RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Z "Patrią" przeniesiemy się w lata 20.

  • Dodano: 2015-06-09 14:30, aktualizacja: 2015-06-09 15:35

Ostatni seans w tym roku szkolnym w kinie „Patria” odbędzie 17 czerwca. W tym dniu w „Patrii” zobaczymy klasykę kina - produkcję uznawaną za pierwszy film dźwiękowy w historii - "The jazz singer - śpiewak jazzbandu" z roku 1927. W produkcji tej po raz pierwszy w fabularnym filmie pełnometrażowym dźwięk był integralną częścią fabuły i wpływał na jej rozwój.

Według różnych świadków pierwsi widzowie filmu oszaleli w momencie, gdy Jolson wypowiedział na ekranie słynne słowa "You ain't heard nothing yet". Już za tydzień sprawdźmy w kinie Patria, czy faktycznie "Jeszcze niczego nie słyszeliśmy". 17 czerwca 2015 (środa) o godzinie 19.00 przeniesiemy się do roku 1927.

Dokładnie 10 lat po powstaniu tego filmu rozpoczęło działalność nowobytomskie kino „Patria”. Na emisję zaprasza Dyskusyjny Klub Filmowy KaFe In-nI współfinansowany przez Filmotekę Narodową, widzów oraz 1 % przekazany przez podatników na Stowarzyszenie In-nI.

Mamy dla Was dwa pojedyncze zaproszenia na seans 17 czerwca. Kliknijcie w zakładkę „Konkursy”, aby wziąć udział w zabawie i wygrać bilet do kina „Patria” na film pt. „The jazz singer”.

Z "Patrią" przeniesiemy się w lata 20.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.