Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wiceprezydenci kontynuują pracę

 • Dodano: 2014-12-09 07:00, aktualizacja: 2016-09-20 13:36
Anna Krzysteczko i Michał Pierończyk nadal będą wiceprezydentami Rudy Śląskiej.
– Oboje sprawdzili się na swoich stanowiskach w poprzedniej kadencji, dlatego w tej też będą pełnić funkcje moich zastępców – mówi Grażyna Dziedzic, którą 30 listopada rudzianie po raz drugi wybrali na prezydenta miasta.
 
Nie zmienia się również zakres spraw, którymi zajmują się wiceprezydenci. Michał Pierończyk jako pierwszy zastępca prezydenta miasta nadzoruje gospodarkę nieruchomościami. Podlegają mu: Biuro Geodety Miasta, Wydział Gospodarki Nieruchomościami, Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków, Wydział Urbanistyki i Architektury, Wydział Spraw Lokalowych, Wydział Inwestycji, Wydział Zamówień Publicznych, Wydział Rozwoju Miasta. Nadzoruje też zadania realizowane przez spółki: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, Międzygminne Towarzystwo Budownictwa Społecznego i Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego.
 
 
Annie Krzysteczko, jako zastępcy prezydenta miasta ds. społecznych, podlegają: Wydział Spraw Obywatelskich, Wydział Komunikacji, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych, Wydział Oświaty, Wydział Kultury i Kultury Fizycznej, Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów. Pod jej nadzorem pozostaje także realizacja zadań przez Powiatowy Urząd Pracy, Izbę Wytrzeźwień, Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Rudzki Zakład Aktywności Zawodowej, instytucje kultury i sportu, placówki oświatowe i szkoły wyższe oraz realizujące zadania zlecone przez miasto: stowarzyszenia działające w zakresie kultury i sportu, placówki służby zdrowia, żłobki i kluby dziecięce, stowarzyszenia działające w zakresie promocji zdrowia.
 
 
 
Zarówno Anna Krzysteczko, jak i Michał Pierończyk w niedawnych wyborach samorządowych zostali wybrani do Rady Miasta. W tej sytuacji zrezygnują z zasiadania w radzie, a komisarz wyborczy ogłosi wygaśnięcie ich mandatów. Komisarz wyda również postanowienie o wstąpieniu na te miejsca kandydatów z tej samej listy w tym samym okręgu wyborczym, którzy uzyskali kolejno największą liczbę głosów. Podobnie jest w przypadku prezydent Grażyny Dziedzic, która również została wybrana do Rady Miasta.
 
 
 
Zgodnie z protokołem z wyborów, w okręgu wyborczym nr 1, w którym startowała prezydent miasta, kolejną osobą z największą liczbą głosów na liście KWW Grażyny Dziedzic jest Jacek Jarocki. W okręgu nr 2, w którym na radnego został wybrany Michał Pierończyk, na liście tego samego komitetu jest to Grzegorz Handler, a w okręgu nr 3, gdzie wybrano Annę Krzysteczko Witold Hanke.

Komentarze (25)    dodaj komentarz »

 • Gorol z halymby

  widze ze sposob myslenia styropianowych staruchów typu niesioł miller bronek gajowy i bufetowej hgw sie nie zmienił, nadal róznicowanie jak za komuny, tepym ale płodnym na Slasku dawali wielkie mieszkania bo prymitywne górnik kopulowali i mieli po kilka dzieci ktore konczyły chilfki " szkoły specjalne' i zasilały kopalnie górnikami, a Gierek odznaczał płodna kobiete ktora urodziła 8 chlopcow i cala 8-ka pracowała na kopalni, to było tepe i głupie, tak samo było w w Milicji w Rudzie Sllaskiej, pamietam jednego milic janta chudego co mial 5 -cioro dzieci i dostał |M-6 a inny mądry ale bezdzietny musiał mieszkac na hotelu, ech to były s[...]synskie czasy, a teraz to sa arcyc[...]owe czasy, sami złodzieje i przekretasy naja sie dobrze

 • BEBA

  gorol z halymby dooopisz jak potłuczony widać żeś granatem od pługa oderwany. Fakt , faktem niektórzy się mieli dobrze, ale ty ciulu nie wrzucaj wszystkich do jednego miecha. A jak masz cywilną odwagę to powiedz tym ktłrych obrazłeś głośno a nie wypisuj ciulstw baranie na necie tepaku

 • marzycielka

  Czyli po staremu w szpitalu miejskim bez zmian.Pracownicy mogą pomarzyć o podwyżkach.Kolejne 4 lata.Gratulacje wyboru pani Grażyny Dziedzic.

 • Rudzianin

  To może trzeba w końcu wziąść sprawy w szpitalu w swoje ręce!!!Pielęgniarek jest najwięcej.Ale czy się odważą???

 • Platon

  Teraz niech rudzianie nie narzekają. Frekwencja 30% na wyborach, teraz nie ma co płakać. Jaka sobie pościelisz tak się wyśpisz!!!

 • RudziankaR

  Ja mam czyste sumienie, byłam, głosowałam i teraz punktuje tych, których wybrała większość. Innym polecam to samo. W grupie siła.

 • Referender

  Fajnie to wreszcie nadejdzie 2012 rok i będzie można wykupić mieszkania na Piastowskiej. Pan Prezydent Obiecywał już wiele razy. Więc pora do pracy VIPowscy rodacy.

 • pyskula31

  Kuzwa tylko nie ten ...karierowicz Hanke...taak ale takim hapisiom to sie zawsze udaje! Zenada!

 • Olka

  Ta rada to tragedia.

 • wyborca

  Czyli po staremu,Polacy nic się nie stało.

 • hajer

  Pracę czy L4 ? Do pana Michała Pierończyka, żeby się dostać to trzeba nawet czasem miesiąc czekać.

 • mmmmm

  Skoro mieszkańcy ich wybrali to się nie odzywajcie!!!! PO teraz jest na dnie Rudy Śląskiej

 • Bytom333

  Ilu radnych w obecnej kadencji ma PO?Ilu radnych w poprzedniej kadencji miała PO?Ilu radnych ma komitet wyborczy Pani Prezydent?

 • rudzianin

  Znalazł się adwokat Jarockiego !

 • wn

  naprawdę myślisz o tej samej Rudzie, co inni? PO ma największą liczbę radnych, chciałbym nieśmiało przypomnieć

 • osos

  I co z tego jak nie wygraliście -Prezydenta i głową Rudy Śląskiej nie jesteście!!! A mieliście masę radnych na listach a dostała się garstka!

 • wn

  Ale dlaczego mówisz "nie wygraliście"? Nie należę do PO, nawet na nich nie głosowałem, po prostu przypominam fakt, bo ktoś się chyba zapomniał - tyle. Poza tym jeśli radnych PO nazywasz "garstką", to jak nazwiesz grupę radnych GD?

 • godulanin

  I zaś ten szczęściarz Jarocki ! Dwa razy mu się udało....bo wszedł do Rady za Stanię z listy PO....a teraz za Dziedzicową bo poglądy zmienił ! Nic nie załatwi....tylko rękę dźwiga i kasę bierze ! Ale tacy wstydu nie mają !

 • erdol

  Zaś pierończyk .... co zamiast odpowiadać na pytania, mówi że na nie odpowie następnym razem, a przez 60 minut nic nie zanotowoł ... szok. Dostoł wiceprezydenta bez zaplecza politycznego. Ciekawy efekt.

 • Majkel

  Niestety po partyjnych znajomościach wcisnął go Domżalski.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.