Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wyjechali na zimowy obóz językowy

  • Dodano: 2016-03-01 10:00
W dniach od 20 do 26 lutego 2016 roku młodzież z naszego miasta uczestniczyła w zimowym obozie językowym „Euroweek- Szkoła Liderów” w miejscowości Długopole- Zdrój. Organizatorami obozu byli Oddział Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Gimnazjum nr 5 im. Powstańców Śląskich w Rudzie Śląskiej.
 
Program „Euroweek- Szkoła Liderów” obejmował 4 bloki tematyczne: „Praca w grupie”, „Kierowanie”, „Kultury świata” i „Europa- stosunki międzynarodowe”. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim przez wolontariuszy z Danii,  Włoch, Turcji, Łotwy, Indonezji, Indii,  Wietnamu, Azerbejdżanu, Kenii, Gwatemali i Meksyku. Podczas zajęć prezentowano poszczególne kraje, zapoznano uczestników z ich kulturą i zwyczajami, historią, geografią, z ciekawymi postaciami, z daniami, z tańcami i strojami.
 
Młodzież pracowała w małych grupach, każdy miał możliwość prowadzenia dialogów, uczestnictwa w grach i zabawach.
Oprócz zajęć językowych realizowano program profilaktyczny, młodzież dowiedziała się jak pracować w grupie, uczyła się okazywania szacunku, jak bezpiecznie spędzać  czas wolny bez nałogów i używek. Opiekunowie zwracali uwagę na ideę wolontariatu, jako możliwość pomagania innym oraz rozwoju własnej osobowości.
 
Podczas wyjazdu zwracano uwagę na piękno krajobrazu ojczystego, a w szczególności Kotliny Kłodzkiej. Zorganizowano wycieczki do Bystrzycy Kłodzkiej, Złotego Stoku do kopalni złota oraz do Dusznik Zdroju. Uczestnicy wzięli udział w interesujących warsztatach czerpania papieru. Na zakończenie młodzież otrzymała nagrody, certyfikaty ukończenia warsztatów językowych. 
 
Każdy wyjazd wymaga sił i środków rodziców, opiekunów oraz instytucji. Organizatorzy dziękują Urzędowi Miasta w Rudzie Śląskiej, Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz członkom Zarządu OM TPD w Rudzie Śląskiej i pracownikom Gimnazjum nr 5 za pracę społeczną przy organizacji obozu.
 

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.