Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Współpraca z Politechniką

  • Dodano: 2014-04-25 19:30, aktualizacja: 2014-04-25 21:56

Zakończenie roku szkolnego maturzystów, wręczenie świadectw, nagród i wyróżnień odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Adama Mickiewicza, jednak nie tylko Ci, którzy odchodzą mieli powody do radości, także pozostali uczniowie powinni się cieszyć, bowiem szkoła podpisała umowę o współpracy z Politechniką Śląską, której celem jest rozwój zainteresowań uczniów oraz rozwój.

Podjęliśmy współpracę z liceum w Rudzie Śląskiej, celem porozumienia jest rozwój kontaktów dydaktycznych, rozwój indywidualnych zainteresowań uczniów. W ramach umowy przewidujemy różne działania, m.in.: konsultacje w zakresie roizbudowy bazy dydaktycznej szkoły, prowadzenie wykładów oraz inne formy zajęć. Zapraszamy uczniów do nas na wydział, gdzie pokazujemy jak wyglądają wykłady, laboratoria - wymieniał dr hab. inż. Wojciech Stanek, Instytut Techniki Cieplnej, Politechnika Śląska

Zakończenie rozpoczęło się od przedstawienia działań w ramach współpracy z Politechniką Śląską, następnie wręczono świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody. W tym roku mury "Mickiewicza" opuszcza prawie 110 uczniów, jednak jak zdradza nam Elżbieta Żurek wielu z nich wraca, jeśli nie w odwiedziny, to na studenckie praktyki czy nawet do pracy po studiach.

Moment pożegnania jest ciężki zawsze, szczególnie gdy w klasie jest wiele wyróżniających się osobowości. Z jednej strony człowiek się cieszy, że następni wychowankowie uciekają ze szkoły, wychodzą spod naszych skrzydeł, a z drugiej w naszym życiu kończy się kolejny ważny etap – mówiła Elżbieta Żurek, nauczyciel w ZSO nr 1.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.