Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wigilia Wcześniaka za nami!

  • Dodano: 2017-12-15 15:30

Około 70 rodzin uczestniczyło w dzisiejszej Wigilii Wcześniaka w Szpitalu Miejskim. To coroczna akcja oddziału neonatologicznego. Najmłodsi byli zachwyceni!

Ale nie tylko oni. Rodzice i dziadkowie, którzy brali udział w wigilii raczyli się pysznościami przygotowanymi przez rodziny, wspominali trudne, ale z perspektywy czasu dobre chwile spędzone w godulskim szpitalu i odnawiali kontakty dzieci z rówieśnikami, którzy razem z nimi przebywali na oddziale neonatologicznym w pierwszych dniach, a czasem miesiącach życia.

Nasze bliźniaki urodziły się w 7. miesiącu. Był to dla nas ogromny szok. Nie byłam przygotowana na ich przyjście na świat tak szybko. Szpital w Rudzie Śląskiej był wspaniałym wyborem, który tak naprawdę dokonał się sam. Opieka nad wcześniakami była wspaniała. Polecamy to miejsce wszystkim rodzicom doświadczającym ciąży mnogiej oraz tym, którzy wiedzą, że ich dziecko urodzi się zbyt wcześnie. Choć były to dla nas niełatwe chwile, chętnie tu wracamy. To nasza pierwsza Wigilia Wcześniaka, ale myślę, że nie ostatnia! Dzieci mają pół roku. Rosną jak na drożdżach i nie mają żadnych problemów zdrowotnych - mówiła nam mama bliźniaków z Wodzisławia Śląskiego, która u nas urodziła swoje pociechy.

Jakie imprezy czekają w mieście? Sprawdź

To już siódma taka akcja w rudzkim Szpitalu. Wymyślili ją sami rodzice maluszków, którzy zaczęli przynosić smakołyki, aby wspólnie w szpitalu spędzić miło czas w świątecznym klimacie.

Rodzice bardzo licznie odpowiedzieli na nasze tegoroczne zaproszenie. Obawiamy się, że za kilka lat nie zmieścimy się tu wszyscy! Specjalnie na cel wigilijki zaadaptowaliśmy część korytarza szpitalnego. Dla maluchów przygotowaliśmy animacje, jest pluszowa postać - maskotka, która będzie ich rozbawiać, a także miejsce do zabawy i wyciszenia. - mówił nam Arkadiusz Loska, rzecznik Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Zanim rodziny przystąpiły do wspólnego świętowania, kilka słów powiedziała Dyrektor placówki Katarzyna Adamek oraz Ordynator Neonatologii, dr n. med. Krzysztof Guzikowski.

Cieszymy się, że jest Was tylu. Najbardziej cieszą nas uśmiechnięte buzie maluszków, które przecież jeszcze tak niedawno walczyły z nami o swoją przyszłość. Dziś są silnymi dziećmi w niczym nie odstającymi od rówieśników. To piękne i budujące. Mamy się czym chwalić. Niedawno otrzymaliśmy nowy sprzęt w postaci inkubatorów, które będą pomagały nam w ratowaniu kolejnych wcześniaków - mówił ordynator.

Zobaczcie zdjęcia z Wigilii Wcześniaka 2017!

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Olla

    Kochane Maluszki! Tyle musiały przecierpieć, łącznie z Rodzicami. Życzę Wam siły i zdrowia!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.