Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zabezpieczyli miliony sztuk nielegalnych papierosów w Rudzie Śląskiej

 • Dodano: 2017-09-14 12:45, aktualizacja: 2017-09-18 09:41

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie ze śląskimi policjantami zlikwidowali kolejną nielegalną fabrykę papierosów.

Tym razem w Rudzie Śląskiej mundurowi zabezpieczyli blisko 1,1 miliona sztuk papierosów, ponad 4,2 tony tytoniu oraz linię technologiczną o wartości blisko 1 mln złotych.

To była starannie przygotowana akcja zwalczania przestępczości akcyzowej. W działaniach uczestniczyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz policjanci KWP w Katowicach. Mundurowi ustalili miejsca, gdzie mogą być produkowane, pakowane i przechowywane papierosy z podrabianymi znakami towarowymi znanych światowych producentów papierosów. Do realizacji tej sprawy włączyli się dodatkowo policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz policjanci z Chorzowa, Rudy Śląskiej i Sosnowca. Akcję zaplanowano jednocześnie w tych kilku miastach.

W Rudzie Śląskiej mundurowi zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów. W ogromnej hali poprodukcyjnej działała kompletna linia produkcyjna. Wartość urządzenia funkcjonariusze KAS oszacowali na blisko 1 mln złotych. Na miejscu mundurowi zatrzymali 10 osób w wieku od 27 do 46 lat, w tym 8 obywateli Ukrainy. Do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej trafiło ponad 1,1 miliona sztuk wyprodukowanych papierosów i 4 tony krajanki tytoniowej. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono samochód marki Citroen, wózek widłowy, agregat prądotwórczy i gotówkę.

Na terenie Chorzowa, Sosnowca i Rudy Śląskiej stróże prawa zatrzymali łącznie 12 osób, w tym 8 obywateli Ukrainy. Zabezpieczyli ponad 3 mln podrobionych papierosów z nazwą znanego światowego producenta, 8 ton krajanki tytoniowej niewiadomego pochodzenia oraz kompletną linię do produkcji papierosów.

Na miejscu zatrzymano 10 osób w wieku od 27 do 46 lat, w tym ośmiu obywateli Ukrainy. Śledczy odkryli tam prawie 717 tys. wyprodukowanych papierosów i 8 ton krajanki tytoniowej. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono samochód marki Citroen, wózek widłowy, agregat prądotwórczy i gotówkę. W Sosnowcu policjanci zaskoczyli natomiast na terenie jednej z posesji 37-letniego mężczyznę, podczas przeładunku papierosów bez polskich znaków akcyzy. Śledczy znaleźli tam 1 mln 680 tys. papierosów. Zabezpieczyli także dwa samochody marki Man i Mercedes.

Likwidacja nielegalnej fabryki i zatrzymanie grupy przestępczej trudniącej się produkcją nielegalnych wyrobów tytoniowych było możliwe dzięki współdziałaniu służb. Jednym z najważniejszych zadań KAS jest zwalczanie przestępczości i oszustw podatkowych. Kilka dni wcześniej w Wodzisławiu Śląskim funkcjonariusze KAS wspólnie z CBŚP zatrzymali międzynarodową grupę przestępczą, która również zajmowała się produkcją nielegalnych papierosów. Tam funkcjonariusze KAS zabezpieczyli również milion sztuk papierosów oraz prawie 4,8 tony tytoniu


W Sosnowcu funkcjonariusze na terenie jednej z posesji na gorącym uczynku zatrzymali 37-letniego mężczyznę, podczas przeładunku papierosów bez polskich znaków akcyzy. W sumie mundurowi ujawnili 1 mln 680 tys. papierosów. Zabezpieczyli także dwa samochody marki Man i Mercedes.

Funkcjonariusze KAS wyliczyli, że Skarb Państwa stracił na podatkach ponad 8 mln zł. Nielegalne papierosy trafiły już do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej.

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
źródło: KMP Ruda Śląska/Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

Następna informacja

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Filter

  i kto teraz bydzie bakoł te fajki? napewno ich nie spolom

 • ćmok

  Tytoń to chyba bardziej liscie z kasztana.

 • Zaharabdusir

  BRAWO

 • rajca

  na Slonsku u Hanysow

 • Przodowy

  Kaj to było?

 • dyspozytor

  A co boisz sie,że juz od nich niy kupisz hahahah

 • Przodowy

  Może co zostawili to sie przejda zoboczyc

 • inz

  Obok skarbówki. Wiadomo pod latarnią najciemniej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.