Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wciąż pamiętają o Tomku Szei

  • Dodano: 2016-02-13 14:30, aktualizacja: 2016-02-13 15:39
Kolejna edycja Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Szei odbyła się w halembskiej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Piłkarze spotkali się już po raz trzynasty, żeby grą w piłkę upamiętnić swojego kolegę. 
 
 
Na boisku zmierzyło się kilkanaście drużyn piłkarskich. Zagrali: GKS „Urania” Ruda Śląska, koledzy Tomka Szei, GKS „Wawel Wirek”, WZZ „Sierpień 80”KWK „Halemba-Wirek”, MKS „Pogoń” Ruda Śląska, Stowarzyszenie „Madness” oraz Reprezentacja Śląskiej Ligii Górniczej. Pierwsze podanie podczas turnieju  wykonał syn Tomka Szei – Oliwer. 
 
 
Tomek Szeja urodził się 7 sierpnia 1978 r. w Rudzie Śląskiej. Zadebiutował w „Uranii” jako senior, a w  wieku 21 lat trafił do pierwszoligowego wówczas Ruchu Chorzów. W sierpniu 2000 r. rozpoczął grę w Piaście Gliwice, gdzie rozegrał 99 spotkań i strzelił 13 goli. Był także zawodnikiem kilku zespołów środowiskowych w Miejskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej w Rudzie Śląskiej oraz reprezentantem Polski w piłce halowej. Podpisał kontrakt z pierwszoligowym GKS Katowice. Zmarł po ciężkiej chorobie 5 lutego 2004 r. Pierwszy Turniej jego imienia odbył się 29 lutego, kilka tygodni po jego śmierci.
 
Wciąż pamiętają o Tomku Szei

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • kolega tomka

    W tym roku brak jakiej kolwiek reklamy czy promocji tegu turnieju....a kaj tyn paja.....Kaczor? Te drewno spruchniale juz nie gra :) pozdro Kaczka

  • hanys

    Jak pamiyntajom to po pustych zicach widać...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.