szutrowej, wyznaczony zostanie obrzeżami krawężnikowymi, powiązany zostanie częściowo z istniejącą już drogą asfaltową wewnętrzną. Ponieważ staramy się o środki zewnętrzne na dofinansowanie toru, ze względów proceduralnych budowa toru rozpocznie się dopiero z początkiem czerwca - dodał naczelnik.
 
Zgodnie z uchwałą budżetową środki przeznaczone w 2016 r. na potrzeby Burloch Areny wynoszą 800 tys. zł.
 
Przypomnijmy, że w 2015 roku zostało tam wykonane między innymi zadaszenie lodowiska, budynek szatniowy, oświetlenie boiska czy montaż kamer i trybun.
 
Podoba Wam się koncepcja działań na Burlochu wyznaczona przez urząd na ten rok?
W tym roku kawiarnia i tor rowerowy na Burloch Arenie

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Zobacz także

Komentarze (29)    dodaj komentarz »

 • Gość

  Przydałaby się jeszcze siłownia na otwartym powietrzu.

 • Max

  Pozwolę sobie na kilka słów o torze rowerowym! Nie mogłem się doczekać chwili kiedy będę mógł zrobić na nim pierwszy trening, postanowiłem bez szaleństw zaliczyć normalną tempówkę i podzielić się z Wami wrażeniami o tym torze. Ruch odbywa zgodnie z ruchem wskazówek zegara, no cóż ja wolę skręcać w lewo ale to już mój problem jest OK. Po rozpędzeniu roweru...... nagłe hamowanie piesi z wózkami na spacerku i epitety w moim kierunku że jedzie jak......, i tak prawie na każdym okrążeniu. Odcinek wzdłuż parku (najszybszy bo z górki) jest wręcz niebezpieczny! Jadąc dalej ścieżka przebiega przez parking na którym sytuacja z samochodami i przejeżdżającymi rolkarzami jest jeszcze gorsza. Ogólnie ja na tym torze się już nie pokażę i nie polecam go do poważnej jazdy, ale na rowerowy spacerek jest OK.

 • mieszkanka Goduli

  Inwestycje super. Jest gdzie spędzić aktywnie czas i odpocząć. Tylko fajnie by było, jakby na schodach które prowadzą do nowej "Kawiarni" byłyby zjazdy dla wózków lub trochę wygładzić i odkamienić ten szutrowy zjazd z drugiej strony lodowiska prowadzący na boisko. Pozdrawiam

 • hetm4n

  Może by zrobić tor ala PumpTrack, z hopkami i stolikami(odpowiednio zbudowana hopka którą możemy przejechać lub przeskoczyć), nikt sie na tym nie zabije a może szkolić sobie jazdę i ćwiczyć podstawowe triki.

 • Scotland

  Dobrze że mieszkam w Szkocji bo te polskie inwestycje jak Burloch to kpina, a chwalą się tym jak pomyleni.

 • burlochowiec

  do Scotland - pytał się ktoś ciebie coś , ktoś o coś .Zmywaj gary i nie marudź

 • Rjudzianin

  Do gorow śmiyszny polski szkocie

 • hmm

  Jest taki skecz kabaretu Moralnego Niepokoju o Polaku pracującym w Holandii, który przyjeżdża do Polski i ocenia wszystko- bardzo polecam:).

 • Rysiek

  A kiedy zacznie obowiązywać przestrzeganie regulaminu na lodowisku? Okoliczna młodzież wskakuje przez bandy, ścigają się, jeżdzą pod prąd i to bez jakiejkolwiek reakcji.Przydałby się też dach przed kasami - jak będzie lało to nie na lód ale na tych co po bilety.Brak szafek na rzeczy - te parę sztuk to jakaś pomyłka - na lodzie 100 osób a szafek z 20.

 • BARAKORZ

  TY SIE KASK NA ŁEB WROŻ JAK PUDZIESZ DO KOŚCIOŁA ŻEBY CI NA ŁEB CEGŁA NIY ŚLECIAŁA JO MIYSZKOŁ NA BARAKACH I JAK MYŚLA TO NIY WIYSZ KAJ TOBOŁO NATYM LODOWISKU W LATACH 60-TYCH WYSZALOŁECH SIE NA MAKSA BEZ KASKU NAKAZU I RONDA JAK WIDZISZ ŻYJA DO DZISIOJ MAŁO TAM BOŁA SKOCZNIA NARCIARSKO,TOR SANECZKOWY I MUSZLA KONCERTOWO A LODOWISKO NIY OŁO SZTUCZNE IŻODNYMU NIC NIY ZAWODZAŁO

 • Wastrzykowski

  Przyszedł PiS i się rzekło: wszystkie rowerzysty to lewaki co to weganami są!!! Prawdziwy Polak ma żreć mięso i wozić swój zad 20 letnim żęchem na ropę!!! Tor rowerowy w dzisiejszych czasach to niebezpieczna inwestycja!!!!

 • Rudzianin

  W następnym roku proponuję zadaszyć tor dla rolkarzy,a do roku 2018 jeszcze coś się wymyśli.Pozostałe dzielnice zabetonować albo pozwolić na budowę marketów, np. Castorama,Agata,Pozdrawiam

 • orzegowianin

  no w każdej dzielnicy takiego obiektu nie zrobią , tak jak w Orzegowie nie zrobią Akwaparku , domu Kultury , multikina, supermarkietu , itd. Chora zazdrość -rudzianinie , bardzo brzydka cecha.Tak dla przypomnienia .Od 1970 roku oprócz tego że wszystko w tej dzielnicy padało nie robiono nic i była to zdecydowanie najbardziej zaniedbana dzielnica , to Ci oczywiście nie przeszkadzało , teraz Cię boli ,że tu jest a pod twoim oknem nie ma.Na Burloch przyjeżdżają ludzie z odległych miast .To jest normalne ,Ja też jadę do Halemby do Akwaparku i nie marudzę ,że nie ma takiego ośrodka u nas . Zapraszam do Orzegowa

 • Michal

  Witam. Sporo podróżuje po Polsce i spotykam rożnych ludzi. Będąc w Gdańsku usłyszałem z ust rodowitego mieszkańca Gdańska słowo " burloch" po tym jak powiedziałem ze jestem z Rudy Śląskiej... To jest najwieksza rekomendacja wg mnie dla tego obiektu.

 • Ja

  To wspaniałe miejsce i powinny być takie w każdym mieście!uwielbiamy tam całą rodziną spędzać aktywnie czas

 • liza

  Tylko szkoda że będąc na lodowisku trzeba się załatwiać w obsikanych tojtojach.Dla dzieci to niezbyt przyjemne.Przy tak wielkiej inwestycji można pomyśleć o toalecie. Niby drobiazg ale...

 • mieszkaniec rśl

  Trzeba nazwać to po imieniu .Miasto wykonało naprawdę ,,wielką robotę" Burloch Arena to nie stadion z wyłącznością dla jakiegoś klubu czy sekcji sportowej ale jest ogólnodostępnym ośrodkiem dla sportu i rekreacji dla wszystkich mieszkańców .I nie jest to jakaś prowizorka a naprawdę obiekt na miarę XXI wieku.Trudno podobnego szukać w obrębie naszego miasta .A o tym ,że jest to obiekt ze wszech miar pożyteczny świadczy frekwencja na nim i to od wczesnego rana do późnego wieczora .Co niektórzy widzę tu wyszukują czegokolwiek by wybrzydzać na tę inwestycję .A tu ne ma co .Bądźmy dumni że i w naszym mieście są atrakcyjne miejsca do spędzania czasu a zarazem wdzięczni tym którzy za tym stoją .Najłatwiej zawsze o byle co krytykować .Najprostsze słowo ,,dziękujemy" jakoś nie chce przechodzić przez gardło.

 • olo

  Masz kolego 100% racji, świetny obiekt dla każdego. Człowiekowi sam uśmiech na twarzy się pojawia na myśl o tym, że za tak nie duże pieniądze można stworzyć coś z czego każdy może skorzystać i to za darmo. Oby więcej obiektów tego typu pojawiało się i to nie tylko w Rudzie Ślaskiej. Bardzo duży plus dla władz miasta za podejście w kwestii obiektów sportowych w Rudzie Śląskiej, bo to nie jedyny, a wiemy że inne również czekają na realizacje, np. Pogoń w Czarnym Lesie. Super.

 • greywolf

  Wiecie, Orzegów przez tyle lat był zaniedbywany że nienarzekajcie, zrobią to to wezmą się i za inne dzielnice ;)

 • robcik

  Czemu ma służyć ten szutrowy "tor rowerowy", ktoś może wyjaśnić?

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.