Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wycieczkowy Ficinus

 • Dodano: 2015-06-26 20:45

Kolejny „Twórczy piątek na Ficinusie” dobiegł końca! Spacer z przewodnikiem, spotkanie z miłosną poezją oraz zwiedzanie wieży kościelnej - z takimi atrakcjami spotkali się rudzianie, którzy odwiedzili  zabytkowe osiedle robotnicze, położone na ulicy Kubiny.

Wycieczka po Ficinusie rozpoczęła się od podziwiania zabytkowych kamieniczek, gdzie każda została poddana wnikliwej analizie. Przewodnik - Bronisław Wątroba – opowiedział także wiele ciekawostek, historii i legend związanych z osiedlem robotniczym i dzielnicą Wirek oraz odpowiadał na pytania zwiedzających.

Następnie „turyści”, razem z proboszczem Marcinem Brzóską, poznali wnętrze i historię kościoła ewangelickiego, a później udali się na spotkanie z Danutą Dąbrowską-Obrodzką. Podczas wieczorku poetyckiego zapoznano się z liryką miłosną poetki oraz jej tomikiem poezji „I stajesz się częścią mojego istnienia.” Natomiast pod koniec „Twórczego piątku na Ficinusie, wszyscy chętni mieli okazję wspiąć się na wieżę kościelną.

Wycieczkowy Ficinus

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • nutka

  Dla zainteresowanych podaję, że to było w piątek o 17,00 więc kto ma dobre chęci to zdąży i do pracy i na spacer po Ficinusie :)

 • brak chęci?

  pod warunkiem,że pracuje do 16, bo jak juz do 18 to nawet dobre chęci nie wystarczą.

 • czytelnik

  no przykro mi, każda godzina nie będzie komuś odpowiadać, piątek 17 jest moim zdaniem rozsądnym terminem, idąc Twoim tokiem myślenia za chwilę ktoś się znajdzie kto pracuje do 19 i co wtedy? jakiś czas temu oprowadzanie było chyba o 15:30 - to było rzeczywiście zdecydowanie za wcześnie i średnia wieku uczestników wynosiła wtedy chyba z 70lat (bezrobotnych nie stwierdzono, nie chciało im się ruszyć tyłka)...

 • rudzianin

  A nie można takich imprez organizować w wekend ??? Tak mógłbym ale szkoda urlopu musze trzymać wolne dnie żeby cos w urzędzie zalatwic

 • rudzianin

  Tak...najlepiej taka impreze zrobic w piatek. Tylko emerycie maja czas i mogą poznać historie miasta....gratulacje dla organizatorow

 • bezrobotna nie poszukująca

  No i nie zapominajmy o bezrobotnych którzy nie szukają pracy oni też mają czas.

  • bezrobotna nie poszukująca
   2015-06-27 09:45
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.