Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wyjątkowa siłownia pod chmurką niemal gotowa!

 • Dodano: 2017-12-14 13:15

Przy ZSP nr 6 w Wirku powstała nowoczesna siłownia pod chmurką. Urządzenia będą do dyspozycji uczniów i mieszkańców. Co ją wyróżnia?

Przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. M. Kopernika w Wirku od kilku tygodni powstaje siłownia na świeżym powietrzu. Jest już prawie gotowa, choć wykonawca ma na zrealizowanie inwestycji czas do końca roku.

Wokół ogromnego drzewa pojawił się m.in. wioślarz i orbitrek, a także urządzenia do wyciskania i podciągania. Wszystkie zainstalowano na specjalnym podłożu. W ramach projekt zmodernizowano też oświetlenie terenu-nowe słupy instalowano we wtorek 14 grudnia. Pojawiły się też ławki i nowe kosze na śmieci - na razie są jeszcze zabezpieczone folią.

Projekt realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego-pomysłodawcą zadania był Marcin Roszak, rzecznik placówki.

Nasza siłownia idealnie zmieściła się w budżecie jednego zadania. Wygraliśmy dzięki pomocy ludzi związanych ze szkołą, jak i sympatyków spoza placówki. Spośród 9 zaproponowanych przez projektanta propozycji układu siłowni, najbardziej spodobała nam się właśnie ten na okręgu. Ktoś powie: siłownia jak siłowania, ale moim zdaniem całość mogłaby kandydować na miana najładniejszej siłowni w mieście-mówi rzecznik szkoły Marcin Roszak

Z nowej, sportowej infrastruktury będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale wszyscy mieszkańcy miasta.

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • rw

  same marudy, w końcu się coś naprawdę dzieje i to nie mało ale oczywiście źle, jakby nic nie robili to by było ok??

 • Anonim

  Świetny pomysł, w końcu coś przydatnego dla uczniów.

 • Ania

  Siłownia siłownię goni i siłownią pogania. A ja mieszkam w Kochłowicach i kompletnie nie mam gdzie pójść z dziećmi. No chyba że na ten plac zabaw od 7 boleści przy tzw. plantach, na którym stoi jedna zjezdzalnia i 2 huśtawki. Władze miasta chyba kompletnie zapomniała, że w mieście istnieje taka dzielnica.

 • znudzona

  No tak, nic już w Rudzie innego nie będzie... same siłki, na których może ze 3 osoby pocwiczą, i te drogi rowerowe... Ja Cię ...

 • Kieres

  Co masz do dróg rowerowych? Chciałabyś kolejny market bo 3 Biedronki w pobliżu, Dino, Tesco i Kaufland to za mało? Żałosne... Może zejdź ze swojego parapetu a jak cię znudziły już seriale w TV to kup sobie rower albo idź poćwicz - świat od razu wyda się piękniejszy!

 • grażka z rudy slonskiej

  ta kolejna silownia z ktorej beda korzystać trzy osoby na krzyż, niezła inwestycja :)

  • grażka z rudy slonskiej
   2017-12-14 18:41
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Monika

  A gdzie place zabaw dla dzieci? Zastąpione parkingami. A teraz tworzycie bezużyteczne siłownię. A gdzie miejsce dla najmłodszych?

 • Iks

  Monika, nie marudź bez sensu. Budują to na co głosowali obywatele, w końcu to z BUDŻETU OBYWATELSKIEGO! Chcesz placu zabaw to zgłoś projekt budżetu. Każdy może... Nie bądź bezużyteczna...

 • M.

  Nie jestem bezużyteczna tez głosowałam i to nie na żadna siłownię !!! To właśnie ludzie wybierają bezsensownie.

 • czytelnik

  Popieram. Wszyscy głosują na te siłownie, żeby "inni ćwiczyli". A później jest tam pusto i stoi niepotrzebne. Nie lepiej jakieś bardziej ogólno-rekreacyjne rzeczy - alejki, ławeczki, krzewy, oczko wodne, gdzie każdy na chwilę przyjdzie i przysiądzie? I matka z dzieckiem w wózku i emeryt i dziecko?

 • Po

  A ta siłownia na Rudzie w miejscu byłej speluny pod murem w parku Kozioła nie nadaje się do niczego,strach tam iść,a co dopiero ćwiczyć.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.