Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wspierają Kasię w walce z rakiem!

  • Dodano: 2019-01-07 09:00, aktualizacja: 2019-01-08 14:31

Karatecy z Rudy Śląskiej i wielu innych polskich miast postanowili wesprzeć siedemnastoletnią Kasię Honorowicz, w walce z rakiem. Podczas charytatywnej imprezy w halembskiej hali MOSiR pojawiło się 170 karateków, a trybuny były wypełnione po brzegi.

- Rozmiar tej imprezy i chęć pomocy przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Na nasz apel odpowiedziały niemal wszystkie kluby ze Śląska i nie tylko. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż obecni byli czterej Shihan: Andrzej Manecki 5 dan, Edward Urbańczyk 5 dan, Zbigniew Zieliński 5 dan, Janusz Piórkowski 5 dan — mówił Roman Dymek, prezes Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate.

Trening poprowadził Shihan Andrzej Manecki, a na koniec odbyły się pokazy kata w wykonaniu sensei Kamili i Michała Krzaków wraz z synem oraz zawodniczek z Siemianowic, Chrzanowa i Rudy Śląskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy tameshiwari w wykonaniu sensei Michała Krzaka, Damiana Piechaczka oraz sensei Tomasza Maturskiego, który po raz pierwszy podszedł do próby złamania dwóch kijów bejsbolowych zakończonej pełnym sukcesem. Odbył się też się pokaz sztuki władania mieczem samurajskim iaido w wykonaniu sensei Edwarda Pieczary.

Równolegle na hali odbywały się kiermasze ozdób i wypieków świątecznych, książek i wielu innych atrakcyjnych wyrobów rękodzieła. Odbyły się też aukcje obrazu autorstwa Zdzisława Mikody (trenera jujitsu) oraz makiwary wykonanej przez senpai Andrzeja Skrzypka.

- Wszystkie pieniądze uzyskane z aukcji trafiły do puszek fundacji "Iskierka", która opiekuje się Kasią. Dziękujemy Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Życzymy Kasi szybkiego powrotu do zdrowia — mówił Roman Dymek.

O chorobie Kasia dowiedziała się w czasie wakacji ubiegłego roku. Zdiagnozowano u niej guza Ewinga w odcinku piersiowym kręgosłupa i natychmiast operowano. Już po tygodniu od operacji rozpoczęła chemioterapię, a po trzecim kursie otrzymała wyniki z Warszawy, na podstawie których zmieniono diagnozę na chrzęstniakomięsaka. Lekarze z oddziału neurochirurgii, gdzie Kasia była już wcześniej operowana, podjęli się wymiany kręgu Th1 na implant. Teraz dzielną siedemnastolatkę czeka dalsza rehabilitacja.

Aby wesprzeć Kasię, dobrowolną darowiznę można przekazać na jej subkonto w fundacji i dzieląc się 1% podatku w okresie rozliczeniowym:

Fundacja ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
86 1050 0099 6781 1000 1000 0786
1% KRS 0000248546
Cel szczegółowy: "Katarzyna HONOROWICZ"

Wspierają Kasię w walce z rakiem!

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.