Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wielkie strojenie choinki w Kochłowicach

 • Dodano: 2018-12-08 18:15

W Kochłowicach czuć już świąteczną atmosferę! Z inicjatywy Stowarzyszenia Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska i Fundacji Aktywni My na kochłowickich plantach, w rodzinnej atmosferze, mieszkańcy miasta ubierali świąteczne drzewko.

- W tym roku po raz drugi wszyscy razem stroiliśmy choinkę na plantach. To wyjątkowy czas, kiedy wspólnie, w rytmach świątecznych utworów spotykamy się i dekorujemy drzewko. W tym roku ozdoby na choince zostały stworzone przez dzieci i seniorów, każda z nich jest ekologiczna, tak aby tworzyła jedność z choinką. To nie wszystko, po raz pierwszy za namową mieszkańców rozświetlona została choinka na kochłowickim rynku. Ogromny 12-metrowy świerk jest widoczny z daleka, a to za sprawą 10500 sztuk lampek znajdujących się na nim. Kolejna, trzecia choinka, została oświetlona naprzeciwko sanktuarium. To tam znajduje się również renifer - ozdoba 3D, którego mieszkańcy po przeprowadzeniu glosowania na moim profilu nazwali "Kochlik", od teraz zwierzak nie jest już samotny w centrum naszej dzielnicy. Co najważniejsze w tym wszystkim, to właśnie dzięki mieszkańcom i ich wpłatom, drzewka w centrum dzielnicy mogły zostać rozświetlone powalającą, moim zdaniem, ilością lampek! - mówił Rafał Wypior

Akcja strojenia świątecznego drzewka została zorganizowana już drugi raz i tak jak w ubiegłym roku przyciągnęła na planty wielu mieszkańców Kochłowic.

- O wydarzeniu dowiedziałam się ze strony internetowej stowarzyszenia i postanowiłam wesprzeć tę akcję z całą moją rodziną. Mamy grudzień, czas przedświąteczny i dzisiejsza akcja jest na pewno dużą frajdą dla dzieciaków i jednocześnie integruje mieszkańców naszej dzielnicy - mówiła pani Agnieszka, mieszkanka Kochłowic.

Dzisiejsze wydarzenie współorganizowała Fundacja Aktywni My. Jest to organizacja pozarządowa typu not for profit, której głównym celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Fundacja w swych działaniach kieruje się przede wszystkim aktywnym uświadamianiem lokalnej społeczności, czym jest starość, niedołężność, niespodziewana niepełnosprawność.

- Właśnie takie proste rzeczy jak wspólne dekorowanie choinki integrują mieszkańców, łącząc siły i my jako organizacje, i mieszkańcy Kochłowic możemy zrobić coś fajnego, co cieszy wszystkich oraz pokazuje, że jak się chce to można - mówiła Kasia Kinder z Fundacji Aktywni My. - Najbardziej cieszymy się z tego, że to działa międzypokoleniowo i, że nasi cudowni seniorzy, którzy przyszli liczną grupą, mieli chwilę radości. Przed świętami najważniejsze jest to, aby nikt nie czuł się samotnie. W przyszłym tygodniu organizujemy wigilię, również na plantach. Już dzisiaj chciałabym wszystkich na nią zaprosić! - dodała.

Wielkie strojenie choinki w Kochłowicach

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Anna

  Chwyć sie lepiej jakiś porządnej roboty i nic już nie wymyslaj

 • Anna

  Rafal daj już sobie spokój z tą dziecinadą !!!! Wystarczy już coś tych budek powystawiał i byfyjow ...żenada

 • M.

  Anno, dorośnij! Gdy dorośniesz zrozumiesz, że ta paździerzowa budka odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest budka na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tą budką? My otwieramy oczy niedowiarkom! Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest budka społeczna, która sobie zgnije do jesieni na świeżym powietrzu. ;)

 • do rzyci

  Ana zazdrościsz czy co? Nie ograrniom takiego narzekanio, zaroz bydziesz buczec ze nic sie nie dzieje.

 • Rafał Wypior

  Jeśli dla Ciebie dziecinadą jest strojenie choinki, to rozumiem, że ty tego nie robisz :) My to zrobiliśmy wszyscy razem, organizacje i mieszkańcy. Co do tzw. budek - mieszkańcy chcieli tych inicjatyw i myślę, że bronić tych idei nie trzeba. Trzeba do nich dorosnąć :) Pozdrawiam

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.