Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wielkie strojenie choinki w Kochłowicach

 • Dodano: 2017-12-03 22:00, aktualizacja: 2017-12-04 09:57

W Kochłowicach czuć już świąteczną atmosferę! Z inicjatywy Stowarzyszenia Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska i Fundacji Aktywni My na kochłowickich plantach, w rodzinnej atmosferze, mieszkańcy miasta ubierali świąteczne drzewko.

- Dziś po raz pierwszy od lat stroiliśmy na kochłowickich plantach społeczną choinkę! Miejsce to nie jest przypadkowe, raz - jest to moje oczko w głowie, w końcu tutaj odbywały się w tym roku wydarzenia które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem  mieszkańców, a dwa - to tu już 16 grudnia odbędzie się pierwsza wigilia na plantach na którą wraz z Fundacją Aktywni My serdecznie zapraszamy! - mówił Rafał Wypior, prezes Stowarzyszenia Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska. - Jestem pełen radości z tak ogromnej frekwencji mieszkańców, to znak, że warto robić tego typu wydarzenia! Kochłowiczanie pokazali to już nie raz i bardzo się z tego powodu cieszę. Myślę, że moje marzenie powoli się spełnia i ta dzielnica, z ogromną bo 650 letnią historią, się rozwija. #KochLove to miejsce pełne społecznych i angażujących eventów, których przez lata brakowało. To znak, że czas na młodych z pomysłem! - dodał.

Wydarzenie przyciągnęło na planty wielu mieszkańców Kochłowic.

- O wydarzeniu dowiedziałam się ze strony internetowej stowarzyszenia i postanowiłam wesprzeć tę akcję z całą moją rodziną. Bardzo się cieszę, że tyle dzieje się ostatnio w naszej dzielnicy. Mamy grudzień, czas przedświąteczny i dzisiejsza akcja jest na pewno dużą frajdą dla dzieciaków i jednocześnie integruje mieszkańców naszej dzielnicy - mówiła Agnieszka Boguszewska, mieszkanka Kochłowic.

Dzisiejsze wydarzenie współorganizowała Fundacja Aktywni My. Jest to organizacja pozarządowa typu not for profit, której głównym celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Fundacja w swych działaniach kieruje się przede wszystkim aktywnym uświadamianiem lokalnej społeczności czym jest starość, niedołężność, niespodziewana niepełnosprawność.

- Właśnie takie proste rzeczy jak wspólne dekorowanie choinki integrują mieszkańców, łącząc siły i my jako organizacje, i mieszkańcy Kochłowic możemy zrobić coś fajnego, co cieszy wszystkich oraz pokazuje, że jak się chce to można - mówiła Kasia Kinder z Fundacji Aktywni My. - Najbardziej cieszymy się z tego, że to działa międzypokoleniowo, i że nasi cudowni seniorzy, którzy przyszli liczną grupą, mieli chwilę radości. Nasi seniorzy naprawdę są wspaniali! Sami nie dalibyśmy rady ale łącząc siły, akcja okazała się wielkim sukcesem, za co dziękujemy Rafałowi ze stowarzyszenia i mieszkańcom. Teraz przygotowujemy się już do Dzielnicowej Wigilii - dodała.

Wielkie strojenie choinki w Kochłowicach

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • mama

  lepsza taka niż żadna,piękna inicjatywa tak trzymać

 • ..

  Z wielkim szacunkiem i gratulacjami za pomysł, ale moim zdaniem ta choinka jest tragiczna przecież to jakieś łyse badyle o nieregularnym kształcie, szkoda

 • Zyta

  O regularnym kształcie... to sie kup sztuczno!

 • ..

  Chodzi o to, że jest dużo pięknych, żywych choinek. Ta jest poprostu łysa

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.