Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wyjazd uczniów na praktyki do Plymouth

  • Dodano: 2013-04-09 19:30, aktualizacja: 2013-04-10 23:32

Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Piotra Latoski w Rudzie Śląskiej realizuje unijny projekt pt. "E-Lektryczno-Logistyczny Rozwój Europy".

Jest to projekt w ramach programu Leonardo Da Vinci. W ramach tego projektu już 13 kwietnia b.r. dziesięcioro uczniów naszej szkoły wyjedzie na praktyki zagraniczne do Plymouth na południu Anglii. Uczniowie kształcący się w zawodach technik elektryk i technik logistyk, oprócz doświadczenia z firm brytyjskich, nabędą sporo wiedzy na temat Wielkiej Brytanii, gdyż w trakcie miesięcznego pobytu będą mieszkali u rodzin brytyjskich i będą odbywali wycieczki i wizyty kulturowe, między innymi do Bath, Glastonbury i Torquay.

Pobyt w Plymouth staje się możliwy dzięki partnerowi zagranicznemu Europartnership Agency, który w Plymouth organizuje miejsca praktyk i zakwaterowanie. Druga 10-cio osobowa grupa praktykantów wyjedzie na praktyki w październiku. Wyjazdowi uczniów na staże towarzyszą Dni Brytyjskie w Tołstoju, w ramach których odbywają się konkursy, quizy i olimpiada języka angielskiego, a grupa stażystów uczestniczyła w zajęciach przygotowania językowo-kulturowego, w tym w zajęciach w ramach programu "Nauka Bez Granic", które odbywają się w formie warsztatów, a prowadzą je aktorzy i nauczyciele brytyjscy.

Projekt w całości jest finansowany z funduszy programu '"Uczenie się przez całe życie", którego Narodową Agencją jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • ZSR

    My też jedziemy do Plymouth w ramach tego samego programu."Agroturystyka pomysłem na rozwój wsi"Zespół Szkół Rolniczych w Sędziejowicachhttp://www.zsrgrabski.republika.pl/leogb.htm

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.