Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wybuch butli z gazem w Rudzie Śląskiej. Są ranni

 • Dodano: 2019-07-19 18:00

Przy ul. Wolności w Rudzie doszło do wybuchu gazu. Dwie osoby lekko ranne. Straż pożarna na miejscu.

Do wybuchu doszło w piątek (19 lipca) ok. godziny 17:00 na parterze kamienicy przy ul. Wolności 110 w Rudzie Śląskiej. Policja ocenia, że prawdopodobnie wybuchła butla z gazem.

Według informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego osiem osób opuściło budynek jeszcze przed przyjazdem strażaków, jednak dwie osoby zostały poparzone. 

Jedna z nich trafiła do szpitala w Siemianowicach Śląskich, a druga: w Rudzie Śląskiej-Goduli.

- Strażacy opanowali już ogień. Trwa dogaszanie pożaru - zapewnia Roman Dymek z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Służby ciągle są na miejscu. W okolicy budynku należy spodziewać się sporych utrudnień w ruchu: od skrzyżowania ulic Zabrzańskiej i Wolności do ronda przy Magazynowej droga jest zablokowana.

Komentarze (25)    dodaj »

 • Karminadel

  A jednak tu w tym przypadku potrzeba jest. Tylko zgody nie ma. Nie wiedzieć czemu, nowy budynek poleci na gazie, zupełnie bez miejskiego co! Minusuja bo prawda boli!!!!!

 • Grzesiu

  Serdeczne podziękowania dla wszystkich służb, no minęło 10 minut i wszyscy byli na miejscu. Szacunek dla was, poczucie bezpieczeństwa jest bez cenne. Lokatorom szczerze współczuję, miałem łzy w oczach,. Kilka minut i wszystko od nowa. Ale nawet po najgorszej burzy wychodzi słońce. Trzymajcie się razem i będzie dobrze a poszkodowanym życzę szybkiego powrotu do domu.

 • Admin

  Jedna osoba zginęła;(

 • Kierowca

  Najwazniejsze ze nikt niezginol dom idzie wyremontowac

 • Maurycy

  Wygląda to nieciekawie

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również