Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Władysław Dryja i Marek Kobierski nowymi wiceprzewodniczącymi Rady Miasta

 • Dodano: 2013-02-27 23:00, aktualizacja: 2016-09-22 13:18

Podczas XXXIX Sesji Rady Miasta Ruda Śląska zapadły ważne decyzje dotyczące składu osobowego prezydium Rady Miasta. 
 

Z funkcji wiceprzewodniczącego został odwołany Witold Hanke. W tajnym głosowaniu radni opowiedzieli się 14 głosami za odwołaniem, 11 przeciw.

Słowa podziękowania za udaną dotychczasową współpracę skierował do radnego Hanke Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Wieszołek. 
 

Na to stanowisko zostały zgłoszone dwie kandydatury. Radny Krzysztof Rodzoch zgłosił ponownie osobę Witolda Hanke. Radny Jarosław Kania zgłosił Władysława Dryję. Konieczne było zrezygnowanie przez Władysława Dryję z funkcji Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. 
W tajnym głosowaniu zwyciężył Władysław Dryja liczbą 14 głosów, drugi kandydat Witold Hanke otrzymał 11 głosów. 


 

Z funkcji wiceprzewodniczącego został odwołany również Józef Osmenda. Za jego odwołaniem opowiedziało się 13 radnych, 12 było przeciw. 

Dziękuję za wszystko co robi Pan dla miasta, za to, że czynnie Pan uczestniczy w wydarzeniach sportowych, kulturalnych, spotkaniach z mieszkańcami. Uczy Pan samorządności, między innymi uczył Pan również mnie - powiedziała prezydent Grażyna Dziedzic.

 

Radny Henryk Piórkowski zgłosił ponownie kandydaturę Józefa Osmendy, ten jednak nie zgodził się na ponowne pretendowanie do tej funkcji.

Na dzisiaj mówię nie, ale wcale nie mówię, że to jest koniec - powiedział Józef Osmenda. 

Radny Jan Wyżgoł zgłosił kandydaturę Marka Kobierskiego. 


W tajnym głosowaniu Marek Kobierski uzyskał 13 głosów za, 10 przeciw, 2 osoby wstrzymały się od głosowania. Tym samym radny Marek Kobierski objął funkcją wiceprzewodniczącego Rady Miasta. 

Komentarze (40)    dodaj komentarz »

 • bolek

  Dryja zawsze wychodzi i podgrzewa innych do działania :D mówi "musicie cos zrobić, wymyślcie coś, zeby to poprawić,opracujcie jakiś program, no ja nie wiem..." albo "to jest żenujące, brak słów" itd. ale jeszcze nie słyszałam, żeby rzucał jakimiś konkretami. Takie zdania to każdy głupi potrafi wypowiadać. Skoro jest radnym to niech sam też coś wymyśli. Od tego jest.

 • mieszkanka

  Wice -Dryja nie potrafi zdania po polsku powiedzieć. Wstyd. Elokwencja Gołoty. Gratuluję wyboru panie Kania

 • cila

  przykre i żenujące że my mieszkańcy Rudy Śląskiej mamy taką władzę jak tu czytam ! hmmm

 • emeryt

  Witam,jestem Ślązakiem od pokoleń,ale P.Dryja ani po śląsku,ani po polsku. Moja propozycja,niech się określi bo kaleczy dwa języki

 • emeryt

  Teraz dopiero zacznie się CYRK.Zamiast walczyć o dobro mieszkańców, zacznie się walka o stołki.Jedyny człowiek,który godnie reprezentuje Radę Miasta jest p.D.Potyrała.Zawsze rozsądny,wypowiedzi wyważone.Reszta to KABARECIARZE

 • ar

  I dlatego zrezygnował z funkcji w Radzie? Gdzie jego odpowiedzialność? Stołki i układy go interesują i nic więcej.

 • emeryt

  W Rudzie jak ktoś sam rezygnuje to piszą że interesował go stołek. Jak chce dalej pracować bez dodatkowej kasy to pytają gdzie jego odpowiedzialność. A jak jest ktoś dobry w tym co robi to najlepiej go zgnoić. W Rudzie to takie normalne zwłaszcza na anonimowym forum.

 • emeryt

  Emeryt do ar.Nie ubliżając nikomu (oprucz ciebie )jesteś Wielki Cymbał, bo nie umiesz czytać,P.Potyrała był wice w komisji.Mimo niedokonczonych spraw 1 awansuje na stołek wyżej,dlaczego On ma za1 odwalać robotę.Obserwowałem Radę od A do Z.1 w tej komisji wyraził się "mam odpowiedzialnego wice więc da sobie radę.Z jakiej racji? Brawo P.Potyrała

 • rolwaga

  ale jaja jak same jaja

 • Rudzianka

  Pan Jarosław Kania powiien zostać prezydentem Rudy Śląskiej, bo to jedyny człowiek nadający się na to stanowisko. Mądry, kulturalny, zna to środowisko od podstaw i doskonale zna się na rzeczy. Panie Rodzoch, wstyd mi za pana, jak mozna wywlekać na światło dzienne osobiste sprawy Pana Kobierskiego? Nikomu się nie zagląda do sypialni, Pan Marek to człowiek wysokiej kultury osobistej o dobrym sercu. Bardzo jestem ciekawa jak by się pan poczuł, gdyby ktoś opowiadał o pana życiu osobistym, które zapewne świetliste nie jest. To także bardzo uczciwy człowiek a pan stracił w moich oczach ( i nie tylko w moich )wszystko, jest pan przegrany i zapewne ostatni raz siedzi pan na tym stołku. Z niedowierzaniem oglądałam sesję i pytam jakim trzeba być człowiekiem, by z premedytacją szkalować porządnego człowieka. Aby zabierać głos trzeba używać rozumu a pan chyba myśli czym innym. pozdrawiam Pana Kanię i Pana Kobierskiego oraz nowego wiceprzewodniczącego Pana Władysława Dryję.

 • Bolo

  A ty co Matka Teresa jesteś? Wstydzić to możesz się za siebie a nie za kogoś.

 • plusik

  Brawo Bolo! Krótko i treściwie:)

 • Maja

  Podejrzewam, ze Pan kania nie jest zainteresowany ciężką pracą prezydenta za marną kasę, ma lepszą pracę. Pan Rodzoch faktycznie dał się ponieść emocjom, ale nie słyszałam aby jakoś obraził P.Kobierskiego czy ujawnił jakąś tajemnicę osobistą - nie nakręcajmy się

 • rudzianka

  Przecież to pan Marek opowiadał o emocjonalnym problemie. Pan Radzioch stwierdził, że rozwiązano mu rodzinę zastępczą. Całą resztę usłyszeliśmy od pana Marka. Takie obnażanie na forum publika. Mógł nie zabierać głosu w tym temacie. A z drugiej strony przynajmniej nie ma plotek. Co do pana Kani, straciłam zaufanie, totalny brak argumentów, jedynie mydlenie oczu.

 • marta

  Pan Kania w d**** ma bycie prezydentem, dobrze zarabia tam gdzie pracuje po co ma zarabiać mniej. a tak jako radny ma jeszcze dodatek do tego co normalnie dostaje w pracy. szkoda tylko, że na 3/4 komisji do ktorych jest zapisany nie pojawia sie...wiec fakt, przystojny inteligentny ale co z tego?

 • znajomy

  Pan Kobierski porządnym człowiekiem. HA. Chyba pożądnym, pożąda władzy...

 • orzegow

  i to bardzo porządnym. Nigdy nikomu nie odmówł pomocy

 • Nieznajomy

  Znajomy Pana Kobierskiego... Chyba zazdrościmy troszeczkę, to wstyd... i jeszcze przyznawać się, ze jest się znajomym. Hipokryta.

 • Jak wyżej

  Ale czego zazdrościmy? My? Jako że znam, jestem jakoś bardziej kompetentnym. NIe jestem przyjacielem, kolegą, bratem... Znajomych się trochę nie wybiera, trafiają się. Wstyd to czuję jak słucham pana Jarka ;), który ma czelność wyjeżdżać radnej o frustracjach... To wstyd i zdziwienie, że takie poczucie władzy. Pan Kania siedział na sesji przed panem Stanią, to chyba błąd - historii nie powinno się zostawiać za sobą..

 • Nowy Bytom

  Krytykować to potrafią wszyscy! A kiedy trzeba pochwalić to cisza !

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.