Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wyjątkowa siłownia pod chmurką niemal gotowa!

 • Dodano: 2017-12-14 13:15

Przy ZSP nr 6 w Wirku powstała nowoczesna siłownia pod chmurką. Urządzenia będą do dyspozycji uczniów i mieszkańców. Co ją wyróżnia?

Przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. M. Kopernika w Wirku od kilku tygodni powstaje siłownia na świeżym powietrzu. Jest już prawie gotowa, choć wykonawca ma na zrealizowanie inwestycji czas do końca roku.

Wokół ogromnego drzewa pojawił się m.in. wioślarz i orbitrek, a także urządzenia do wyciskania i podciągania. Wszystkie zainstalowano na specjalnym podłożu. W ramach projekt zmodernizowano też oświetlenie terenu-nowe słupy instalowano we wtorek 14 grudnia. Pojawiły się też ławki i nowe kosze na śmieci - na razie są jeszcze zabezpieczone folią.

Projekt realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego-pomysłodawcą zadania był Marcin Roszak, rzecznik placówki.

Nasza siłownia idealnie zmieściła się w budżecie jednego zadania. Wygraliśmy dzięki pomocy ludzi związanych ze szkołą, jak i sympatyków spoza placówki. Spośród 9 zaproponowanych przez projektanta propozycji układu siłowni, najbardziej spodobała nam się właśnie ten na okręgu. Ktoś powie: siłownia jak siłowania, ale moim zdaniem całość mogłaby kandydować na miana najładniejszej siłowni w mieście-mówi rzecznik szkoły Marcin Roszak

Z nowej, sportowej infrastruktury będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale wszyscy mieszkańcy miasta.

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • rw

  same marudy, w końcu się coś naprawdę dzieje i to nie mało ale oczywiście źle, jakby nic nie robili to by było ok??

 • Anonim

  Świetny pomysł, w końcu coś przydatnego dla uczniów.

 • Ania

  Siłownia siłownię goni i siłownią pogania. A ja mieszkam w Kochłowicach i kompletnie nie mam gdzie pójść z dziećmi. No chyba że na ten plac zabaw od 7 boleści przy tzw. plantach, na którym stoi jedna zjezdzalnia i 2 huśtawki. Władze miasta chyba kompletnie zapomniała, że w mieście istnieje taka dzielnica.

 • znudzona

  No tak, nic już w Rudzie innego nie będzie... same siłki, na których może ze 3 osoby pocwiczą, i te drogi rowerowe... Ja Cię ...

 • Kieres

  Co masz do dróg rowerowych? Chciałabyś kolejny market bo 3 Biedronki w pobliżu, Dino, Tesco i Kaufland to za mało? Żałosne... Może zejdź ze swojego parapetu a jak cię znudziły już seriale w TV to kup sobie rower albo idź poćwicz - świat od razu wyda się piękniejszy!

 • grażka z rudy slonskiej

  ta kolejna silownia z ktorej beda korzystać trzy osoby na krzyż, niezła inwestycja :)

  • grażka z rudy slonskiej
   2017-12-14 18:41
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Monika

  A gdzie place zabaw dla dzieci? Zastąpione parkingami. A teraz tworzycie bezużyteczne siłownię. A gdzie miejsce dla najmłodszych?

 • Iks

  Monika, nie marudź bez sensu. Budują to na co głosowali obywatele, w końcu to z BUDŻETU OBYWATELSKIEGO! Chcesz placu zabaw to zgłoś projekt budżetu. Każdy może... Nie bądź bezużyteczna...

 • M.

  Nie jestem bezużyteczna tez głosowałam i to nie na żadna siłownię !!! To właśnie ludzie wybierają bezsensownie.

 • czytelnik

  Popieram. Wszyscy głosują na te siłownie, żeby "inni ćwiczyli". A później jest tam pusto i stoi niepotrzebne. Nie lepiej jakieś bardziej ogólno-rekreacyjne rzeczy - alejki, ławeczki, krzewy, oczko wodne, gdzie każdy na chwilę przyjdzie i przysiądzie? I matka z dzieckiem w wózku i emeryt i dziecko?

 • Po

  A ta siłownia na Rudzie w miejscu byłej speluny pod murem w parku Kozioła nie nadaje się do niczego,strach tam iść,a co dopiero ćwiczyć.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.