Wiadomości z Rudy Śląskiej

Za nami kolejne Wireckie Luftowanie Szranków i giełda staroci

  • Dodano: 2019-08-17 13:30, aktualizacja: 2019-08-22 00:54

Sierpniowe, wireckie Luftowanie Szranków w Rudzie Śląskiej odbyło się w sobotę, 17 sierpnia. Impreza została połączona z comiesięczną, rudzką giełdą staroci, która obywa się tradycyjnie w każdą trzecią sobotę miesiąca. Niestety, tym razem frekwencja nie dopisała, a na terenach targowych pojawiło się niewielu wystawców.

- Zbliża się rok szkolny, jest wiec okazja przejrzeć szafy i garderoby, także te dziecięce i młodzieżowe. Zapraszamy sprzedających, kupujących i tych co chcą tylko popatrzeć – zachęcali organizatorzy wydarzenia.

Czym jest tytułowe "luftowanie szranków"? To nic innego jak rodzaj wyprzedaży garażowej, a wystawiane tu przedmioty pochodzą z m.in. szaf sprzedawców.


Niestety, pomimo dobrej pogody wydarzenie nie cieszyło się popularnością. Prawdopodobnie stało się tak z uwagi na sezon wakacyjny. Miłośnicy antyków mogli za to przebierać w eksponatach oferowanych przez sprzedawców w ramach giełdy staroci.


- Przyjeżdżam tu regularnie. Targ staroci w Rudzie Śląskiej odbywa się w trzecią sobotę miesiąca. Lubię tak spędzać czas. Sprzedaję rzeczy swoje, ale także od sąsiadów – zdradza jeden z wystawców.


Dodaje też, że na rudzkich terenach targowych panuje porządek i jest tu zdecydowanie schludniej niż np. na podobnej giełdzie staroci, która organizowana jest w Mysłowicach.

Za nami kolejne Wireckie Luftowanie Szranków i giełda staroci

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.