Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wybory 2019: Dawid Kostempski deklaruje chęć rozmowy z kontrkandydatami na fotel senatora

 • Dodano: 2019-09-04 12:15

Prezes Związku Górnośląskiego Grzegorz Franki na antenie Radia Piekary zaapelował do Dawida Kostempskiego, Henryka Mercika oraz Leona Swaczyny o to, aby nie byli dla siebie konkurencją w wyborach do senatu, ale żeby się dogadali i wybrali spośród siebie jednego kontrkandydata dla reprezentantki Prawa i Sprawiedliwości - Doroty Tobiszowskiej. Dawid Kostempski zapowiada, że jest gotowy do rozmów.

Dla opozycji wybory parlamentarne 2019 stoją pod jednym hasłem: "wygrać z PiSem za wszelką cenę"

Wydaje się, że po czterech latach rządów Prawo i Sprawiedliwość umocniło swoją pozycję na politycznym rynku, a wiosenne wybory do europarlamentu również nie pozostawiają opozycji złudzeń - partia Jarosława Kaczyńskiego ma mocne poparcie społeczne. Liderzy opozycyjnych partii podjęli decyzję o zawiązaniu paktu senackiego, w myśl którego w poszczególnych okręgach wyborczych wystawieni zostaną wspólni kandydaci - w ten sposób zwiększają się ich szanse na zdobycie większej ilości mandatów w izbie wyższej.

W okręgu wyborczym nr 74 obejmującym Świętochłowice, Rudę Śląską, Chorzów, Piekary Śląskie i Siemianowice Śląskie, o senatorski mandat z ramienia PiS startuje Dorota Tobiszowska, radna miasta Ruda Śląska. Jeżeli pozostali kandydaci się nie zjednoczą, ma ona sporą szansę na zwycięstwo, bo, jak zapowiada prezes Związku Górnośląskiego Grzegorz Franki, żaden z trzech kandydatów opozycji sam nie jest wystarczająco mocny.

Dzisiaj jeszcze jest czas aby Henryk, Dawid i Leon usiedli razem do stołu i porozmawiali i być może uda się wyłonić spośród tej trójki - bo dziś jest taka sytuacja, że tylko spośród nich możemy wybierać - jednego wspólnego kandydata opozycji i o to serdecznie i z całego serca apeluję - mówił na antenie Radia Piekary Grzegorz Franki.

Dawid Kostempski deklaruje, że jest gotów do rozmów

Dawid Kosmtepski na swoim profilu w serwisie Facebook zadeklarował, że jest gotowy do rozmów:

 

Wydaje się jednak, że porozumienie między trzeba kandydatami jest mało prawdopodobne. Dawid Kostempski został wcześniej wyrzucony z Platformy Obywatelskiej, bo z jednej strony dopiskiem Koalicja Obywatelska na swojej liście poparcia wprowadzał wyborców w błąd, a z drugiej strony złamał przecież pakt senacki - trudno zatem oczekiwać, żeby teraz jednak postanowił mu się podporządkować, tym bardziej, że prowadzi bardzo intensywną kampanię.

O tym, czy kandydaci faktycznie się spotkali i jak będzie ostatecznie wyglądała lista startujących w 74 senackim okręgu wyborczym przekonamy się już niebawem.

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • Świętochłowiczanka

  Panie Dawidzie, proszę pogodzić się z tym, że jest Pan skończony jako polityk. Chce Pan pogrążyć kolejne miasto?

  • Świętochłowiczanka
   2019-09-05 11:51
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Jung

  Kostepski za grosz przyzwoitości, za 10 podpisów na liście obiecał nastolatkom 1/2 l "pożywnej substancji" .Bylem wśród nich więc..... Nie podpisałem

 • boluś

  jaki Kraj tacy kandydaci, som cymes!

 • czytelnik

  Kostempski, idź chopie do dom, bo patrzeć już na ciebie nie idzie. I mówię to ja - wierny wyborca PO.

 • pawel

  żenada

 • antyK

  " ..wygrać z PiS-em za wszelką cenę", czy to ma być program dla Polski? Nieudacznicy i aferzysci za wielkie macie parcie na szkło i POciąg do koryta.

 • Wyborca

  O nie tylko nie Swaczyna.. złodziej i tyle

 • Wyborca

  O nie tylko nie Swaczyna.. złodziej i tyle

 • PiS

  Pani Tobiszowskiej podziękujemy, więcej wstydu nir potrzeba

 • Karo

  Żałosny jest..

 • BOBO

  Kostempski mo tupet.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.