Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wakacje w mieście – jak spędzać wolny czas w Rudzie Śląskiej?

 • Dodano: 2020-08-04 12:45, aktualizacja: 2020-08-05 08:12

Piękna pogoda i czas wolny zachęcają nas do wyjścia z domu i spędzenia popołudnia na świeżym powietrzu. Co w takim razie ma mieszkańcom do zaoferowania Ruda Śląska? Gdzie w mieście możemy odpocząć lub aktywnie spędzić letnie popołudnie?

Poszalej na rowerze!

Rudzka Obwodowa Trasa Rowerowa powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2015 roku. Ten 28-kilometrowy szlak umożliwia przejazd przez 10 z 11 dzielnic miasta – trasa nie przebiega jedynie przez Wirek. Miłośnicy „dwóch kółek” mogą wykorzystać popołudnie na rowerową przygodę, przy okazji zatrzymując się przy zabytkach miasta takich jak Schrony Bojowe czy słynna Kolonia Robotnicza. 

Rodzinny wypoczynek w parku

Wypoczynek na świeżym powietrzu to luksus, z którego warto korzystać przy pięknej pogodzie. Rodzinne wypady do rudzkich parków są świetnym pomysłem na spędzenie upalnego popołudnia. Kochłowickie Planty oferują plac zabaw dla najmłodszych i siłownię pod chmurką, która cieszy się sporą popularnością. Park często jest nazywany „centrum integracji Rudzian” i nie mija się to z prawdą – na jego terenie odbywają się festyny i różne wydarzenia kulturalne, w których udział jest dostępny dla każdego. 

A może jednak spacer? 

Halembskie lasy są wręcz idealnym miejscem do poszukiwania ochłody przy wysokich temperaturach. Mieszkańcy południowych dzielnic miasta często korzystają z uroków tamtejszej flory. Spore urozmaicenie stanowi również reaktywowana po latach Ścieżka Zdrowia, która prowadzi bezpośrednio do siłowni pod chmurką. Las jest również świetnym miejscem dla biegaczy i miłośników rowerowych przejażdżek. A jeżeli nie jesteś typem sportowca, zawsze możesz wybrać się na krótki spacer wokół halembskich stawów, aby odpocząć od miejskiego zgiełku.

Produktywne popołudnie

Przez pandemię wiele cyklicznych imprez, odbywających się w mieście corocznie, zostało odwołanych. Istnieją jednak instytucje, które nadal organizują w Rudzie Śląskiej wydarzenia, jednak o nieco mniejszym zasięgu. Klaster Innowacji Społecznych, w ramach projektu „Familoki”, organizuje wycieczkę po Osiedlu Ficinus. Wydarzenie odbędzie się 9 sierpnia, a udział w nim jest bezpłatny. Więcej informacji na temat wycieczki można odnaleźć na stronie Klasteru Innowacji Społecznej oraz na ich profilu „Familoki” w serwisie Facebook. 

A gdy upał doskwiera..

Kiedy temperatura na termometrach przekracza ludzkie pojęcie, najlepszym sposobem na poprawę samopoczucia i spędzenie czasu wolnego jest wizyta na jednym z rudzkich basenów! Obiekty w Kochłowicach, Rudzie Południowej i Nowym Bytomiu, z halembskim Aquadromem na czele, czekają na miłośników wodnych zabaw i odrobiny relaksu. Oprócz standardowych basenów na odwiedzających czekają szalone zjeżdżalnie, jacuzzi oraz wiele innych ciekawych atrakcji, włącznie z lekcjami pływania czy aerobikiem w wodnej toni.

Jak widać, wakacje spędzone w mieście wcale nie muszą być nudne

Decydując się jednak na wyjście z domu, warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, wyznaczonych przez Naczelny Inspektorat Sanitarny. Fakt, że ludzie zapominają o istnieniu pandemii, nie oznacza, że pandemia zapomniała o nas!

Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji!


Źródło: Magdalena Świerczek

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • Andzia

  Decydując się jednak na wyjście z domu, warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, wyznaczonych przez Naczelny Inspektorat Sanitarny. Fakt, że ludzie zapominają o istnieniu pandemii, nie oznacza, że pandemia zapomniała o nas! wszystkich co sie nie dostosuja surowo karać i nie wazne czy to dziecko, kobieta w ciązy czy stara oma, kazdy tak samo odpowiada za bezpieczenstwo innych , nie ma litości dla patologi, nie potrafisz sie zachowac musisz byc surowo ukarany/a

 • Inka

  ścieżke zdrowia trzeba zrobić z łopatami i kilofami , kazdy w maseczce.Młodzi nie maja mieszkań a tu buduja jakies trasy rowerowe

 • eko

  Morzna przyjechac do Bykowiny osiedla,mamy moc super atrakcji,odwyboru do koloru.

 • Rudzianka

  Nowy Bytom, pięć osiedli,trzy mikro place zabaw,zero siłowni napowietrznych, zamknięty basen otwarty,w dzień oblężenie parku a wieczorem pustki bo komary. Nie można się poopalać, posiedzieć wieczorem na ławce.

 • Monia

  Moje dzieciaki na wakację wyjechały na wieś do dziadków :P W sumie to się cieszę, bo nie mają tam internetu i jakby nie patrzeć są zmuszone znaleźć sobie inne zajęcie. Ostatnio trochę marudziły, że im się nudzi to zawiozłam im Siódme Poty, Ucieczkę z Lochu i kupiłam im piłkę to będą mogli sobie pograć z dziadkiem trochę ;)

 • Ewa Chmielewska

  Szanowna redakcjo, jeżeli czytelnicy mają dzięki linkowi aktywnemu dowiedzieć się czegoś o obwodowej trasie rowerowej w Rudzie Śląskiej to trzeba linkiem aktywnym zaznaczyć nazwę "Obwodowa Trasa Rowerowa" a nie "Rudzka Obwodowa Trasa Rowerowa" gdyż ta druga, użyta przez Redakcję nazwa jest błędna i nie przekierowuje do żadnych informacji na temat obwodnicy rowerowej. Pozdrawiam

 • Xyz

  Tam nie ma linku aktywnego

 • boluś

  Może Rudzka Obciachowa Trasa Rowerowa ? Dęta ,Rwana i Szarpana !

 • Mieszkanka

  Tak duże miasto, a tak niewiele do zaoferowania. Muzeum? Jedno na całe miasto. Kino? Jedno wątpliwej jakości. Centrum handlowe? Jedno, w którym nic nie ma. Park? Same małe parki, przez które strach przechodzić. Jeziorka ze strzeżona plaza? Zapomnijcie. Ładny rynek? Haha, betonowy plac z jedna zepsuta fontanna. Chcesz podziwiać zabytkowe kamienice? Dostaniesz darmowy wp... od ich mieszkańców. Oh! A może mecz drużyny piłkarskiej? Zapomnij, w tym mieście nie ma sportu, kluby mające jakakolwiek szanse ogłaszają upadłość, za to 3 vice prezydentów maja się dobrze jak paczki w maśle. Może piknik na jakimś polu? Coś ty, każde pole jest sprzedane pod szeregowce. W tym mieście nie ma nic. Już nie mówię o wypoczynku, ale nawet pracy nie ma! Jedynie kto może mieć tu dobrze, to patologia i kibole zasilani przez mops i dodatki od rzadu (czytaj nasze pieniądze). Straszne jest patrzenie jak moje miasto upada i stacza się na dno.

 • rudzianin

  zamknijcie jeszcze kopalnie , ludzie będą bez pracy i możemy otwierać wieka trumien.

 • Dolas

  Atrakcje? Spędzenie urlopu w Rudzie jest na siłę, bo bez mrugnięcia okiem każdy spędziłby go w innym miejscu. Na siłę to w fabryce asbestu też znajdziemy plusy.

 • boluś

  Nojlepij Exrtremalnie 'plażowanie na Placu Defilad,wycieczka górsko na hołda Antonia, aromoterapia przi PreZero/w promieniu 2km / . itd. Znocie innksze atrakcje godne polecynia to dopiszcie. Grunt to promocja tego co u nos nojlepsze !

 • Jaaa

  Ruda Śląska basen kryty jedynie !!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.